Отримуємо знання, забезпечуємо безпеку

Студенти громадського коледжу Atlantic Cape використовують Nautiz X7 для навчання на практиці та одночасно створюють комплексну систему дій в надзвичайних ситуаціях.

Завдання
Створити силами студентів під час вивчення технологій географічних інформаційних систем GIS детальну систему дій в надзвичайних ситуаціях для студентського містечка, яка озброїть співробітників екстрених служб докладною інформацією про кризову ситуацію.

Рішення
За допомогою функціоналу GIS, яким оснащений недорогий кишеньковий персональний комп'ютер в захищеному корпусі Nautiz X7, студенти отримали можливість наносити на карту, фотографувати, а також документувати іншими способами сотні орієнтирів по студентському містечку як всередині будівель, так і зовні.

Результат
Співробітники невідкладних служб можуть виводити на дисплей фотографії, поверхові плани будівель, координати GPS для чіткого розуміння будь-якої ситуації перед прибуттям на місце події. Студенти отримали неперевершені практичні навички використання технологій.

Коледж завжди був лише місцем тимчасового перебування. Студенти приходили, вивчали територію та прямували до реального світу, не залишивши і сліду свого перебування. Однак, завдяки доступності легкої у використанні мобільної технології, студенти громадського коледжу Atlantic Cape, який знаходиться в Південному Нью-Джерсі, залишать після себе великі зміни в системі безпеки студмістечка. 

А все тому, що студенти освітньої програми з навчання фахівців з геопросторових робіт, отримують практичну освіту, використовуючи кишеньковий персональний комп'ютер в захищеному корпусі Nautiz X7 для створення системи дій у надзвичайних ситуаціях по всьому студентському містечку. Завдяки їх роботі і здатності Nautiz X7 легко збирати, зберігати та передавати дані географічних систем GIS, співробітники невідкладних служб отримують детальну і дуже важливу інформацію на той випадок, якщо у майбутньому на території містечка виникне надзвичайна ситуація.

 

Зростаюча потреба на ринку праці

Коли геопросторові технології були названі Міністерством праці Сполучених Штатів Америки одним з трьох найбільш швидко зростаючих ринків праці, коледж Atlantic Cape вирішив задовольнити цей попит. Навчальний заклад виграв грант Міністерства праці, розпочав нову програму та прийняв на роботу Луїса Олів'єрі для того, щоб він допоміг в розвитку нового проекту. Олів'єрі працював з GIS та телеметричними технологіями на протязі 20 років, а до переїзду в Нью- Джерсі і початку програми був дослідником і викладачем в університеті Пуерто-Ріко, а також працював консультантом.

Замість використання існуючих програм навчання GIS, була створена нова для задоволення потреб ринку. Вона почалася с двох напрямків: “Вступ до GIS” та „Збирання геопросторових даних“ Коли Олів'єрі думав про апаратне забезпечення, він знав, що звичайного обладнання GPS для початкового курсу буде достатньо. Однак воно не підійде для збирання даних, йому потрібно було знайти щось більш відповідне. По його словам, він хотів « ввести студентів в курс справ за допомогою справжніх кишенькових персональних комп'ютерів з більшими можливостями, ніж у звичайних пристроях GPS».

Пошук відповідного рішення

Процес вибору Олів'єрі почав дуже просто. Він ввів в Google фразу « кишеньковий персональний комп'ютер », та отримав два результати, якими зацікавився. По-перше, він знайшов компанію Handheld, яка спеціалізується на комп'ютерах в захищеному корпусі (www.handheld-us.com). По-друге, він знайшов відгуки про нещодавно виданий кишеньковий персональний комп'ютер в захищеному корпусі Nautiz X7, який його заінтригував. Об'єднавши ці дві знахідки, він надіслав електронний лист в компанію Handheld та був приємно вражений, отримавши миттєву відповідь від Дейла Кайла, президента компанії.

Після бесіди з Кайлом Олів'єр додав Nautiz Х7 у свій список потенційно цікавих кишенькових персональних комп'ютерів разом з Trimble Nomad та Leica Zeno. Він створив електронну таблицю, щоб порівняти ефективність, характеристики та ціни обраних приладів. 

« Мені потрібна була точність до 3,5 метрів, можливість підключення в режимі реального часу та чудова камера, - пояснює Олів'єрі - Пристрій повинен працювати з Windows Mobile, тому що ми використали програмне забезпечення ESRI Arc-Pad, для якого ця операційна система необхідна. І нарешті, була важлива висока конструктивна міцність».

Його досліди показали, що у трьох моделях були схожі по характеристикам пам'ять, процесор, швидкість, екрани і точність, але вартість Nautiz X7 була набагато нижча, ніж в інших. У результаті навчальний заклад набуло 10 пристроїв Nautiz X7. 

Інтегрування нових технологій в практичне навчання

Хоча Олів'єрі не викладає курс геопросторового збору даних, від допоміг його скласти та побачив можливість досягнення двох важливих цілей в одному курсу освітньої програми. І він, і викладач курсу вважають, що студентам потрібен реальний досвід, а не лише теорія. Та нова програма « Безпечне студентське містечко» потребувала розробки « систем безпеки в Atlantic Cape для ефективного реагування на невідкладні ситуації та для кризового управління».

І ось: груповий проект по створенню інформаційних систем дій в надзвичайних ситуаціях. 

Ось як вона працює. Студенти розходяться по містечку і збирають дані. На вулиці вони використовують GPS-можливості Nautiz X7 для географічної прив'язки місця збору даних і доповнюють координати GPS перехресними посиланнями на місця на аерофотознімки студентського містечка, які були попередньо завантажені на Nautiz X7. Всередині будівель студенти відмічають дані на поверхових планах, також завантажених в кишеньковий персональний комп'ютер.  ( До того ж вони звіряють поверхові плани будівель з фактичними конструкціями для запобігання розбіжностей).

Після вказівки свого місця знаходження вони записують розташування входів в будівлю та запасних виходів, аудиторій, лабораторій, кабінетів, вогнегасників, спринклерів та пожарної сигналізації, електричних рубильників, небезпечних речовин - усього, про що треба знати екстреним службам. Студенти вносять ці дані безпосередньо в  Nautiz X7 за допомогою програми ESRI Arc-Pad, а також роблять відповідні знімки за допомогою 3- мегапіксельної камери кишенькового персонального комп'ютеру.

Найкращий спосіб збору, зберігання та передачі даних

Після збору та зберігання даних на Nautiz X7, студенти повертаються з кишеньковими персональними комп'ютерами в центральну лабораторію та завантажують дані на центральний сервер, який використовує Arc-Pad 

« Раніше студентам довелося б ходити з величезною паперовою картою, шукати необхідні місця, робити записи в нотатник власноруч, потім повертатися в лабораторію і руками вводити дані , - каже Олів'єрі . - Nautiz X7 неймовірно полегшив цю роботу».

Наступний крок - це передача даних. Мета програми проста. « У невідкладній ситуації час грає велику роль. Це може бути питання життя і смерті , - говорить  Олів'єрі . -  Ми збираємо дані, необхідні персоналу невідкладних служб для швидкого реагування». Навчальному закладу потрібна така система, щоб поліція, пожежники, швидка допомога та інші екстрені служби могли реагувати не тільки швидше, але і більш ефективно.

У довгостроковому майбутньому дані, зібрані студентами, можуть охоплювати всі сфери, від розкладів до особистої інформації про студентів, персоналу та професорів. Ці подробиці можуть бути дуже корисними у випадку виникнення надзвичайних ситуацій. 

Вартість детальної інформації

Олів'єрі дає кілька прикладів найгірших сценаріїв, до яких навчальні заклади, урядові установи та приватні компанії повинні бути готові, навіть якщо шанси, що таке може статися, невеликі.

« Скажімо, в коледжі виникає пожежа. До приїзду на місце, пожежні могли б вивчити поверховий план - в них була б інформація про місцезнаходження будинку, входи в нього і кімнати, де зберігається легкозаймисті та небезпечні речовини. Вони також могли б дізнатися де знаходяться вогнегасники, та іншу необхідну інформацію для швидкого та ефективного реагування».

« Або скажімо, в будівлі студентського містечка лунає стрілянина. Ще до приїзду спецзагону поліції відоме місцезнаходження як самої будівлі, так і входів в нього, у них є фотографії приміщень усередині, вони можуть визначити, де знаходиться той хто стріляв, їм відомо кількість студентів в аудиторії, у них є список імен студентів, які імовірно знаходяться в аудиторії, і них є фотографії студентів. Якщо їм потрібно відчинити двері, вони знають який їм потрібен ключ. Тому що у них є поверховий план  будівлі та фактичні його знімки всередині, вони знають про ймовірні місця укриття стрілка».

Він підводить підсумки щодо користі такої системи: « Зазвичай нагальні служби прибувають на місце події і починають розпитувати: у кого є поверхову плани будівель, чи  зможемо ми дістати список студентів в аудиторії, які  ресурси маємо. З цією системою усе буде виглядати, як приїзд туди за день до події - ви вже знаєте, що побачите на місці».

Уся інформація буде доступна для невідкладних служб через звичайний веб-інтерфейс. Не потребується спеціального програмного забезпечення для допуску в систему - персонал невідкладних служб отримає доступ до системи через веб-браузер, ідентифікацію користувача та зможе подивитися карти, діаграми, фотографії, та текстову інформацію. Базова система буде завершена та готова до використання до кінця літа 2010 року. 

Легке впровадження, справжня міцність

Як же йдуть справи у студентів? Поки що все добре. Студентам одразу ж прийшло до вподоби обладнання, хоча спочатку деякі злякалися пристроїв, якими вони ніколи не користувалися раніше. Вони були в захваті від використання витонченого інструмента GIS зі зручним дизайном та простими функціями і з радістю виконали збір фактичного матеріалу на місцях.

Олів'єрі тепер жалкує, що не придбав декілька пристроїв Nautiz X7 з функціями стільникового зв'язку: з такою можливістю студенти могли б віддалено підключитися до центрального серверу як через звичний мобільний телефон та передавати дані прямо з місця без фізичної присутності.

Що стосується високої конструктивної міцності, Олів'єрі на власному досвіді переконався в міцності корпусу Nautiz X7. Він зібрав пристрої для перевірки, і взяв до рук одночасно сім штук. « Я упустив один, і він відскочив від полу, вдарившись гумовим кутом, - згадує він. - Не було жодної вм'ятини. У той час шов дощ, гаджети змокли. Це був непоганий дослід».

Завдяки успіху програми з використанням Nautiz X7 Олів'єрі планує знайти більше можливостей для  включення пристрою в геопросторовое навчання.

« Лабораторія не може порівнятися зі справжньою практикою, - каже він. - Студентам потрібна теорія по GIS, плюс практичний досвід. Кишенькові персональні комп'ютери Nautiz X 7 грають величезну роль в цьому процесі».


<< Назад