ЗАХИЩЕНИЙ КОРПУС: БІЛЬШЕ, НІЖ ПРОСТО

Захищений корпус

Навіть професійні користувачі лептопів, планшетів і смартфонів не завжди розуміють, що таке «комп'ютер в захищеному корпусі», а також не знають, які тести і яким чином проводяться при створенні подібних пристроїв.

КОМП'ЮТЕРИ В ЗАХИЩЕНОМУ КОРПУСІ ПРОТИ КОМП'ЮТЕРІВ З ЕЛЕМЕНТАМИ ЗАХИЩЕНОГО КОРПУСУ

Справжній комп'ютер в захищеному корпусі - це набагато більше, ніж звичайний комп'ютер в міцній оболонці. Подумайте про різницю між комп'ютером в захищеному корпусі і комп'ютері, в корпусі якого використовуються елементи захисту (те ж саме щодо планшета і смартфона). Другий випадок передбачає, що до певних комплектуючих дійсно застосовується додатковий захист. Але часто цього недостатньо. Повноцінний комп'ютер в захищеному корпусі спроектований як зсередини, так і зовні, для надійної роботи в суворому середовищі та важких умовах.

Міцні мобільні комп'ютери і смартфони стають все більш популярними. Деякі пристрої рекламуються як комп'ютери в захищеному корпусі, оскільки володіють, наприклад, водонепроникністю. Але насправді це лише елементи захисту, а не повноцінний захищений корпус. Вони можуть не пропускати воду, але при цьому їм не вистачає інших аспектів підвищеної конструктивної міцності, таких як несприйнятливість до ударів і здатність ефективно працювати при екстремальних температурах.

ЯК МИ ТЕСТУЄМО НАШІ КИШЕНЬКОВІ ПЕРСОНАЛЬНІ КОМП'ЮТЕРИ В ЗАХИЩЕНОМУ КОРПУСІ?

Комп'ютери, щоб отримати право називатися пристроями в захищеному корпусі, повинні пройти безліч тестів на підвищену конструктивну міцність. Галузеві стандарти тут - це методи тестування MIL-STD і шкала ступеня захисту від проникнення пилу і води (IP).

 

• Тести MIL-STD, тобто військові стандарти обладнання Сполучених Штатів, проводяться в лабораторних умовах протягом доби і гарантують, що обладнання може витримати низький тиск на великій висоті, роботу при високих і низьких температурах, тепловий шок, дощ, вологість, пісок і пил, потрапляння води, удари і вібрацію.

• Шкала ступеня захисту від проникнення пилу і води (IP) оцінює рівень захисту від твердих частинок і рідин. IP-класифікація представлена числом з 2 цифр. Перша цифра відображає рівень захисту від пилу, друга - від рідин (води). Класифікація IP 65 гарантує повний захист від пилу і напору води.

 

Ці стандарти тестування вимірюють здатність комп'ютера витримати найсуворіші умови навколишнього середовища, які існують на планеті. Ось як проводяться найважливіші тести по окремим факторам навколишнього середовища:

Тестування на падіння і удари. Вісім різних тестів на падіння піддають пристрій механічному впливу й ударам різними способами. Найпоширеніший - це тест на падіння при перевезенні. Пристрої падають 26 разів з висоти 122 см. На кожну зі своїх сторін, ребер і кутів, і обов'язково - на тверду поверхню, наприклад, бетон.

Тестування на водонепроникність. Під час тестів на водонепроникність комп'ютер підставляють під потужний натиск води з декількох сторін. Тривалість випробування, об'єм води і її тиск варіюються залежно від класифікації.

Тестування на вібрації. Під час тестів на вібрації використовуються лабораторні генератори вібрацій для імітації руху автомобіля або ходи людини з різними формами хвилі, частотності та інтенсивності в залежності від типу пристрою і імітуемого навколишнього середовища.

Тестування на пісок і пил. Тести на пилонепроникність перевіряють на проникання маленьких частинок пилу. Дослідники використовують борошно і пісок, буквально засипаючи ними пристрій. При цьому постійно змінюється інтенсивність осипання (чим імітуються пориви вітру) та температура. Тестування триває кілька годин, весь цей час прилад обертається.

Тестування на високі температури. Тести на працездатність при високих і низьких температурах включають випробування пристрою при екстремальній спеці або холоді у вимкненому стані (зберігання), у включеному стані і в роботі (функціонування). Також важливо перевірити, щоб гаджет адекватно працював при нормальній температурі після перебування у високій температурі в режимі зберігання.

Тестування на стійкість до високої вологості. Під час тестів на стійкість до вологості комп'ютери випробовуються в умовах тропічної спеки, тобто при вологості вище 90 відсотків протягом декількох днів. Багато характеристик, які захищають мобільні комп'ютери від спеки, також запобігають пошкодженню від високої вологості.

СТВОРЕННЯ КОМП'ЮТЕРА В ЗАХИЩЕНОМУ КОРПУСІ

Як виробники роблять мобільні пристрої в захищеному корпусі, які можуть пройти ці тести і отримати високі класифікації MIL-STD і IP?

Ось декілька способів:

• На відміну від звичайних комп'ютерів, у більшості пристроїв в захищеному корпусі відсутні рухомі частини всередині (наприклад, вентилятори або обертові жорсткі диски). Замість обертових дисків в комп'ютерах в захищеному корпусі використовуються напівпровідникові накопичувачі - диски без рухомих механічних компонентів. Вони набагато краще переносять механічні удари.

• Комп'ютери в захищеному корпусі містять жорсткі підкладки, часто з алюмінію, щоб зберегти внутрішні компоненти та плати від згинання під час механічного впливу. Зовнішня оболонка (корпус) і буфери спроектовані поглинати енергію від падіння для запобігання внутрішніх ушкоджень.

• Сенсорний екран на звичайному смартфоні або комп'ютері - це, як правило, скло з покриттям, що робить його чутливим до дотику. Комп'ютери в захищеному корпусі використовують дисплеї з хімічно зміцненого скла, що запобігає появі подряпин і тріщин. Дисплеї можуть також розташовуватися глибоко в корпусі для зниження уразливості.
• Підсвічування дисплея використовується для того, щоб він не тьмянів навіть при попаданні прямих сонячних променів.
• Деякі комп'ютери в захищеному корпусі оснащені внутрішніми нагрівальними приладами для успішної роботи в умовах сильного холоду. Такі прилади нагрівають компоненти до прийнятного робочого рівня, а також усувають конденсацію, що виникає при зміні температур.

Підводячи підсумок, уточнимо: кожна окрема деталь або компонент справжнього комп'ютера в захищеному корпусі досліджується, розробляється і вибирається таким чином, щоб зробити комп'ютер як можна більш захищеним.

Чим краще ви будете розбиратися в стандартах підвищеної конструктивної міцності і методиці проведення тестів, перевіряючих її, тим легше вам буде вибрати мобільний комп'ютер, планшет або смартфон в захищеному корпусі, який буде відповідати саме вашим потребам.

Якщо вам потрібен комп'ютер в захищеному корпусі, не купуйте пристрій в корпусі з елементами захищеності. Комп'ютери в захищеному корпусі початково створені - як всередині, так і зовні - щоб бути захищеними. Це не просто звичайний комп'ютер, поміщений в панцир.


<< Назад