Що таке захищений корпус?

Що таке захищений корпус?

Коли мова заходить про мобільні комп'ютери, що означає поняття «захищений корпус»? Якщо дивитися на це з точки зору користувача, то захищений корпус - це те, що дозволяє комп'ютеру повноцінно функціонувати під відкритим небом. І, що важливо зазначити, функціонувати не до першого дощу, а протягом усього терміну експлуатації, який може з легкістю становити від 3 до 5 років. Тим не менш, в залежності від роботи, що виконується, захист корпусу одного пристрою абсолютно не підійде для іншого. Наприклад, мобільний комп'ютер на складі, ймовірно, буде часто падати, причому нерідко - в пил або бруд, але при цьому не буде піддаватися впливу дощу або екстремальних температур. З іншого боку, працівнику лісового господарства потрібен пристрій із захистом від води і дуже високих або низьких температур, але не від пилу.

 

 

 

 

ВІДПОВІДНИЙ ПРИСТРІЙ

Мобільний комп'ютер - це, насправді, просто інструмент, який допомагає нам виконувати нашу роботу. Тому основне правило для користувача - знайти відповідний саме для його потреб пристрій. Розумний покупець мобільного комп'ютера уважно подумає про робочі умови, в яких буде функціонувати пристрій, а потім заглядає в технічні характеристики, щоб знайти пристрій з досить захищеним корпусом для роботи в умовах, що склалися. Також не варто забувати, що іноді краще передбачити зайве, ніж проявити недостатню пильність. Набагато краще вибрати дуже захищений корпус, ніж недостатньо захищений, тому що умови можуть виявитися більш суворими, ніж очікувалося.

ЯК ВИЗНАЧИТИ РІВЕНЬ ЗАХИСТУ?

Рівень підвищеної конструктивної міцності визначається технічними характеристиками відповідності умовам навколишнього середовища, і три найбільш використовувані і важливі характеристики - це:

• Діапазон температур

• MIL-STD-810G (раніше MIL-SND-810-F)

• IP

Ці характеристики майже завжди вказуються в специфікації.

Спектр температур, як це зрозуміло з назви, визначає температурний діапазон функціонування пристрою. Робота нижче або вище даного діапазону (коли дуже холодно або жарко) призводить до поломки пристрою.

MIL-STD-810G - це стандарт Управління випробувань на стадії розробки армії Сполучених Штатів. Стандарт складається з ряду випробувань на вплив навколишнього середовища для перевірки міцності обладнання в польових умовах. Вони були створені для тестування військового обладнання, але зараз також використовуються і для цивільної продукції, включаючи мобільні комп'ютери.

Абревіатура IP означає ступінь захисту від проникнення пилу і води, її показник - це рівень захисту електричних приладів від впливів твердих частинок і рідин навколишнього середовища. Іншими словами, вона вказує, скільки твердих частинок і рідини може проникнути всередину корпусу і, в такому випадку, пошкодити пристрій. Це визначається міжнародним стандартом IEC 60529.

МЕТОДИ ТЕСТУВАННЯ MIL-STD

Методика MIL-STD-810 G включає в себе близько 24 методів лабораторного тестування. Це цілий спектр випробувань, від перевірки здатності працювати на великій висоті (метод 500.5) до стійкості до механічного шоку (метод 516.6). Жоден мобільний комп'ютер не перевірявся усіма 24 методами; багато з методів до таких пристроїв попросту не застосовуються. Але якщо говорити загалом, то чим більше тестів успішно пройшло пристрій, тим більш захищений у нього корпус. До пристроїв з найбільш захищеним корпусом відносяться Algiz 7 і Algiz 10 X компанії Handheld. При ознайомленні зі специфікацією слід звертати увагу на ті методи, які відповідають вашій ситуації. Якщо ви будете працювати на висоті 10 000 футів, то переконайтеся, що пристрій пройшов тест на висоту MIL-STD. Якщо ви збираєтеся працювати в умовах мінливої температури, то переконаєтеся, що пристрій протестували на температурний шок.

ВИЗНАЧЕННЯ IP - ЯКИЙ РІВЕНЬ ВАМ НЕОБХІДНИЙ?

IP-класифікація представлена числом з 2 цифр. Перша вказує на рівень захисту від пилу, друга вказує на рівень захисту від рідин (води).

З таблиці ми бачимо, що стійкість до пилу може відповідати рівням від 0 до 7, а до води - від 0 до 8. Однак, по суті, всі комп'ютери в захищеному корпусі володіють як мінімум п'ятим рівнем захисту від пилу і четвертим - від води. Тим не менш, навіть при таких показниках один рівень може означати радикальну різницю. Наприклад, п'ятий рівень захисту від пилу означає, що трохи пилу все-таки може потрапити в пристрій, а ось шостий - що пристрій повністю від неї захищено.

В іншому прикладі пристрій з класифікацією IP 67 повністю захищене від пилу і може перебувати у воді на глибині в 1 метр принаймні 30 хвилин. Такий пристрій чудово підійде як для роботи як в дуже запиленому, так і в дуже брудному навколишньому середовищі, або ж ситуації, де пристрій можуть упустити у водойму, наприклад озеро або струмок. А ось, припустимо, класифікація IP 54 означає лише частковий захист від пилу і води, і такий пристрій можна повністю занурювати в воду.

Виробники пристроїв в захищеному корпусі все частіше використовують термін IP68. Він важливий тому, що для його точного визначення потрібна одна додаткова деталь. Якщо IP67 дозволяє занурювати гаджет у воду, що ж таке IP68? Секрет ось у чому: для класифікації IP68 виробник повинен вказати глибину і тривалість занурення. Якщо глибина в 1 метр і 30 хвилин під водою для пристрою з рейтингом IP67 вам не підходять, уважно ознайомтеся з характеристиками пристрою, класифікованого IP68.

КОМП'ЮТЕРИ В ЗАХИЩЕНИЙ КОРПУС: ДЛЯ НАЙСУВОРІШИХ УМОВ

 Розуміння значення характеристик - це володіння безцінною інформацією про роботу пристрою в польових умовах протягом тривалого терміну. Тому обов'язково вивчайте технічні описи, щоб вибрати ідеальний пристрій саме для вашої ситуації.

 


<< Назад