Усвідомлення істинної цінності Лісу

Портативні комп’ютери з захищеним корпусом дають фінським менеджерам лісного господарства більш виразну картину вартості активів компанії.

Завдання
Застосування найсучасніших технологій у суворих умовах для збільшення рівня точності даних, правильної організації збору інформації та планування управління.

Рішення
Для таких умов необхідні портативні комп’ютери з захищеним корпусом Nautiz X3 та Nautiz X5 від компанії Handheld Group, що мають величезну обчислювальну потужність, вдосконаленими можливостями зв’язку та батарею довготривалої дії.

Результат
Відмова від використання паперових систем збору даних та карт, більш ефективний та точний процес збору інформації та більш змістовна оцінка лісових насаджень.

 Є старе прислів’я, яке описує людину, що так загрузла в деталях, що вона не бачить нічого навколо: «За деревами лісу не видно».

Хтозна, може цій людині просто не вистачає хорошого кишенькового персонального комп’ютера? Тому що саме його використовує Tornator OY, велика фінська лісогосподарська компанія, для того, щоб гарно бачити і дерева, і ліс одночасно. За допомогою портативних комп’ютерів з захищеним корпусом Nautiz X3 та Nautiz X5 від компанії Handheld, Tornator кардинально покращила свою систему нанесення даних на карту та оцінки величезних лісних масивів.

Точна інформація покращує результат

Tornator - це третій по величині власник лісів у Фінляндії, що володіє приблизно 600 000 гектарів лісних масивів. Профіль діяльності компанії Tornator - це заготівля деревини та продаж прав на вирубку. Компанія також надає послуги управління лісним господарством, продає мальовничі дачні ділянки та ресурси, отримані з ґрунту, а також надає права оренди власної землі. Штаб-квартира Tornator знаходиться в Іматрі, поблизу кордону з Росією. У компанії є 14 регіональних представництв по всій Фінляндії, а також дочірні компанії в Естонії та Румунії.

Один з найважливіших аспектів ведення лісного господарства для продажу або вирубки лісу - це детальна, точна інформація про ці ліса. Те, що більшість людей називають просто лісом, насправді складається з різних ділянок, на яких ростуть дерева різних видів, вікових груп, розмірів. Відрізняються і щільністю посадки. Через те, що дуже непрактично - майже неможливо - оцінити кожне дерево, лісний масив поділений на так звані «лісові фітоценози» - ділянки лісу з однорідними умовами для росту та схожими видами дерев. Ці ділянки можуть займати площу від 2 до 3 гектарів.

Ефективна оцінка лісу залежить від точності інформації по кожному окремому фітоценозу - такої інформації, як домінуючий вид дерев, їхній середній діаметр, висота та вік. Та звісно ж, кожний фітоценоз потрібно якомога більш точно нанести на карту.

Від Паперу та ручки до нових технологій

Традиційно збір та облік такої інформації лягав на плечі робітників лісного господарства, котрі «розвідували» лісний масив за допомогою списаних олівців та невеличких блокнотів. Застосовуючи свої спеціальні знання, вони записували цифри, проводили розрахунки в голові або на листочку, а потім заповнювали звіт, ґрунтуючись на польових записах. Навіть якщо цю роботу виконували досвідчені експерти, неможливо було уникнути помилок в даних, і процес займав багато часу.

Поява портативних комп’ютерних технологій все змінила. Менеджери лісного господарства спочатку побачили переваги використання офісних комп’ютерів для розрахунку та збереження даних, а потім усвідомили, що наявність комп’ютера для збору інформації прямо в лісі ще більше спростить цей процес.

Однак ліс - це не найкомфортніше середовище для такого тендітного пристрою, як комп’ютер, тому відмінності між просто кишеньковим персональним комп’ютером та кишеньковим персональним комп’ютером з захищеним корпусом стали очевидні. Більшість портативних комп’ютерів на ринку не витримують застосування у польових умовах - лише з розвитком кишенькових персональних комп’ютерів з захищеним корпусом в них вдалося поєднати ефективність та можливість використання в будь-якій ситуації.

Пошук достатньо міцного інструменту

Отже, Tornator перейшов від використання застарілих кишенькових персональних комп’ютерів до більш міцного інструменту з сучасними технічними можливостями. При пошуку кращого рішення до уваги приймалися два важливих фактори: збільшена конструкційна міцність та довгий час роботи батареї. Через те, що ця робота виконується під відкритим небом цілий рік, умови коливаються від виснажливої спеки літом до сильного холоду взимку та постійної вологості дощових сезонів. Робітник знаходиться у лісі цілий день без можливості зарядити батарею, тому важливий тривалий час її дії.

Tornator зупинилася на поєднанні кишенькових комп’ютерів з захищеним корпусом Nautiz X3 та Nautiz X5 від компанії Handheld Group. Обидва компактні, портативні, багатофункціональні та створені витримувати суворе середовище. Вони випускаються з високошвидкісним процесором Xscale частотою 860 МГц, оперативною пам’яттю об’ємом 256 МБ (SDRAM на Х3) та флеш-пам’яттю об’ємом 512 МБ. Працюють пристрої на базі операційної системи Windows Mobile - 6.1 на Х5 та 6.5 Professional на Х3 - та включають в себе вбудований GPS, BT та 3-мегапіксельну камеру з автофокусуванням та спалахом. ґаджети передають інформацію за допомогою стільникового зв’язку або бездротової мережі LAN та цілий день функціонують на літієво-іонних батареях. Класифікація IP65 означає, що вони стійкі до пилу та водонепроницаемые, а також можуть працювати при екстремальних температурах та витримувати падіння.

Після доставки пристроїв Nautiz Tornator встановила в них власне програмне забезпечення TornaMaasto, і працівники отримали все необхідне для виконання своїх обов’язків.

Освоєння технології раціоналізує процес

Після того, як робітник дістався до місця проведення огляду, він використовує підключення за допомогою GPRS, щоб завантажити останні дані з центральної системи Tornator. Після завантаження він використовує додаток TornaMaasto для збору тої інформації, яка йому потрібна – місцезнаходження, видів, розмірів дерев та щільності їхнього засадження, заповнюючи при цьому стандартну форму для вводу інформації. В TornaMaasto також вбудована мобільна карта, тому паперові карти та паперові бланки для заповнення повністю витіснені кишеньковим портативним комп’ютером.

Nautiz також надає точну інформацію про місцезнаходження. Щоб нанести дані на карту, користувачу обов’язково потрібне точне позиціонування за допомогою системи GPS: всі введені дані прив’язуються до точки на місцевості. Інформація GPS також використовується для визначення кордонів між фітоценозами в рамках центральної системи картографії.

Після закінчення збору даних нова та оновлена інформація завантажується в головну систему через GPRS-підключення.

Наявність даних відносно кожного фітоценозу дозволяє компанії Tornator точно планувати майбутні вирубки, а також створювати нові фітоценози та доглядати за молодими посадками. Використання ефективної системи програмного забезпечення та комп’ютерної апаратури дозволяє отримати набагато точніші дані швидше, виключає помилки та підвищує результативність.

«Для управління нашою компанією, котра займається заготівлею деревини та продажом прав на вирубку, нам необхідна інформація, - стверджує Міка Ріеппо, менеджер відділу інформаційних технологій компанії Tornator. - Без точних даних по лісному фонду ми б навіть не знали вартості нашого лісу і того, які ділянки більше підходять для продажу на вирубку».


<< Назад