Технології за полярних умов

Тестування обладнання в полярних умовах

Вчені з французької експедиції на Північний полюс у 2012 році протестували обладнання в найбільш суворих умовах.

Завдання
Зібрати достовірні важливі наукові дані про морську кригу, біологію та полярну атмосферу у найсуворішому середовищі в світі.

Рішення
Зібрати дані, використовуючи ноутбук в ультразахищеному корпусі Algiz XRW від компанії Handheld.

Результат
Algiz XRW ідеально працював за холодних температур, дозволяючи експедиції безперешкодно проводити щоденний збір даних впродовж трьох тижнів в арктичному середовищі.

Більшість людей, як і більшість комп'ютерів, не пристосовані до арктичного клімату, однак, здається, є деякі винятки. Коли відомі дослідники Алан Ле Трессоле і Жульєн Кабон планували експедицію на Північний полюс в 2012 році, вони ретельно готувалися до суворого клімату Арктики та складних умов перебування.  Їм також було необхідне відповідне обладнання.  За допомогою ноутбука Algiz XRW від компанії Handheld дослідники успішно зібрали нову інформацію, важливу для розуміння Північного Льодовитого океану і планети Земля. 

ЗЕМЛЯ криги І СНІГУ

Вченому товариству мало що відомо про географію Північного полюсу, північній осі обертання Землі.  Він знаходиться посеред Північного Льодовитого океану, на кризі, яка постійно дрейфує через вітер та течії.  Цей лід - вічна тема наукових досліджень, адже його маса постійно зменшується, а сам він рухається, до того ж на ньому є життя.  Однак його вивчення - це нелегка справа. 

«Супутники не можуть пролетіти точно над Північним полюсом, - говорить Трессоле.  - У наших знаннях про нього повно прогалин.  Тому необхідна присутність людини для збору даних та отримання зразків ».

Асоціація «Північний полюс 2012» називає Північний Льодовитий океан «важливим елементом рівноваги планети».  Вона вважає, що більш широкі знання про Арктику, включаючи дані про морське дно, біологію та полярну атмосферу, допоможуть вченим скласти більш повну і чітку картину світу, в якому ми живемо. 

«Хоча це й французька наукова експедиція, її діяльність не знає державних кордонів.  Зібрані дані допоможуть краще зрозуміти океан і пов'язані з ним проблеми, які можуть виникнути в майбутньому », - стверджують в асоціації. 

Відповідний пристрій для подорожі

Дві основні цілі переслідували Ле Трессоле і Кабон, вирушаючи в поїздку: зібрати наукові дані про географічний північний полюс та поділитися цією інформацією з іншими. Вчені планували кожен день визначати свої координати за допомогою GPS, проводити вимірювання, збирати зразки на місцевості і розповідати про свої пригоди в інтернеті.  

Це була перша подібна місія, і вона обіцяла стати дуже непростою. Залежно від сили дрейфу криги, переміщення табору могло означати щоденний похід пішки на 25 кілометрів, по кризі з різним рельєфом, одночасно довелося б везти сани, навантажені 150 кілограмами обладнання.  

«У це місце дуже важко дістатися і ще важче в ньому вижити. Морська крига нерівномірна, на ній повно відкритої води, яку необхідно перетинати або на санях, або вплав. Також можна зустріти гряди, що складаються із брил морського льоду вистою до 10 м і більше, котрі зіштовхнулися один з одним», - каже Ле Трессоле.

Додатково до власної готовності впоратися з майбутніми викликами вченим також потрібна була технологія, яка відповідала б суворим вимогам для успішного виконання завдання. «Нам потрібен був міцний комп'ютер, який би витримував падіння, дуже холодну погоду і сніг, який можна б було читати на сонці, не був би важким, щоб він під'єднувався до наукових приладів, і у нього була дуже потужна батарея, оскільки ми не могли підзаряджати його », - пояснює Ле Трессоле. 

Враховуючи всі ці характеристики, експедиція на Північний полюс у 2012 році обрала Algiz XRW від компанії Handheld як найкращий пристрій для цього завдання. Algiz XRW - це ноутбук в ультразахищеному корпусі, який витримує температуру до -40 C. Він відповідає військовим стандартам підвищеної конструктивної міцності, що означає, що він стійкий до пилу, водонепроникний і витримує падіння. Його батареї працюють протягом восьми годин без підзарядки, а сенсорний дисплей на 10,1 дюйма забезпечує чудову чіткість і яскравість як у приміщенні, так і під відкритим небом - ідеально для постійного дня Арктики. У нього також повно мобільних функцій і варіантів підключення, а його вага всього лише 1,5 кілограма. 

Надійне рішення для екстремального клімату

На протязі трьох тижнів вчені жили без допомоги та зовнішньї підтримки на Північному полюсі. Вони вимірювали дрейф криги, його товщу та щільність, оцінювали атмосферу Арктики та збирали зразки планктону та морської води. 

«Кожен день нам доводилося годинами збирати інформацію, - стверджує Ле Трессоле. - Дані про погоду збиралися за допомогою підручної метеостанції. Іноді через погоду було важко отримати зразки снігу та морської криги для мікробіологічних, ртутних  та радіоактивних дослідів. Доводилося знімати захисні головні убори і теплі рукавички, щоб одягнути спеціальні маски і пластикові рукавички, щоб уникнути зараження зразків. Чистоту забезпечили, але не тепло».

Для відбору зразків планктону Ле Трессоле та Кабон були змушені свердлити та випилювати величезні діри у кризі  власноруч. « В деяких місцях товщина криги досягала 1,5 метрів. Доводилося різати його на декілька шматків, тому що великі було складно витягати. Іноді ця робота займала весь день. Для використання того самого отвору пізніше, доводилося знову відкривати його за допомогою пилки кожні дванадцять годин», - говорить Ле Трессоле. 

Вони використовували це вікно, щоб виміряти такі властивості води, як температура, солоність та щільність, та закидали тенета й фляжки для зразків на три різні глибини, найбільша з котрих досягала 130 метрів.  

« Кожен раз, коли ми власноруч діставали прилади, наші штани і рукавиці набирали води та замерзали », -  говорить Ле Трессоле. 

В команди постійно виникали проблеми з впливом навколишнього середовища, але ніколи з Algiz XRW. « Ніколи не міг подумати, що комп'ютер може працювати так добре в цих суворих умовах, - говорить Ле Трессоле. - Екран Algiz XRW  ідеальний навіть під прямим сонячним промінням. Сенсорний екран повністю впорався із завданням - це дуже важливо та необхідно, коли на Вас три пари рукавиць. Усе працювало добре, нічного не зламалося».

Екстремальний холод Арктики - це найбільш серйозний виклик обладнанню, тому що він впливає на час роботи батареї. Ле Трессоле  і Кабон тримали батареї у спальних мішках, щоб зігрівати іх вночі, але більшість пристроїв відмовлялися працювати лише після декількох хвилин використання, окрім одного -  Algiz XRW. « Я не міг повірити своїм очам, ці батареї працювали постійно! Неймовірно!», - стверджує Ле Трессоле. 

Команда з двох чоловік використовувала Algiz XRW, щоб виконати усі розрахунки та зберегти дані на час тривання експедиції. Використовуючи ці технології та супутниковий телефон, вони могли завантажувати наукові дані та фотографії на комп'ютер й відправляти в лабораторію для швидкого зворотного зв'язку та вказівок. Вони також провели успішну освітню програму для навчальних закладів і вели листування в соцмережах з фотографіями та відео. 

У ворожому та непередбачуваному навколишньому середовищі особливо важливо мати надійне обладнання, не лише для успіху дослідження, але й для власної безпеки. « Цей комп'ютер робив усе необхідне, в будь-яких умовах та був важливим ключем до успіху експедиції. Ми могли покластися на нього на 200 відсотків», - каже Ле Трессоле. 

Цей комп'ютер в захищеному корпусі витримав усі випробування найбільш екстремального середовища на Землі та дозволив провести прогресивний науковий дослід. Технології продовжують змінювати планету та допомагають нам пізнавати більше про її найбільш недоступні місця.


<< Назад