Позиція групи компаній Латчбахер щодо вибору обладнання

У відповідь на звинувачення керівництва ДП «Укрлісконсалтинг» щодо застарілості та постійних поломок Кишенькових персональних комп'ютерів Nautiz X3 повідомляємо наступне.

На початку створення і запуску Системи електронного обліку ТОВ «Латчбахер Україна» та Latschbacher GmbH на замовлення Агентства лісових ресурсів України за безпосередньої участі ДП «Укрлісконсалтинг», зокрема в особі Сотника Ю.П., проводило низку заходів (консультації, тестування, тощо) з підбору того обладнання, яке б максимально відповідало умовам ведення електронного обліку в Україні.

В ході тесту були випробувані спеціальні захищені КПК таких компаній: TDS, Motorola, Handheld.

Після аналізу кліматичних умов, температурного режиму, виробничих потреб та цінової категорії для використання в умовах лісосіки вибір було зроблено на користь кишенькових персональних комп'ютерів Nautiz X3 від шведської компанії Handheld. (порівняльні ціни на КПК Nautiz X3 вказані на нашому сайті http://latschbacher.com.ua/article/informatsiya-shodo-vartosti-obladnannya)

За результатами тестувань жодних заперечень, зауважень, негативних коментарів з боку ДП «Укрлісконсалтинг», а саме Сотника Ю.П., не надходило.

Перейдемо до об'єктивної частини.

Так чим же відрізняється даний апарат від звичайних смартфонів?

При виборі обладнання першочергову роль грає ступінь захищеності.

КПК шведського бренду Handheld захищений наступним чином:

1. Ступінь захисту від пилу та вологи IP65, що дає можливість працювати і в дощ, і в сніг.

2. Діапазони температур при роботі та зберіганні – від - 30°С до +60°С.

3. Пристрій добре витримує механічні пошкодження, в тому числі падіння на бетон з висоти 1,8 м. Якравий приклад: до сервісного центру ТОВ «ВінфорстПро Україна» на ремонт від лісгоспів надходили КПК, на які наїхали кілька вантажівок. Єдині деталі які при цьому були замінені – модуль дисплею та сенсорна панель, після чого КПК працював як новий.

4. У більшості смартфонів дисплей ємнісний, тобто складається з шару скла, покритого електричним провідником . Людське тіло добре проводить електричний струм, тому при торканні екрану пальцем створюється електричний зв'язок. Але у даної технології є суттєві недоліки роботи при низьких температурах:
- проблема з реакцією екрана на дотик;
- зниження швидкодії відображення;
- неможливість працювати з дисплеєм в рукавицях і за допомогою стилуса.
Тому була обрана модель з резистивним дисплеєм, з підтримкою стилуса і можливістю працювати у рукавицях, що дозволяє працювати з пристроєм на морозі.

5. Також, необхідною була наявність альтернативних методів вводу даних, тому був обраний пристрій з кнопочною клавіатурою.

6. Також умовою була наявність у пристрою вбудованого сканеру для зчитування штрих-кодів з бирок.

Щодо того що КПК Nautiz X3 постійно ламаються.

У 2013 році у сертифікований сервісний центр «WinforstPro Ukraine» надійшло обладнання від лісових господарств 78 КПК (в тому числі 64 - гарантійні випадки). Середня кількість КПК зарегистрованих в системі ЕОД у 2013 році становила 1600 штук.

У 2014 році у ремонт надійшло 68 КПК, з них 31 гарантійний випадок. Середня кількість КПК зарегистрованих в системі ЕОД у 2014 році – 1900 штук.

Тобто, процент виходу обладнання з ладу становить:

2013 році – 4,6%, від загальної кількості КПК.
2014 році – 3,4% від загальної кількості КПК.

При цьому, нашою компанією надається ремонтний та гарантійний сервіс, а також створено обмінний фонд КПК і принтерів для запобігання простою у веденні ЕО під час ремонту.

Отже, КПК Nautiz X3 відповідає усім вище переліченим умовам, що доведено не лише відповідними тестами, але й вище згаданами практичними випадками.
Тому об'єктивних підстав вважати його неякісним або застарілим немає.

З повагою,
Володимир Молочко
представник Групи компаній Латчбахер в Україні


<< Назад