Один інструмент, один додаток, безмежні можливості

 

Містечко Кінгс-Маунтін, розташований в американському штаті Північна Кароліна, вже зараз використовує мобільні комп'ютерні технології в програмі утилізації побутових відходів, і бачить набагато більше можливостей для застосування своїх нових інструментів в майбутньому.

 

 

 

 

 

 

ЗАВДАННЯ
Пошук простого, але універсального засобу збирання даних в рамках нової програми утилізації і використання цієї інформації для успішної реалізації програми.

 

РІШЕННЯ
Сформований під потреби клієнта пакет з кишенькового персонального комп'ютера в захищеному корпусі Nautiz X7 з радіочастотної ідентифікацією RFID і GPS, спеціально розробленого технологічного програмного забезпечення від Logic Concepts, зчитувача радіочастотних міток RFID і антени від ACC Systems.

 

 

РЕЗУЛЬТАТ
Працівники з вивезення сміття збирають дані про кожен бак в місті. Комунальні служби можуть використовувати цю інформацію в районах з низьким рівнем культури утилізації сміття для освітніх цілей, а також застосовувати систему для збору інших корисних даних.

 

 

Старе прислів'я говорить: коли ви тримаєте молоток, все навколо вас виглядає, як цвях. Іншими словами, це означає, що якщо у вас є один інструмент або якесь одне певне знання, то ви хочете застосувати його скрізь, де тільки можливо. Результат такої універсальності може бути як позитивним, так і негативним.

 

Розвиток світу кишенькових персональних комп'ютерів відкриває величезні можливості - куди не глянь, скрізь «цвяхи». Цей факт на руку містечку Кінгс-Маунтін в Північній Кароліні, де управління громадських робіт використовує потужне поєднання кишенькового персонального комп'ютера в захищеному корпусі Nautiz X7, індивідуалізованого програмного забезпечення Logic Concepts і антени радіочастотної ідентифікації RFID в захищеному корпусі зі зчитувачем радіочастотних міток для оптимізації програми утилізації побутових відходів. І це тільки початок.

Все почалося з простого ділового дзвінка. Мек Мак-Картер з Logic Concepts, креативної технологічної компанії з Грінвіллу в Південній Кароліні, яка спеціалізується на системах збору даних, зв'язався з Кінгс-Маунтен з питання раціоналізації системи вивозу сміття в місті. «Потрібно відправляти людей тільки туди, куди дійсно потрібно, економити на пальному», - пояснює Мак-Картер.

Він поговорив з Джекі Барнетт, директором управління громадських робіт міста Кінгс-Маунтін з населенням близько 11000 чоловік. Барнетт сподобалася ідея Мак-Картера, проте вона вирішила її розвинути. «Ми перебували в процесі розробки програми утилізації побутового сміття, для чого вже отримали грант від штату Північна Кароліна, - згадує Барнетт. - Грант передбачав використання зчитувачів радіочастотних міток для відстеження вивозу сміття ».
 

Влада Кінгс-Маунтін і раніше розглядали можливість використовувати кишенькові персональні комп'ютери в інших областях, проте не могли виправдати вартість цієї технології. Тоді як щодо кишенькового персонального комп'ютера з вбудованою технологією RFID? Тепер у міста є виправдання, а Logic Concepts запропонувала рішення.

«Перехід від початкової ідеї застосування пристрою для вивезення сміття до використання пристрою в програмі утилізації відходів за допомогою RFID - це звичайна справа для користувачів кишенькових персональних комп'ютерів, - говорить Мак-Картер. - Люди бачать наші продукти, і лід рушає. Вони розуміють, що можна включити процес відстеження натисненням однієї кнопки, і починають думати про те, як застосувати цю технологію в інших ситуаціях. Ми ж можемо налаштувати пристрої під індивідуальні потреби ... »

Отже, Logic Concepts створила ідеальний інструмент для подібної роботи. Все почалося з кишенькового персонального комп'ютера Nautiz X7 від компанії Handheld US з Корвалліс, штат Орегон, іменитого розробника мобільних технологій. «Наше програмне забезпечення може працювати з різною комп'ютерною апаратурою, - говорить Мак-Карті, - однак ми воліємо співпрацювати з компанією Handheld. Ми намагалися використовувати комп'ютери інших виробників у минулому, але вирішили зупинитися на Handheld, тому що у них найкращий продукт ».

У Nautiz X7 є все необхідне для Кінгс-Маунтен - це легкий у використанні кишеньковий персональний комп'ютер в захищеному корпусі з вражаючим набором функцій і дуже ефективний. Nautiz X7 важить 490 г, у нього є додаткова функція RFID, вбудований GPS, 3-мегапіксельна камера зі спалахом і автофокусування, можливість створення голосових заміток, сенсорний екран, який не відблискує на яскравому світлі, і батарея, здатна працювати 12 годин. До того ж його захищений корпус дозволяє виконувати роботи в польових умовах: він пило- і водонепроникний, витримує численні падіння, функціонує при температурах до 60 ° C, і володіє трирічною гарантією.

На наступному етапі Logic Concepts розробила індивідуалізоване програмне забезпечення для Кінгс-Маунтін. Воно базується на простому інтерфейсі програмованого сенсорного екрану з кнопками для різних функцій зі збору даних. «Клієнти знають, чого вони хочуть від обладнання, - говорить Мак-Картер. - Ми створили процес, в якому працівники зможуть збирати інформацію легко і послідовно, використовуючи однокнопковий метод ».

Останнім фрагментом пазла стала функція RFID. Logic Concepts зв'язалася з A.C.C. Systems, компанією з Богемії, штат Нью-Йорк, яка займається постачанням повного спектру обладнання RFID для таких клієнтів, як NASA і NASCAR. A.C.C. надала зчитувач радіочастотних міток RFID разом з антеною для Nautiz X7, яка відповідала його вимогам до підвищеної конструктивної міцності, стійкості до проникнення води і пилу, а також до вібрацій.

Після отримання універсального рішення Кінгс-Маунтін почав його застосовувати. Загальні цілі програми з утилізації побутових відходів були сформульовані чітко: зниження кількості сміття, що вивозиться на звалище, зменшення витрат на її утримання, економія грошей і захист навколишнього середовища. Однак для цього потрібна була докладна інформація про домогосподарства, готових до утилізації сміття.

Спочатку у місті встановили RFID-чіпи на кожен з близько 4200 сміттєвих баків, закріпивши за ними адреси. Команда Барнетт розділила місто на 10 зон з графіком вивозу сміття один раз в два тижні, було складено десять щоденних маршрутів. За допомогою Nautiz X7, прикріпленого до приладової дошки вантажівки, працівники перевіряють сміттєві баки по дорозі. Просте програмне забезпечення також дозволяє їм збирати докладну інформацію. Чи є контейнер по кожній адресі, чи збігається контейнер з адресою, наповнений він повністю або наполовину,чи кидають туди сміття, яке не підляга утилізації, чи потребує бак ремонту або заміни?

За допомогою Wi-Fi-підключення, в кінці зміни працівники завантажують дані, зібрані за день, прямо на центральний комп'ютер управління громадських робіт натисненням однієї кнопки. Управління використовує цю інформацію по-різному, однак головною метою завжди залишається виконання програми з вивезення сміття. «Ми вже півроку ведемо облік даних, - говорить Барнетт. - Систему дійсно легко використовувати, і робочим вона дуже припала до душі. Вже можна оцінити рівень культури утилізації сміття в кожній зоні. Ми спрямовуємо зусилля на зони з низьким рівнем і надаємо їм інформацію про переваги участі в програмі. За допомогою даних з міток RFID ми спрямовуємо наші ресурси туди, де вони найбільше потрібні ».

Місія виконана. Але тепер, коли у міста з'явився крутий високотехнологічний молоток ...

«Після впровадження системи та виконання першочергових завдань прийшло усвідомлення можливостей проведення додаткового збору даних», - говорить Мак-Картер. «Програмне забезпечення пропонує багато варіантів, - додає Барнетт. - Ми можемо відстежувати небезпечні старі дерева, придорожнє сміття ... системою вже зацікавилася служба газу ». «Чим більше ви працюєте з технологією, тим більше варіантів її застосування ви бачите, - стверджує Мак-Картер. - Служба газу хоче встановити чіпи на всіх вентилях в місті, документувати інциденти та їх вирішення, а також переконатися в їхній відповідності нормам і правилам. Місто також може використовувати систему для контролю над водостоками, в поліції і в пожежній службі, для обліку активів ... це все нагадує бібліотеку додатків для спільного використання. Програму можна адаптувати до будь-яких потреб, адже і пристрої, і ПО можуть виконувати різні завдання ».

Ніколас Аддонізіо з компанії A.C.C. підводить головний підсумок: «Сьогодні простий облік активів і управління матеріально-технічними ресурсами за допомогою технології RFID широко застосовується . Однак Logic Concepts продемонструвала, що зчитувачі радіочастотних міток RFID не повинні просто висіти на складський стіні, виконуючи прості завдання. Можливості мобільного обліку та відстеження активів безмежні ».


<< Назад