ALGIZ XRW допоміг вченим працювати серед криги арктики

ALGIZ XRW допоміг вченим працювати серед криги арктики

Надійний портативний ноутбук Algiz XRW компанії Handheld Group, оснащений міцним захищеним корпусом, став ідеальним помічником для двох вчених, які в період з осені 2013 року до весни 2014 року керували проектом під назвою «Arctic Science Field Logistics». Ноутбук був буквально незамінний, адже він надав дослідникам унікальну можливість збирати наукові матеріали у віддаленій Арктиці. З його допомогою вчені не тільки збирали та зберігали важливі дані, але й підтримували безперебійний зв’язок з колегами по всьому світу, отримували інформацію про своє місцезнаходження, здійснювали навігацію (а навколо них було безліч айсбергів) та навіть могли прогнозувати наближення хуртовин.

Завдання

Провести комплексні наукові дослідження та зібрати дані під час зимівлі в Північному льодовитому океані, підтримувати постійний зв’язок з вченими по всьому світу.

 

Рішення

Щоденно переносити зібрані дані, підтримувати зв’язок та виконувати навігаційні задачі за допомогою надміцного ноутбука Algiz XRW компанії Handheld.

 

Результати

За допомогою надійних технологій проведені важливі спостереження та зроблені відкриття, які допомагають науковій спільноті краще зрозуміти арктичну екосистему.

ПІДГОТОВКА ДО ЗИМИ

Влітку 2013 року французький дослідник та мандрівник Алан Ле Трессолер та норвезький морський біолог Элин Остерхайм знаходилися в Бресті (Франція). Там вони готувалися до подорожі в Гренландію, де планували зупинитися серед криги східного узбережжя і провести там близько року на обладнаному лабораторією 43-футовому судні «Аргелвор».

«Не припиняю дивуватися масштабам підготовки до подібних експедицій, - розповідає Ле Трессолер. - Необхідно знати як ремонтувати те, що ламається або виходить з ладу. По замерзлому льоду тут в магазин не збігаєш».

Найголовнішим під час підготовки команди до експедиції було забезпечити себе надійним та потужним пристроєм для підтримки постійного зв’язку з зовнішнім світом. Тому вчені обрали знайомий їм Algiz XRW. Ле Трессолер вже користувався цим ґаджетом під час експедиції 2012 року до Північного полюсу. Тоді прибор показав відмінні результати, тому було вирішено не зраджувати йому й тепер під час подорожі в Гренландію.

«Algiz XRW - це єдиний електронний пристрій, якому я довіряю на судні. Багато пристроїв не витримують таких суворих умов, - зауважує Ле Трессолер. – Цей же прибор вже зіткнувся з складними випробуваннями, але без проблем їх витримав».

Остерхайм підтверджує ці слова: «Більшість пристроїв на батарейках погано функціонують за низьких температур, але цей надійний комп’ютер працював без збоїв».

Algiz XRW має ступінь захисту IP65, що означає його повну пило- та водонепроникність. Він також відповідає строгому стандарту MIL-STD-810G, а це - стійкість до екстремальних температур, вологості, падінь та вібрації. Незважаючи на свою міцність, цей ноутбук достатньо компактний, тому його завжди можна брати з собою - він важить всього 1,6 кілограма. Два USB-порти та порт RS232 дозволяють вченим під’єднати до нього супутниковий телефон, а також пристрої для збору даних на місці.

Завдяки Algiz XRW та супутниковим телефонам, Остерхайм та Ле Трессолер можуть завантажувати та переглядати звичайні та морські льодові карти, отримувати прогноз погоди та прогнозувати наближення хуртовин, спілкуватися з вченими зі всього світу про стан проекту, надсилати та отримувати електронну пошту, оновлювати свій блог та web-сайт, здійснювати дзвінки.

НАУКОВА БАЗА В ГРЕНЛАНДІЇ

Комп’ютер Algiz XRW проявив себе як безцінний інструмент для навігації під час подорожі в Гренландію. Вбудована система GPS та можливість корегувати карту допомогли вченим не заблукати та пройти весь шлях, а завдяки міцному корпусу та портативності використовувати ноутбук на судні було зручно та безпечно.

«Оскільки XRW водонепроникний, ми могли користуватися їм прямо на палубі», - говорить Ле Трессолер.

В середині вересня дослідники прибули в невеличку гавань Амдруп Хавн. До того часу, як в кінці осені море покрилося кіркою льоду, наукова база на судні «Аргелвор» була готова прийняти вчених. З собою вони взяли переносну лабораторію, в яку входили, зокрема, мікроскоп, вакуумні насоси для очистки води, сховище для зразків. Також при них було таке похідне обладнання як санчата, похідна кухня, палатки та спальні мішки для шістьох людей.

ПОЧАТОК РОБОТИ

Кожний тиждень протягом декількох місяців Остерхайм та Ле Трессолер збирали, фільтрували та консервували зразки снігу та льоду для команди по вивченню мікробної геноміки  навколишнього середовища при лабораторії Ампере та лабораторії гляціології та геофізики навколишнього середовища. Відвідавши базу вчені від цих установ потім використовували зразки для вивчення переміщення мікроорганізмів в атмосфері, снігу та льоді, розширюючи знання про їх ролі в кругообігу поживних речовин та забруднення екосистеми.

Від імені Ставангерського міжнародного дослідницького інституту команда «Аргелвор» також провела контрольований експеримент з розливом нафти. Вчені проаналізували мікро спільноти, щоб відстежити їх реакцію на нафту протягом певного проміжку часу.

Пробовідбірники, підключенні до Algiz XRW, допомогли вченим зібрати та проаналізувати дані. Основним інструментом був прибор під назвою CTD, який вимірює провідність, температуру та густину, тим самим дозволяючи вченим аналізувати такі фізичні властивості, як температура та солоність водяного стовпа.

Орнітологи скористувалися проектним обладнанням для вивчення харчової поведінки арктичної птиці малої гагарки. Вони прикріпили полегшений температурний та глибинний регістратор до лапок птиці, а  три дні потому зняли его. Підключив регістратор до Algiz XRW, вчені дізналися, скільки може літати мала гагарка і наскільки глибоко вона занурюється під воду в пошуках їжі.

МІЦНИЙ, МОБІЛЬНИЙ, НЕЗАМІННИЙ

Завдяки надійним мобільним технологіям проект «Arctic Science Field Logistics» дав вченим можливість працювати пліч-о-пліч в одному з найвіддаленіших та малодосліджених місць планети.

Прекрасно налагоджена спільна робота, постійне спілкування та зв’язок стали можливі завдяки надійній мобільній технології.


<< Назад