Створення кращої інфраструктури за допомогою мобільних рішень

Кишенькові персональні комп’ютери з глобальною системою позиціонування покращують процес складання звітів та економлять час управління громадських робіт у Флориді.
 


 

Мобільні технології перетворюються у необхідний фрагмент інфраструктурного пазлу для багатьох міст, і навіть у невеликих населених пунктах чиновники вважають, що мобільні рішення можуть значно покращити ефективність та точність ведення звітності. 

В містечку Маргейт, округ Броуард, штат Флорида, населення якого становить 53000 чоловік управлінню громадських робіт необхідні були зміни. Для складення звітності на ходу та ведення діловодства в управлінні використовували ручку та папір, а такий метод досить виснажливий та ненадійний.

Після переходу до використання комп’ютерної системи з технологією GPS Маргейту вдалося зекономити час, скоротити канцелярську роботу та підвищити точність та відповідність федеральним стандартам складання звітності та діловодства. 

Ідея виникла, коли директор управління громадських робіт Сем Мей вирішив впровадити комп’ютерну систему на поливальних машинах та вантажівках, що розпилюють спрей від комарів. Він хотів знайти рішення для відстеження руху вантажівок і, що більш важливо, використовування обладнання. 

«Було багато компаній, які пропонували пристрої з GPS, - говорить Мей. - Мені хотілося знайти спосіб відстеження поломок щіток на поливальній машині або використання розпилювача спрею від комарів. Нам потрібно було, щоб водій міг самостійно відстежувати виконану роботу та маршрут. Ми могли б використовувати інформацію з розпилювача спрею від комарів для правильного складення звітності в Агентство з охорони навколишнього середовища  штату Флорида».

Мей знайшов необхідне рішення, коли відвідав зібрання Американської асоціації громадських робітників (ААГР). Він дізнався, що Logic Concepts, компанія з Грінвіля, штат Південна Кароліна, що займається рішеннями для інфраструктури, створила програмне забезпечення за допомогою простої однокнопкової системи. Програма під назвою Atlas 360 дозволяє робітникам на виїзді легко записувати подробиці своїх маршрутів без необхідності використовувати складний інтерфейс комп’ютера та GPS під час водіння. 

«Ми одразу ж побачили, що система може зробити набагато більше, ніж ми очікували», - говорить Мей. 

Розробники програмного забезпечення могли також налаштувати продукт під індивідуальні потреби Маргейта за допомогою встановлення певних параметрів простого меню. Мей побачив потенціал використання системи для широкого спектру проблем, включаючи ситуацію навколо стоків дощової води та розпилення гербіцидів. 

Нік Кукунато, директор підрозділу стоків дощової води, погоджується. «Є багато проблем, які потрібно вирішувати разом з технічним обслуговуванням зливової каналізації, а їх можна занести в список з будь-якими параметрами», - говорить він.

Спільна розробка мобільного рішення

Задоволені вибором, Мей та Кукунато зібрали групу співпрацівників управління для роботи по адаптуванню програмного забезпечення для своїх потреб в команді з розробниками. «Ми поговорили з усіма, кого це стосується, та запитали їх, яку інформацію вони хочуть бачити в системі і що вона повинна робити», - говорить Кукунато. 

Цей спільний підхід перевершив всі очікування. 

«Не думаю, що процес розробки коли-небудь закінчиться, - говорить Мей. - Система завжди буде змінюватися. Якщо ми вигадаємо нові способи її використання, я зателефоную Logic Concepts, і ми зробимо необхідні зміни. Тому ми повністю адаптуємо її до наших потреб».

Для більш широкого спектру функцій виникла необхідність в дуже специфічному обладнанні: мобільному пристрої, яке могло б працювати з новою програмою та витримувати грубе поводження та суворі умови навколишнього середовища. 

«Ми пояснили, що нам було необхідно, та уточнили, що обладнання повинно бути водонепроникним», - говорить Мей. 

Для використання з програмою Маргейта було підібрано декілька мобільних пристроїв. В кінці команда розробників зупинила свій вибір на Nautiz X7 від компанії Handheld - кишеньковому персональному комп’ютері з захисним корпусом, відповідному воєнним стандартам нечутливості до падінь, вібрації, піску, пилу та води, який працює до 12 годин - довше, ніж повний робочий день - на одній підзарядці.

Управління використовує програмне забезпечення Atlas 360 на лептопі в офісі та чотири куплених Nautiz X7, закріплених на приладовій дошці вантажівок. Водії просто натискають кнопку, вмикаючи обладнання, і ще раз, вимикаючи його. 

«Знадобилися одні збори, щоб показати їм меню і як їм користуватися, - говорить Кукунато. - В перші тижні виникали деякі питання, але зараз працівники самостійно використовують прилади».

Система використовує GPS, проводячи поетапне відстеження для створення візуального відображення маршруту вантажівок та використання обладнання. Вона також синхронізується з географічними інформаційними системами Esri GIS, щоб менеджери могли легко переглядати карту пройденої території. 

«Водії можуть бачити, що вони зробили за останній місяць, та визначити пропущенні райони, - говорить Кукунато. - Якщо власник будинку дзвонить нам і говорить, що поливальна машина давно не проїжджала по їх вулиці, ми можемо перевірити це по карті. Водій навіть може внести запис, якщо біля певного будинку була припаркована машина під час прибирання вулиці, обравши цю функцію в меню, щоб ми потім могли перевірити цю інформацію у випадку необхідності».

Водії також можуть використовувати нову систему для зазначення місць на маршруті, яким необхідні  технічне обслуговування або увага, за допомогою геотеггінгу та записів. До того ж, система автоматично показує замовлення на виконання робіт та складає звіти. 

«Після збору даних їх можна вставити в будь-який звіт будь-якого формату», - говорить Мей. 

Мобільні технології допомагають при складанні звітів

Нова система Маргейта пропрацювала менше року, але управління вже визначило декілька проблем відносно ведення записів, включаючи вимоги до складання звітів по розпиленню гербіцидів та водяних гербіцидів, управління основними засобами та зливовою каналізацією. 

Наприклад, при очищенні відстійників працівники можуть використовувати кишенькові персональні комп’ютери з захищеним корпусом для того, щоб робити геотеговані знімки місць проведення робіт, заносити відомості про інспекції та складати звіти про виконану роботу. Таким же чином працівники, які розпилюють гербіциди, можуть з легкістю вказати, скільки хімікатів вони використовували та де.  

По старій системі вони повинні були запам’ятовувати цю інформацію - часто протягом всього дня роботи - з подальшим її введенням в електронну таблицю після повернення в офіс. Помилки та пропуски були частими, та було складно виявити, коли і де вони виникали. 

«Тепер, коли пристрої підключені до комп’ютеру, разом з системою відстеження GPS, вони покращили систему складання звітів та зекономили управлінню громадських робіт у Флориді час», - говорить Мей. 

Перехід до мобільного рішення дозволив чиновникам Маргейта переносити дані з кишенькових персональних комп’ютерів до повних звітів, як, наприклад, для документів на дозвіл від Національної системи запобігання скидання забруднюючих речовин (НСЗСЗР). Нові можливості для звітування також зіграли важливу роль для точного документування даних, пов’язаних з проектом по стабілізації міської дамби, який фінансується федеральним грантом від Національної природоохоронної служби (НПС). 

«Нам потрібно оформити багато документів для отримання цього гранту, - говорить Мей. - Нам вдалося зробити знімки та позначити їх координатами GPS. Ми документуємо нашу роботу за допомогою мобільного пристрою, а потім автоматично створюємо звіти для НПС».

Мей вважає, що це рішення економить кожному працівникові одну годину роботи в день. Воно також виключило неточності та пропуски, які були звичайною справою в усі часи письмової звітності. 

«Були часи, коли хлопці забували написати звіт або коли їм доводилося чекати декілька днів, щоб його закінчити, - говорить Мей. - Потім їм доводилося відтворювати все по пам’яті. Це рішення виключає людський фактор. Тепер не варто хвилюватися про запам’ятовування деталей, тому що за допомогою пристрою можна робити фотографії та прив’язувати їх до певної адреси для складання більш детальних та повних звітів».

Управління громадських робіт Маргейта шукає способи більш широкого впровадження цих захоплюючих нововведень, в тому числі і в інших міських установах. 

«Водоканал також міг би використовувати пристрій при ремонтних роботах. У відділення поліції немає нічого подібного; вони вимушені займатися правоохоронною діяльністю на папері, - говорить Кукунато. - Чудово, що систему можна повністю адаптувати до індивідуальних потреб. Ми тільки торкнулися вершини айсберга її можливостей».


<< Назад