Потоки води проти потоків даних

Студенти Техаського університету все частіше використовують кишенькові персональні комп’ютери з захищеним корпусом. Це дозволяє скоротити термін між початком збору даних та публікацією дослідження. 

Завдання
Покращити процес збору даних для наукових досліджень у польових умовах, збільшити можливості управління даними та раціоналізувати процес роботи над науковими публікаціями, дати студентам Техаського університету в Остіні конкурентну перевагу над іншими університетами.

Рішення
Використовувати сканування штрих-кодів за допомогою перевірених кишенькових персональних комп’ютерів з захищеним корпусом Nautiz X5, створюючи прості форми для збору даних одночасно з інформаційною кіберінфраструктурою для спільного користування з колегами.

Результат
Підвищена ефективність збору даних, продуктивність та надійність. Збір інформації, її обробка, управління, та аналіз стали більш ефективними, а час від початку роботи до фінальної публікації - зменшився.

Такі ситуації прийнято називати моментом істини. Рід Мейлін, студент-дослідник аспірантської програми «Енергетичні ресурси Землі» Джексонського коледжу геологічних наук Техаського університету в Остіні, побував у північній частині пустелі Атакама в Чилі. Йому довелося стояти на краю геотермального джерела та спостерігати за катастрофою, що відбувалася.

Мейлін працював над проектом в рамках інноваційної програми Техаського університету в Остіні. Не так давно університет почав активно використовувати кишенькові персональні комп’ютери для підвищення результативності дослідницьких проектів університету. Він з самого початку був залучений в цю ініціативу, використовуючи як сам КПК, так і спеціальне ПЗ, створене в рамках грантової програми. І ось щойно Мейлін зронив свій ґаджет - кишеньковий персональний комп’ютер з захищеним корпусом Nautiz X5, який він обрав серед цілого ряду схожих продуктів - у гаряче джерело. 

Комп’ютер ще не встиг долетіти до води, а Мейліна вже кинуло в холодний піт. «Мене тепер звільнять», - подумав він.

Дослідник дуже швидко витяг свій Nautiz X5 з води (її температура, доречи, перевищувала 38 °C), і... КПК був справний! «Мене це дуже вразило», - згадує Мейлін.

В 2010 році науковий керівник Мейліна склав рекомендацію і надіслав її в Лонгхорнський фонд інноваційних технологій (ЛФІТ). Рекомендація була простою: впровадити технологію кишенькових персональних комп’ютерів для сканування штрих-кодів у польових умовах з ціллю каталогізації дослідницьких проектів та проведення інвентаризації по аналогії з бізнесом з одночасним створенням кіберінфраструктури, щоб її могли використовувати дослідники та викладачі для більш ефективної роботи. 

Коли рекомендація була схвалена, нову програму назвали «Ініціатива по створенню інформаційної інфраструктури» (ІСІІ). Основна ціль ІСІІ - це скоротити цикл від збору даних до публікації дослідження, що дає конкурентну перевагу дослідникам з Техаського університету. 

Хоча такі системи, як сканування штрих-кодів, широко використовуються у світі бізнесу, вони чомусь не дуже розповсюджені в дослідницькому середовищі. Поєднання сканування штрих-кодів з кишеньковими персональними комп’ютерами дозволить збільшити ефективність, продуктивність та надійність потоку даних різних пілотних проектів, покращуючи процес збору даних, обробки зразків, управління та аналізу баз даних та прискорюючи час публікації. 

Мейліна попросили провести попереднє дослідження та вирішити, яку технологію використовувати. «Я знав, що нам знадобиться інтерфейс Windows Mobile, через програмне забезпечення, яке ми використовуємо, - розказує він. - Нам був потрібен надійний продукт, щось не зовсім нове, а вже широко використовуване. У ґаджета, звісно, повинен бути екран, що не тьмяніє на сонці, а також процесор хоча б середньої потужності та батарея збільшеної ємності».

Коли Мейлін вивчив всі продукти, які відповідали цим параметрам, Nautiz X5 від компанії Handheld US явно виділявся серед інших. Nautiz X5 цілком відповідав поставленим вимогам: система Windows Mobile, процесор Xscale з тактовою частотою 806 МГц, 3,5-дюймовий дисплей з відеоадаптерами VGA, не тьмяніючий на сонці, цифрова клавіатура та батарея, що здатна працювати цілий день. Остаточне рішення залежало від двох інших факторів: користувацька підтримка та ціна. 

«Нам справді було важливо отримати підтримку виробника, - продовжує Мейлін. - Співпрацівники компанії Handheld були дуже люб’язні. І Handheld US надала нам знижку для вчених. Навіть без цієї знижки Nautiz X5 - дуже доступний кишеньковий персональний комп’ютер з захищеним корпусом, а вони зазвичай надмірно дорогі. У нього перевірена платформа, і він давно на ринку. А збільшена конструкційна міцність Nautiz X5 робить його по-справжньому унікальним», - додає вчений та розказує історію про подію, яка сталася з ним в Чилі. 

Вибір основного інструменту зробив можливим запуск програми ІСІІ. Nautiz X5 збирає дані на місті. Вони вводяться в прості форми, створені для певних програм, а потім завантажуються на тимчасове зберігання в базу даних. Збір даних та можливість їх передачі забезпечується експериментальною системою ІСІІ, яка використовує модуль Pendragon Software для прямої взаємодії з Microsoft Access. Зручна у використанні система дозволяє звичайним користувачам вибудовувати та змінювати форми, які автоматично створюють реляційні бази даних. 

Програма ІСІІ почалася з роботи по чотирьом предметам: екологія, технічні науки, геохімія та геоінформатика. В кожній області свої потреби, інформація для збору та обробки, однак загальним між ними є те, що в них є що каталогізувати та інвентаризувати. 

Дисертація Мейліна з геоінформатики містить аналіз управління енергією та ресурсами, і він знаходився в Чилі для вивчення мікроорганізмів, які живуть в екстремальних умовах. В цьому аналізі бактерії, що живуть в геотермальних джерелах в пустелі на висоті 4200 метрів при розрідженому повітрі, розрідженій атмосфері, екстремальних температурах, є аналогом умов, в яких існувало життя на ранніх етапах розвитку планети, і можливим ключом до розгадки виживання інших форм життя. 

І ось, коли він збирав дані за допомогою свого надійного Nautiz X 5, останній виправдав свою репутацію пристрою з підвищеною конструкційною міцністю. 

«Nautiz X5 дуже ефективний, - підводить підсумок Мейлін. – Технологія спрацювала прекрасно, надійність збільшеної конструкційної міцності цілком себе проявила. Що стосується інших груп, то пристрій гарно показав себе на аудиторних заняттях - дисплей та клавіатура дійсно зручні. Ґаджет дозволив групі екологів нанести штрих-код на 3000 зразків, а геохімікам використовувати ці штрих-коди для їх індивідуального та групового вивчення за допомогою аналітичного процесу. Nautiz X5 виконав відмінну роботу».


<< Назад