Nautiz X 4 від Handheld

Новий, відмінно спроектований, багатофункціональний кишеньковий персональний комп'ютер для тих, хто поки що надає перевагу Windows Mobile Конрад Х. Блікенсторфер; фото:КеролКоттон

Handheld Group презентувала  Nautiz X4 у лютому 2014 року як доповнення до існуючої лінійки кишенькових персональний комп'ютерів компанії, включаючи моделі Nautiz X1X3X5, і X7, а також моделі Nautiz eTicket. Вже по назві можна зрозуміти, що Nautiz X4 – це " серединна" модель лінійки. Вона спроектована для тих, кому потрібен компактний та легкий багатофункціональний кишеньковий персональний комп'ютер з вбудованою клавіатурою, що ідеально підлаштовується під екосистему Microsoft. Нам випав шанс ознайомитися з Nautiz X4 ближче,і в цьому звіті ми опишемо наші враження.

Персональний комп'ютер в захищеному корпусі/сканер/GPS/телефон

Наш пристрій працює на операційній системі Windows Embedded Handheld та його обладнано резистивним сенсорним екраном. Його складно назвати експериментальним на ринку промислових кишенькових персональних комп'ютерів, який зараз знаходиться на роздоріжжі. Навпаки, Nautiz X4 призначений для клієнтів, котрі чітко знають чого хочуть: пристрій для збору даних з традиційною Windows Mobile, але найкращий та найсучасніший з доступних на даний момент.

Фото праворуч показує відносний розмір Х4 у порівнянні з пристроями компанії Handheld Nautiz X1, X3, X5 і X7. Розмір багатофункціонального пристрою, продемонстрованого посередині лінійки, 6,1х2,9 дюйми, товщина - 1 дюйм та вага - 10,9 унцій. Він набагато більший за споживчі смартфони, але меньший за телефони та кишенькові персональні комп'ютери минулого, та все ще вміщується в більшості кишень. Основним завданням було створення пристрою, що було б зручно носити цілий день. Ті, хто спостерігають за  Handheld, помітять, що компанія постійно просувається до створення своєї характерної лінійки продуктів та власного відмінного зовнішнього вигляду (світло-сірий корпус з вставками чорного та захисними накладками).

Що стосується технічних характеристик, Nautiz побудовано на версії процесора з тактовою частотою 1 ГГц TI AM3703 "Sitara" ARM, зріла та широкого використання інтегральна схема OMAP3 з високою ефективністю. В ньому 512 МБ оперативної пам'яті та 1 ГБ флеш-пам'яті. Технічні характеристики включають зручний слот для карти пам'яті формату microSD, а також слот для  SIM-карти.

Розмір не тьмяніючого на сонці дисплею складає 3,5 дюйми по діагоналі, що зовсім небагато в сучасному світі споживчих смартфонів, що постійно збільшуються, однак такий розмір ідеально пасує для промислових кишенькових персональних комп'ютерів. Це традиційний резистивний сенсорний екран, яким можна керувати пальцем чи стилусом, що додається. Клавіатура з підсвічуванням може бути в двох варіантах: телефонна клавіатура з цифрами та традиційна розкладка. Це навігаційні клавіші, велика клавіша сканеру, стандартні зелена та червона кнопки прийому та завершення виклику, а також чотири функціональні клавіші зі здатністю до програмування.

 Одна причина, чому Nautiz X4 товще стандартного споживчого телефону, - це наявність функції сканування промислового рівня. Сьогодні майже кожен смартфон може використовувати камеру для сканування, але для професійної роботи потрібен вузькоспеціалізований модуль сканування. Handheld пропонує потужний одномірний лазерний сканер oneywell N4300 Series (дивіться специфікацію тут)  чи модуль зображення Gen6 Honeywell N5600 Series(дивіться специфікацію тут).

Модель Х4 обладнана 5-мегапіксельною камерою з автофокусуванням та світлодіодним спалахом для використання в документуванні. Для бездротового підключення є Bluetooth четвертої версії та WiFi 802.11a/b/g/n. Що стосується  WWAN, Х4 може бути обладнаний 3.8G GSM HSPA+/HSUPA чи CDMA EVDO Rev. А для глобального голосового зв'язку та передачі даних. В пристрої також вбудовано GPS u-blox.

Серед функцій моделі - геотеггінг,  GIS  та нанесення даних на карту, і  навіть просунені функції встановлення місцезнаходження за допомогою мобільного широкосмугового радіо, яке можна, наприклад, використовувати, щоб підключити Х4 до серверу GIS для миттєвих оновлень бази даних безпосередньо з місця проведення робіт. У цей пристрій вбудовано багато інструментів, що відчиняють багато нових можливостей разом з програмним забезпеченням, для яких раніше були необхідні різні прилади, чи яких взагалі не було в польових умовах.

У Nautiz X4 також є слот для SIM-карти в батарейному відсіку, тобто пристрій можна використовувати як стандартний смартфон (хоча більш функціональний, ніж будь-який інший споживчий телефон) Windows Embedded Handheld пропонує чудову голосову інтеграцію та інтеграцію даних вже багато років, це не є виключенням і у випадку з Х4.

Фотографія праворуч демонструє Nautiz X4 спереду та з усіх чотирьох сторін. Як і всі прилади компанії Handheld, він має витончену конструкцію, не дивлячись на те, що це міцний та функціональний пристрій. Створюється враження, що ви тримаєте в руках надточний прилад, як інструмент у ящику механіка чи кишені інженера.

 Як і деякі інші брендові назви Handheld - Kenaz, Algizта інші - слово "Nautiz" походить від нордичного рунічного алфавіту, якому майже 2000 років. Руни зазвичай мають декілька значень. Значеннями слова Nautiz є "потреба" та "необхідність", та нескладно зрозуміти, як ці концепції відповідають високоякісним пристроям для роботи в польових умовах.

Огляньмо Nautiz X 4:

  • Верхня частина захищена міцними гумовими пластиковими накладками. По центру знаходиться вікно для стандартного лазерного сканера чи додаткового одномірного/двомірного перетворювача зображення. Зліва помітно місце для маленького телескопічного стилуса, а поряд з ним петля  для того, щоб його закріпити.
  • Зліва розташовані кнопки сканеру та регулювання гучності.
  • Праворуч знаходяться дві кнопки, що можна програмувати. Поумовчанню, одна - це кнопка сканеру, а інша керує затвором фотоапарату. Також присутній аудіороз'єм на 3,5 мм із захисною кришкою.
  • Знизу знаходиться те, що Handheldназивають роз'ємом HandyLink I/O. Він використовується для зарядки за допомогою одної з наявних додаткових підставок, а також для зв'язку USB 2.0. Також є мікропорт для USB,  який забезпечує функції USB- хоста та клієнта, а також зарядку через кабель. Нам не дуже подобається мікро-роз'єми USB, тому що вони крихкі, особливо на пристроях в захищеному корпусі.
  • Спереду, окрім екрану, знаходиться 33-клавішна клавіатура (є також традиційна додаткова комп'ютерна розкладка на 55 клавіш), мікрофон, динамік та програмований світлодіодний індикатор у вигляді червоної, зеленої та синьої лампочки, що показує статус зарядки, сканування, бездротове підключення та інші системи.

Як і у всіх пристроїв HandheldGroup, корпус Х4 елегантний, обтічної форми та функціональний. Відсутні будь-які помітні гвинти чи маленькі частини з деталями, що можуть відламатися. Пристрій виглядає міцним та підходящим для тяжкої роботи в польових умовах. Гумові прокладки на задній кришці є і елементами дизайну, і захистом. Вони спаяні з корпусом за допомогою процесу, що називається подвійною інжекцією.

Погляд всередину Nautiz X4

Те, що знаходиться всередині пристрою, і як організовано його внутрішній простір - дійсно важливо, якщо йому доведеться працювати в складних умовах. Внутрішній устрій, структура, якість збірки можуть багато чого розповісти про дизайнерські думки та про якість пристрою. До того ж, внутрішній устрій продукту допомагає спеціалістам зі збірки систем та дистриб'юторам зрозуміти, наскільки складно буде обслуговувати пристрій.

Що стосується конструкції, то Nautiz X 4 складається з внутрішнього магнієвого корпусу, що вкритий світло-сірою полікарбонатною верхньою кришкою та чорною полікарбонатною нижньою панеллю.  Дві половини формують герметичне єдине ціле за допомогою хитромудрого чорного гумового ущільнюючого матеріалу по всьому периметру. Ущільнюючий матеріал надійно закріплено у желобці, та він яскраво зеленого кольору, що дозволяє легко оглянути його стан та цілісність. Панелі надійно скріплено за допомогою шести гвинтів Torx. Чого не вистачає, так це пробок на кожному отворі для гвинтів; вони були у Nautiz X 3 для того, щоб прикривати гвинти. Це робило дизайн витонченішим, а чистити пристрій так набагато легше. А при використанні в медичних установах у цих отворах можуть накопичуватися мікроби.
 

Фотографії знизу демонструють задню частину Nautiz X4 з відкритим порожнім батарейним відсіком. Всередині відсіку можна побачити слоти для SIM-карти та карти пам'яті microSD. Оскільки для їх заміни пристрій потрібно відчиняти, у батарейного відсіка є кришка з притискним ущільненням у вигляді кільця. Важіль з пружиною щільно утримує кришку.

Знизу видно, як виглядає Nautiz X4  без задньої кришки корпусу. Мало хто з кінцевих користувачів коли-небудь це побачать, оскільки нема необхідності розбирати пристрій, окрім тих випадків, коли треба провести ремонт чи технічне обслуговування. Тут ми бачимо нижню сторону материнської плати. Особливістю пристрою є те, що проектувальники розмістили електронні блоки у чорні пластикові підрамники, а не безпосередньо на материнську плату. Деякі компоненти цих підрамників отримали назву "Мутант", що було кодовою назвою проекту Х4 компанії Handheld.

Ще одним фірмовим нюансом є те, що  Handheld використовувала стрічечки ізоленти для закріплення внутрішніх з'єднувачів.  Вони наврядчи відваляться, але невелика обережність ще нікому не заважала.

Ми завжди визначаємо складові частини, оскільки завжди цікаво знати, що знаходиться всередині приладу. В Nautiz X4  ми знайшли:

  • Мініатюрний лазерний модуль Honeywell N4313 (див. опис продукту). Це високоякісний модуль збору даних, що відрізняється хорошими показниками правильності зчитування, що регулюється рівнем безпеки декодування, розумними відбірковими списками, дискретним виявленням об'єкту, підвищеною конструктивною здатністю зчитувати усі стандартні одномірні штрих коди.
  • Для бездротового з'єднання ми виявили поєднання системи в корпусі дводіапазонного  802.11a/b/g/n WG7351  та модуля WLAN Bluetooth 4.0, представленого компанією Jorjin Technologies (дивіться опис продукту). Bluetooth 4.0 також підтримує раніші версії 1.1, 1.2, 2.0, 2.1, але споживає менше енергії. З різних причин зараз Handheld  застосувала 802.11b/g/n та Bluetooth 2.1 на Х4.
  • GPS займається мультиінтегральна схема - приймач u-blox7 G7020 GNSS (дивіться опис продукту і продукт PDF), чиє наднизьке споживання енергії та бездоганний захист від перешкод забезпечують максимальну ефективність навіть у ворожому для  GPS/GNSS середовищі.
  • Ми не виймали материнську плату, щоб подивитися на збірку рідкокристалічного дисплея, що вироблено компанією Truly Semiconductor, головний офіс якої знаходиться у Гонконзі. Це може бути TFT480640-4-E, та напівпрозорий TFT-дисплей із заднім світлодіодним підсвічуванням на 130 ніт, що показує 16,7  мільйонів кольорів (дивіться опис продукту).  (Однак в інструкції написано пропускного типу та лише 65 тисяч кольорів).

Коли ми оглянули  Nautiz X 3 компанії Handheld, у нас заявилися занепокоєння про те, що пристрій має один нестандартний порт для USB та аудіо. Нам би хотілося, щоб Х4 мав роз'єм для док-станції, а також окремі порти для USB та аудіо. Враховуючи вищесказане, ми хотіли б, щоб було більше міцних версій стандартного мікропорту  USB.

Складається загальне враження, що внутрішня частина Nautiz X 4  виключно акуратна та чиста, без недоробок чи незакінчених місць. Все щільно прилягає, ніщо не деренчить, і не схоже, щоб щось могло відвалитися. Нам також особливо сподобався логічно прикріплений, легко змінний та добре помітний ущільнюючий матеріал між двома половина корпусу.

Windows Embedded Handheld 6.5...

Nautiz X 4 випускається з Windows Embedded Handheld 6.5  компанії Microsoft,що по суті  є Windows Mobile 6.5 з іншою назвою. Той факт, що WEH 6.5 до сих пір використовується в деяких нових пристроях, дуже цікавий, враховуючи те,що три роки тому, коли ми вивчали Nautiz X3, що на ньому була стара міні - ОС Microsoft. Колись Windows Mobile був стандартом для Pocket PC та подібних, однак світ давно перейшов на  iOS компанії Apple і Android компанії Google, навіть Microsoft просуває орієнтований на користувача  Windows Phone.

Windows Mobile/Embedded Handheld 6.5 була і є кінцевою версією Windows Mobile до того, як Microsoft почала розробляти орієнтовану на користувача Windows Phone 7/8 та націлену на промислові пристрої Windows Embedded Compact, яку ми досі ніде не зустрічали. Якщо не вникати в подробиці, за допомогою Embedded Handheld 6.5.3 Microsoft намагався покращити вид та функції Windows Mobile, переймаючи щось у iPhone, а щось у їх власного (тепер давно не існуючого) музикального плеєра Zune. У ньому користувачі знайдуть старий екран та функції Windows Mobile.

Отже, на на Nautiz X4 встановлено ОС Windows Embedded Handheld 6.5 і для тих, кто використовував раніші версії Windows Mobile, вона не буде відрізнятися від того, до чого вони звикли. Зліва знаходиться список основних функцій пристрою (таких як телефон, електронна пошта, календар, обране,  Windows Live і так далі). Посеред екрану - горизонтальна панель, що показує поточну інформацію. У "Фотографіях" я показав останню переглянуту фотографію, в "Телефоні" - пропущені дзвінки, в " Електронній пошті" - непрочитані повідомлення, у " Календарі" - поточні зустрічі і так далі. Список тем можна пересувати вверх та вниз, як і панель детального перегляду. Такий підхід спочатку здається незвичним, тому що доволі просто перетягнути не той елемент, але до цього швидко звикаєш і це хороший спосіб дізнатися, що відбувається.

Фото знизу показують робочий стіл (зліва) та стартове вікно (по центру) Windows Embedded Handheld 6.5, а також вікно налаштувань та всі утиліти і контрольні панелі.

Наврядчи варто обговорювати той факт, що промислові пристрої повинні мати проекційно-ємнісні сенсорні екрани, що їх чекають сотні мільйонів користувачів смартфонів. Але станом на середину 2014 року це все ще не відбулося, хоча з'являється багато промислових кишенькових персональних комп'ютерів на базі Android (включаючи Nautiz X1 від компанії Handheld). Тим не менш, за багатьох причин старі Windows CE і Embedded Handheld залишаються стандартними платформами для постачальників комплексних систем та спеціалістів зі збірки для розробки додатків.

На Nautiz X4 Windows Embedded Handheld включає мобільну версію додатка Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint, SharePoint і навіть OneNote). Хоча електронні таблиці обмежені та їх не зручно використовувати на дисплеї в 3,5 дюйми,Word і Powerpoint  можуть навіть дуже згодитися, а також знайдуться ті, хто захоче скористатися SharePoint, і також OneNote.  Можна також під'єднати зовнішню клавіатуру для введення більшої кількості інформації. На жаль, різні варіанти розпізнавання рукописного введення, що так довго були частиною Windows Mobile, відсутні на Nautiz X4. Їх час, непевно, прийшов та пішов, хоча зі стилусом вони працювали доволі добре.

Хоча перегляд веб-сторінок на резистивному сенсорному VGA-дисплеї не дуже зручний, він працює, і екран доволі чіткий, щоб прочитати навіть маленький текст. Звісно, на ньому неможливе вже звичне масштабування та пощіпування екрану, як на проекційно-емнісному мультисенсорному дисплеї, але у WEH 6.5 є великий повзунок масштабування, за допомогою якого легко змінювати розмір зображення екрану. При цьому усі шрифти залишаються чіткими. Очевидно те, що інтернет був набагато простіший, коли створювався Windows Mobile, оскільки перегляд складних веб-сторінок проходить повільно.

У Windows CE/Mobile завжди було багато утиліт, контрольних панелей та апплетів, теж саме і у Windows Embedded Handheld. В обладнання, що ми тестуємо, був доволі складний демо -додаток для сканера, демо-GPS і звісно, багато базових додатків, наприклад, зручний калькулятор.

Завантаження та встановлення додатків на пристрій з Windows Mobile завжди було нескладним. Якщо у Вас був доступ до інтернету, Вам потрібно було лише завантажити додаток  Microsoft Marketplace, а потім увійти за допомогою Вашого Windows Live чи облікового запису в Hotmail. Коли ми вивчали раніші версії кишенькових персональних комп'ютерів Nautiz, ми одразу ж завантажували необхідні додатки, без яких ми не могли обійтися (наприклад, GoogleMaps, Facebook, Handmark's ExpressNews, декілька утиліт та перетворювачів і т.д) У Windows Marketplace не було стільки ж додатків, скільки в AppStore компанії Apple, однак вибір усе одно був великим. На жаль, Microsoft вирішив закрити Windows Marketplace для Mobile у травні 2012 року, і на цьому усе закінчилося. Більше ніяких завантажувань.

Це означає те, що в таких пристроях, як Nautiz X4 Windows Embedded Handheld лише виконує функцію зрілої, перевіреної на практиці та розповсюдженої платформи для використання на цій ОС спеціально розробленого програмного забезпечення.

Кнопки та методи введення даних

Швидке та точне введення даних у кишеньковий персональний комп'ютер - ключовий фактор його успіху. За багато років були випробувані різні методи введення даних, у той час коли споживчі смартфони майже завжди використовують сенсорні екрани, відсутня єдина точка зору на те, чи повинна у кишенькових персональних комп'ютерів бути фізична клавіатура чи сенсорної було б достатньо. Багато робітників на виїзді надають перевагу фізичній клавіатурі для швидкого введення даних. Інше питання полягає в тому, чи можна використовувати цифрову клавіатуру для введення текстової інформації чи навіть маленьким кишеньковим персональним комп'ютерам краще використати мініатюрну стандартну розкладку клавіатури, як наприклад, у Blackberry, який вперше використав її багато років тому.

 У випадку з Nautiz X4 Handheld обрала компроміс. Він має фізичну клавіатуру, яку можна використовувати для введення тексту. Вона виглядає як збільшена розкладка мобільного телефону з деякими додатковими клавішами. Також є чотири функціональні клавіші, зі здатністю до програмування.

Як і у випадку з телефонами, потрібен час, щоб звикнути до клавіатури, а особливо до введення тексту на цифровій клавіатурі. На Х4 є синя клавіша, що перемикає між верхнім та нижнім регістром та цифрами, і можна обирати відповідне на кожній кнопці. Режим, у якому Ви зараз знаходитеся, вказано зверху екрана. Роки відправлення повідомлень на старих телефонах навчили мене, що до всього звикаєш, а з часом це стає твоєю другою натурою.

Nautiz X4 комплектується маленьким металічним стилусом з чорним пластиковим наконечником, який висувається на 4 дюйми. Коли він не використовується, то вставляється в слот з лівої сторони пристрою, з якого його трохи складно витягти. Можна також керувати Nautiz X4 за допомогою сенсорного екрану, а великі іконки та сенсорні кнопки в деяких додатках Windows Embedded Handheld спрощують цей процес у порівнянні з попередніми версіями, але загалом з WEH все ж краще використовувати стилус.

Windows Mobile пропонує багато варіантів введення даних на екрані, але Х4 використовує один з них. Звісно ж, вбудована клавіатура, і є зручна спливаюча клавіатура, але як згадувалося раніше, три методи розпізнання тексту (розпізнавач блоків, розпізнавач букв, Транскрайбер), які зазвичай завжди присутні у Windows Mobile, тут відсутні. Таким чином, якщо ви хочете зробити записи на Nautiz X 4, і не бажаєте використовувати фізичну клавіатуру, це можна зробити за допомогою пера чи електронної клавіатури.

Функціональність телефону

У наш час, коли практично у кожного є суперфункціональний споживчий смартфон, навряд чи є необхідність в освітленні телефонних функцій кишенькового персонального комп'ютеру. Хоча Handheld не акцентує на цьому увагу, Nautiz X4 має фізичну зелену і червону кнопку прийом дзвінка та завершення розмови, що були на всіх телефонах, коли у них ще були фізичні кнопки. Тому, так, Х4 можна використовувати у якості телефона. Лише вставте активовану SIM-картку, і він перетвориться у потужний смартфон.

Мало хто, напевно, пам'ятає, що Microsoft, не дивлячись на сьогоднішню незначну долю на ринку телефонів, запропонував просунуті голосові функції на своїй платформі для Pocket PC за роки до існування iPhone. І у них усе вийшло. В кінці кінців, навіть зараз працюють усі функції телефона в WEH, усе логічно та чудово інтегровано. Звукові характеристики Х4 відмінні, як це зазвичай буває з кишеньковими персональними комп'ютерами, що є і телефонами, на вертикальному ринку, звук навіть кращий, ніж у більшості сьогоденних смартфонів з, на жаль, маленьким аудіо. Та оскільки телефонні функції сягають корінням Pocket PC PhoneEdition, функції бездротового з'єднання глибоко інтегровані і в сам пристрій, і в його програмне забезпечення.

Для того, щоб використовувати Х4 у якості телефона, просто натисніть зелену кнопку. Додатки телефона показують останні дзвінки, екранну клавіатуру, доступ до журналу дзвінків та швидкого набору. Журнал дзвінків показує підсумкову інформацію про кількість дзвінків та їх тривалість. Окремі записи у журналі викликів включають функції "перетелефонувати" та "надіслати SMS- повідомлення", а також доступ до будь-яких записів, що прикріплені до виклику. Також можна автоматично створити новий запис в Контактах. Під час виклику можна робити записи. Запис буде містити ім'я, того хто викликає, номер телефону та час виклику. Не варто згадувати, що для того, щоб зробити запис, потрібно використовувати Nautiz X4 з навушниками та ввімкненим динаміком. Гучність телефону можна встановити окремо від самої системи за допомогою ковзаючого вікна, доступ до якого завжди можна отримати за допомогою меню у верхній частині дисплея.

Іншими словами, Nautiz X4 можна використати і як телефон на додачу до його інших функцій Скріншоти нижче демонструють телефонний функціонал Windows Mobile.

Зв'язок, підключення та збір даних

Функції зв'язку сьогодні є обов'язковими для мобільних комп'ютерних пристроїв, тому Nautiz X4 було спроектовано для зв'язку у різних форматах. Бездротове підключення доступне в двох видах - як вбудоване, так і через док-станцію. Х4 має набір позолочених контактів на поверхні для зв'язку з додатковими док-станціями. Ми також були раді бачити окремий мікророз'єм USB для зарядки та зв'язку.

Nautiz X4 випускається зі стандартним WiFi 802.11a/b/g/n та Bluetooth V4.0 + BLE. Слот для SIM, що знаходиться в батарейному відсіці, дозволяє пристрою функціонувати як телефон, а також надає доступ до вбудованих сервісних функцій чотирьохдіапазонного радіо GSM/CDMA, а також UMTS та HSDPA+(технологія високошвидкісної пакетної передачі у низхідному каналі). HSPA+ - це протокол мобільного зв'язку, що підтримує швидкість 3G, може працювати в діапазонах 800/850/900/1900/2100MГц.

У діапазоні мережі бездротовий зв'язок WiFi можна використовувати для перегляду веб-сторінок, електронної пошти, сеансів термінальної емуляції, синхронізації,і, завдяки мікрофону та динаміку пристрою, за наявності встановленого необхідного програмного забезпечення, голосового зв'язку VoIP (передача голосу по IP-протоколу).

Підключення до ПК для синхронізації чи зв'язку з сервером бази даних чи зовнішнім пристроєм може здійснюватися за допомогою USB, WiFi, WWAN чи Bluetooth. Зв'язок може здійснюватися через стандартний Microsoft ActiveSync (для тестування ми використали Windows Mobile Device Center Version 6.1).

Nautiz X4 також включає в себе, як автономний (це означає, що він використовує додаткові компоненти РЧ), так і асистований GPS. Передавач GNSS u-blox7 забезпечує функції GPS з високою чутливістю, однак інструкція згадує лише набір мікросхем u-blox, тому ми не впевнені в технічних характеристиках GPS і в тому, яку точність можна чекати від нього. Ми також хотіли б протестувати GPS з Google Maps, як ми раніше робили це з кишеньковими персональними Nautiz, але, на жаль, Microsoft Marketplace вже немає, і додаток вже не можна завантажити.

 Одна риса, яка відрізняє Х4 від будь-якого іншого сучасного смартфона, - це функція зчитування штрих кодів промислового класу.Х4 випускається чи з одномірним лазерним сканером 1D Honeywell N4313 (ліве фото та сторінка з технічними характеристиками тут) чи з перетворювачем зображення 2D Honeywell N5600 Series (праве фото та сторінка з технічними характеристиками тут ) з технологіями отримання зображення Adaptus 6.0. У нашого Х4 лазерний сканер, і він може читати усі стандартні одномірні коди. Також доступний популярний мініатюрний модуль сканування Honeywell 5100, що розшифровує усі стандартні одномірні та двомірні коди і коди OCR.

Фото знизу демонструє пристрій зі стандартним одномірним лазером у роботі.

5-мегапіксельна камера

Сьогодні усі сучасні смартфони мають вбудовані камери, і ці камери такі чудові, що з'їли більшу частину ринку вузькоспеціалізованих компактних камер. Це означає, що електрична схема високоякісної камери займає дуже мало місця. На жаль, камери, вбудовані в кишенькові персональні комп'ютери в захищеному корпусі постійно відставали. Це гірше тим, що суть камери у такому пристрої якраз і полягає у тому, щоб користувачі могли з її допомогою документувати умови у місцях проведення робіт.

Відповідь буде, звісно, "так". Вбудована камера Nautiz X4 робить фотографії з розділовою здатністю до п'яти мегапікселів. Вона також обладнана LED-спалахом, який можна вмикати та вимикати за допомогою програмного забезпечення. Функції серійної зйомки немає, але камера робить чудові кадри крупним планом.

Камера може робити знімки з розділовою здатністю від 320х240 пікселів аж до 2560х1920 пікселів. Операція по умовчанню здійснюється через додаток  Pictures & Videos, що пропонує велике різноманіття варіантів зйомки та відображення. Можна відображати слайди, встановлювати фото як шпалери, надсилати знімки через Bluetooth, електронною поштою  будь-якого розміру і так далі. У режимі зйомки можна встановити п'ятисекундний автопуск чи п'ятисерійну зйомку (не дуже швидко, але все одно корисно) та встановити яскравість. У режимі відеозапису можна проводити запис з 320х240 пікселів та обирати тривалість зйомки (15 секунд, 30 секунд, чи необмежено).

В еру смартфонів з 12 та 14-мегапіксельними камерами, що можуть знімати 1080р HD-відео,вищевказані технічні характеристики та потужність не вражають. Однак те, що показує меню Windows може і не все,на що здатна камера Х4. Фізичний огляд показав, що камера заснована на модулі SunWin Technology з, ймовірно, дуже потужним перетворювачем зображення Micron, чиї можливості набагато перевищують те, до чого стандартні меню Х4 дають доступ (включаючи HD-відео і таке інше).  Додаток WEH DevInfo стверджує, що це Samsung S5K4ECGX, що знову таки означає більшу кількість функцій, ніж зазначається в меню.

Камера робить знімки краще, ніж ми звикли чекати від промислових кишенькових персональних комп'ютерів. Вона дає чудову чіткість зображення, а компресія, яка часто робить фотографії з камер таких пристроїв непридатними, зовсім невелика. Натисніть на зображення зверху, щоб побачити повнорозмірну версію якості фотографії.

 

Також, відео стало кращим у порівнянні з тим, що ми раніше спостерігали на вбудованих у пристрої в захищеному корпусі камерах.  Частота кадрів та фокусування достатньо швидкі, щоб застосовуватися в роботі. Розмір QVGA з 320х240 пікселів не пасує до багатьох варіантів використання. Відео праворуч було зроблено за допомогою камери Х1 з розділовою здатністю 720р. Це приклад ролика, який міг би зняти робітник як додаток до робочого замовлення.

Зверніть увагу, що слабкий додаток для камери Microsoft Windows Embedded Handheld часто заміняють іншими додатками, які працюють набагато краще, чи розробники та спеціалісти зізборки систем включають функції та відео в спеціально розроблені додатки.

З того, що ми бачимо, відеофункція Х4 підходить для документування.

Потужність

Nautiz X4 працює на літій - іонній батареї на 4400 мАг і 3,7 вольт, яку можна заряджати. Це складає 14,8 ват-годин - дуже добре для такого класу пристроїв. Handheld стверджує, що час роботи батареї між зарядками становить 8,5+ годин сканування та безперервної передачі. Цього цілком достатньо на цілий робочий день без підзарядки. Кришка батарейного відсіка легко відчиняється за допомогою важелю на пружині, та батарею легко замінити на нещодавно заряджену.

Підвищена конструктивна міцність

Оскільки завданням Handheldбуло поєднання цінності, багатофункціональності та хорошої ефективності у маленькому пристрої, який був би більш потужним, ніж споживчі смартфони, підвищена конструктивна міцність складає більшу частину привабливості Х4. Як Handheld Group вдалося створити міцний та негроміздкий пристрій?

 Що стосується захисту від впливу навколишнього середовища, такий пристрій, як Nautiz X4 очікувано буде використовуватися під проливним дощем без захисту, і це можливо з класифікацією IP65. "6" в класифікації означає, що гаджет пилонепроникний, а "5" - що він може витримати тиск води з усіх сторін. Тому нічого страшного не станеться, якщо впустити Х4 у воду.

Усе, що використовується у якості кишенькового персонального комп'ютера, рано чи пізно впаде. Військовий стандарт США MIL-STD-810G означає падіння з чотирьох футів, тому що зазвичай з такої висоти падають предмети, які ми носимо. Оскільки ми тримаємо телефон біля вуха, він за логікою повинен витримати падіння з висоти більш ніж п'ять футів. Handheld провела тест та сертифікувала Nautiz X4 на чотири фути, хоча ми не маємо сумнівів, що він витримає і п'ять.

Вібрація може бути проблемою, якщо пристрій деренчить у транспорті чи встановлений на щось, що дуже вібрує. Handheld протестувала пристрій згідно з MIL-STD-810G, методу 514,6 процедурам I (загальна вібрація) та II (сильна вібрація).

Пристрій в захищеному корпусі повиненправильно працювати у широкому діапазоні температур. Nautiz X4 може впоратися з температурами від -4 до 131 градусів за Фаренгейтом (-20 °C до 55 °C). Це означає, що його можна використовувати в морозильних камерах та умовах пустелі.

Візьмемо висоту, салони комерційних літаків зазвичай знаходяться під тиском приблизно 7000 футів, але промислові та військові літаки відрізняються, також може бути гірська експедиція. Handheld  стверджує, що Х4 працює до 15000 футів (біля 4600 метрів)

Загалом, Nautiz X4 відповідає усім основним вимогам підвищеної конструктивної міцності. Його можна брати куди завгодно.

Висновок

В Nautiz X4 Handheld Group  пропонує практичний та ергономічний кишеньковий персональний комп'ютер в захищеному корпусі, який підтримує програмне забезпечення та протоколи, що широко використовуються, та залишиться таким на роки.

 Вони пропонують його в оновленому пакеті, в якому добре поєднується старе та нове. Х4 - це ефективний багатофункціональний пристрій, що є комп'ютером, телефоном, навігатором та системою збору даних, та безпомилково вписується в інфраструктуру Microsoft, що все ще переважають на планеті. Він не розрахований на майбутнє і не вічний, але допоможе клієнтам впоратися зі своєю роботою.

Міцним резистивним сенсорним екраном VGA на 3,5 дюйми, який можна розглядати під будь-яким кутом, можна керувати пальцями за допомогою великих сенсорних контролерів чи стилусом, що додається, коли потрібна більш висока точність.

Nautiz X4 може застосовуватися як пристрій для загального збору даних, так і чотирьохдіпазонний смартфон з GSM/CDMA, та п'ятидіапазонний пристрій для зв'язку UMTS/HSPA+ (лише вставте активну SIM-карту). Не дивлячись на стійкість до широкого діапазону температур, відмінну герметичність та здатність витримати падіння з 4-футової висоти, Х4 важить менше ніж 11 унцій. Не дивлячись на витончений дизайн, це надійний та чудово зроблений інструмент для роботи.

Здатний вистояти більш суворі умови, ніж звичайний споживчий смартфон, Nautiz X4 пропонує великий набір функцій у маленькому корпусі. В ньому є  GPS для використання карт та додатків GIS. Також функція сканування за допомогою або лазера, або двомірного перетворювача зображення. Вбудована 5-мегапіксельна камера зі світлодіодним підсвіченням може використовуватися для документування даних та зйомки відео. Цифрова клавіатура дозволяє швидко вводити дані. Змінна батарея пристрою здатна працювати цілий день.

Nautiz X4 не є версією споживчого смартфону в захищеному корпусі. Тому вважайте його маленьким та зручним мобільним комп'ютером, створеним для надійного та ефективного збору та передачі даних в польових умовах, що підійде для більшості підприємств. Конрад Х. Блікенсторфер, червень 2014 р.

Оновлено 17 вересня 2014 року. Handheld Group сповістив, що Nautiz X 4 буде вироблятися на базі Android 4.2.

Специфікація Nautiz X 4 від Handheld

Додано/змінено

Додано 02/2014 р.; повністю переглянуто 05/2014р., оновлено 09/2014р.

Тип

Багатофункціональний кишеньковий персональний компютер в захищеному корпус


<< Назад