Магія ЗЕВ

Більше, ніж просто ціна покупки

При купівлі нових мобільних комп'ютерів більшість компаній, приймаючи рішення, керуються виключно ціною товару. Однак через те, що ціна покупки не відображає реальної вартості приладу, такий підхід може вилитися в дорогі помилки. Щоб повністю оцінити вартість покупки, потрібно порівняти вартість з терміном експлуатації товару. Це називається загальними експлуатаційними витратами (ЗЕВ)

Навіть якщо ми не знаємо терміни ЗЕВ, ми часто використовуємо цей підхід в інших сферах життя. При покупці нового автомобіля більшість людей цікавиться кількістю майбутніх ремонтів транспортного засобу. Більш дешевий автомобіль, який частину часу проводить в автомайстерні, не можна назвати вигідною покупкою.

Те саме стосується мобільних комп'ютерів. На комп'ютери, які працюють в умовах небезпечного навколишнього середовища, чекають суворі виклики. Падіння, вібрації,вода, пил та екстремальні температури - це лише деякі з труднощів, з якими комп'ютер може зіштовхнутися в польових умовах. Здається логічним, що витончене електронне обладнання не повинно використовуватися в суворих умовах, однак це відбувається набагато частіше, ніж можна собі уявити.

Чому? Тому що покупців мобільних комп'ютерів спокушає невисока початкова вартість покупки, і вони купують обладнання в незахищеному або мінімально захищеному корпусі, не приймаючи до уваги високі витрати на, власне, використання такого обладнання в польових умовах. Через придбання невідповідного пристрою для виконуваної роботи кінцева вартість буде набагато вище більш дорогого устаткування в захищеному корпусі. Іншими словами, пристрій з найбільш низькою ціною в результаті може обійтися дорожче, ніж той, що коштував більше.

Більш висока початкова інвестиція призведе до низької загальної вартості.

ЗЕВ складаються з усіх витрат, понесених протягом усього терміну експлуатації товару. ЗЕВ включає в себе постійні витрати( наприклад, вартість покупки, витрати на заміну та впровадження) та змінні витрати ( навчання, витрати на ремонт і час простою) Оскільки всі великі компанії залежать від мобільного персоналу, витрати на час простою стали дуже важливими та дорогими. Якщо у представника компанії в польових умовах на початку дня почалися неполадки з пристроєм, то втрачений прибуток від ненаданої послуги та втрати розташування клієнтів можуть бути відчутними.

Мобільні комп'ютери часто належать до одної з чотирьох категорій:

Комерційні

Надійні, міцні

В частково захищеному корпусі

В повністю захищеному корпусі

У комерційного пристрою майже немає захисту від навколишнього середовища. Міцні комп'ютери обладнані гумовими буферами, і можливо, протишоковим жорстким диском. Комп'ютери в частково захищеному корпусі пройшли деякі тести MIL-SND-810 F/G та отримали класифікацію IP, а пристрої в повністю захищеному корпусі проходять повне тестування MIL-STD-810 F/G і в цілому водо- та пилонепроникні.

У чому ж різниця між загальними експлуатаційними витратами комерційного пристрою і пристрою в повністю захищеному корпусі при використанні в помірно суворих умовах навколишнього середовища? Фірма Venture Development Corporation (VDC) - це відома дослідна компанія, що працює з комп'ютерами в захищеному корпусі. Вони провели розрахунки по ЗЕВ та чотирьом категоріям комп'ютерів в різних умовах використання. VDC розрахували загальні витрати для кожного рівня підвищеної конструктивної міцності за період в 5 років, а потім перерахували ці витрати на рік. Ці витрати ( розбиті на постійні та змінні) зображені на графіку 1 нижче.

The Magic of TCO 

Графік 1: 5-річні загальні експлуатаційні витрати в перерахунку на рік.

З графіку стає очевидним, що використання пристрою в незахищеному корпусі коштує набагато дорожче в кінцевому рахунку, приблизно на 65 % за рік, ніж використання пристрою в повністю захищеному корпусі.

Як таке можливо? Якщо подумати про те, що може трапитися з пристроєм в незахищеному корпусі в польових умовах, то стає зрозуміло. Наприклад, якщо поглянути на вартість заміни. Пристрій в повністю захищеному корпусі служитиме як мінімум 5 років. Тому якщо Ви придбали 100 пристроїв в повністю захищеному корпусі, то через 5 років більшість з них все ще будуть працювати. Якщо Ви придбали 100 комерційних пристроїв та використовували їх в суворих умовах, то ймовірніше усього, жоден з них не буде працювати через 5 років. Деякі з цих пристроїв доведеться замінювати не один раз на протязі 5 років.

Скільки комерційних приладів Вам доведеться придбати, доки Ви не зрозумієте, що Вам потрібен ґаджет в захищеному корпусі? І це якщо не брати до уваги інші витрати, які ми обговорювали, як наприклад, час простою, витрати на впровадження нового пристрою в експлуатацію та витрати на відновлення втрачених даних. В кінці кінців, необхідно оцінити власні робочі умови для того, щоб вирахувати Ваші загальні експлуатаційні витрати. Якщо Ваш мобільний комп'ютер не буде працювати в складних умовах навколишнього середовища, тоді, можливо, немає необхідності в пристрої в захищеному корпусі. Однак придбання комп'ютера в захищеному корпусі певного рівня, відповідного до навколишнього середовища та виконуваної роботи, гарантовано стане найбільш вигідним в кінцевому результаті.


<< Назад