Група компаній Латчбахер спростовує повідомлення прес-служби Держлісагентства від 24.02.2015

Група компаній «Latschbacher Gruppe», до складу якої входять компанія ТОВ «Латчбахер Україна», є провідним європейським виробником і розробником систем електронного обліку деревини та логістичних процесів і обладнання для них, не тільки в Європі, але й по всьому світу.


Саме тому ми не можемо не відповісти на повідомлення, яке з'явилося на сайті Державного лісового агентства України 24 лютого 2015 року «"Укрлісконсалтинг" веде перемовини із польськими та китайськими виробниками бирок» (http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=140346&cat_id=32888).


Дане коротке повідомлення містить безліч перекручених, а й навіть і відверто неправдивих фактів.


По-перше. Нас дивує твердження, що «ДП «Укрлісконсалтинг» вдалося повернути належне йому право «головного адміністратора» на програмне забезпечення та обладнання, доступ до якого був лише у ТОВ «Латчбахер Україна».


На момент впровадження Системи електронного обліку, і впродовж всього часу, до листопада 2014 року у штаті ДП «Укрлісконсалтинг» не було жодного компетентного співробітника у галузі інформаційних технологій. Саме тому, після впровадження Системи, між ДП «Укрлісконсалтинг» і ТОВ «Латчбахер Україна» (як розробником) був заключений договір про технічний супровід Системи і її користувачів.


Після реорганізації ТОВ «Латчбахер Україна» і виділення групи наших технічних спеціалістів у окрему компанію ТОВ «ВінфорстПро Україна», у 2014 році був заключений аналогічний договір технічного супроводу вже між ДП «Укрлісконсалтинг» і ТОВ «ВінфорстПро Україна».


Вартість обслуговування становила в 2013-2014 роках суму 50-60 тис. грн. на місяць.


Наголошуємо, що весь цей час, ми виконували виключно функції технічного супроводу, а також внесення доповнень у Систему і програмне забезпечення для КПК (при чому останні – за власний рахунок). Всі обміни даних, вся інформація, сама Система знаходилась на сервері встановленому у ДП «Укрлісконсалтинг».


Відкритим лишається питання:


На якій основі ДП «Укрлісконсалтинг», не маючи прав «головного адміністратора», отримував оплату від кожного лісового господарства щомісячно:

  1. за технічну підтримку галузевої мережі електронного обліку деревини - 3 580,0 грн.
  2. обробку в Системі інформаційних даних окремого сортименту, або партії лісопродукції, яка заготовляється, приймається, переміщується або реалізовується по індивідуальному коду лісопродукції – 0,2 грн. за обробку одного індивідуального коду лісопродукції (тобто за кожну операцію з биркою у відповідному місяці), що в середньому у сумі за місяць становить від 6 до 15 тис. грн. з кожного лісового господарства.


Зазначимо, що роботи по першому пункту, виконувались ТОВ «ВінфорстПро Україна» через відсутність фахових спеціалістів у ДП «Укрлісконсалтинг», а операції зазначені у другому пункту виконуються в Системі автоматично.


Тобто, не маючи прав адміністратора, не маючи в штаті жодного IT-спеціаліста, не виконуючи роботи (які виконувало ТОВ «ВінфорстПро Україна) та, за операції, які виконувались автоматично і були передбачені функціоналом Системи, ДП «Укрлісконсалтинг» щомісячно отримував від лісових господарств кошти за послуги, які не надавалися даним ДП.


В той же час фактично виконані роботи з технічного супроводу компанією ТОВ «ВінфорстПро Україна» оплачувались ДП «Укрлісконсалтинг» з затримкою по 2-4 місяці, а роботи за листопад 2014 року не оплачені й по теперішній час.


ТОВ «Латчбахер Україна» з березня 2014 року зверталося до керівництва ДП «Укрлісконсалтинг» та Агентства лісових ресурсів України з пропозицією про суттєве зменшення вартості обслуговування системи для Лісових підприємств галузі (держлісгоспів).


На жаль наша ініціатива не мала відповідного відгуку у керівництва Агентства лісових ресурсів та ДП «Укрлісконсалтинг», натомість укладання прямих договорів обслуговування між ТОВ «ВінФорстПро Україна» та держлісгоспами жорстко відстежувалося і блокувалося зі сторони ДП «Укрлісконсалтинг».

Для прикладу наводимо порівняльну таблицю вартості послуг:

Середньомісячна вартість технічної підтримки (супроводу) користувачів є сумою двох складових:

- Згідно діючих договорів ДП «Укрлісконсалтинг» з лісовими господарствами:
стала абонплата 3 580,0 грн. + 0,2 грн. за обробку одного індивідуального коду лісо продукції (тобто за кожну операцію, яка фіксується за номером бирки);

- За пропозицію ТОВ «ВінфорстПро Україна»:
cтала абонплата 800,0 грн. + 80,0 грн. за кожний кишеньковий персональний комп'ютер, який зареєстрований в Системі електронного обліку деревини.


Порівняльна таблиця вартості технічної підтримки для лісгоспів
За діючими договорами та згідно пропозиції ТОВ «ВінфорстПро Україна»

 

ДП"Укрлісконсалтинг"

ТОВ"ВінфорстПроУкраїна"

Вартість за одиницю

0,2 грн. за обробку

одного ІКЛ
(за одну операцію з биркою)

80 грн. за кожний зареєстрований

в Системі КПК

Середня кількість

15-60 тис. операцій

на місяць
в одному лісгоспі

8 КПК на 1 лісгосп

Вартість

6-15 тис. грн.

640,0 грн.

+ стала абонплата

3 580,0 грн.

800,0 грн.

Всього середньомісячна плата з одного лісгоспу

6 500,0 - 15 500,0 грн.

1440,0 грн.

 

Дана пропозиція ТОВ «ВінфорстПро» і стала початком «протистояння» з ДП «Укрлісконсалтинг», кульмінацією якого стало відімкнення нашої компанії від обслуговування Системи ЕОД.


Щодо власних розробок


Групою компаній Латчбахер було розроблено більше 10 подібних систем ЕОД в Європі, серед яких українська система ЕОД, визнана в Європі найсучаснішою. Що може протиставити ДП «Укрлісконсалтинг» в даному контексті?

 

Щодо «призупинення» поставок бирок


Крім того, ми спростовуємо інформацію, щодо нібито призупинення поставок бирок в кінці січня 2015 року з боку ТОВ «Латчбахер Україна». Ми відповідально ставимося до наших зобов'язань перед лісовими господарствами, і зобов'язанням перед всією лісовою галуззю щодо стабільної роботи Системи електронного обліку.


Щодо вартості бирок, і зростання їх ціни наприкінці 2014 року. В той час коли вартість євро порівняно до гривні збільшилась на 100% (з 11 до 22 грн. за євро), вартість бирок збільшилась лише на 40%. Це було досягнуто важкими перемовинами з виробником щодо надання знижки для України, а також оптимізацією витрат на доставку і реалізацію. Збільшення ціни бирок не є примхою, або бажанням заробити, а є лише наслідком стрімкого падіння вартості гривні щодо інших валют.


Нагадуємо, що польський виробник давно присутній ( а не «погодився зайти», як пише прес-служба Держлісагентства) на українському ринку. Єдиний польський виробник бирок для маркування деревини, фірма «Codimex sp. z o.o» реалізує свою продукцію через ТОВ «КозакПлюс» і ТОВ «Бергбау Технік».


Що ж стосується бирок Signumat від компанії Latschbacher, то вони продаються в 27 країнах світу та відповідають найвищим стандартам якості, серед яких - якість зчитування штрих-коду та стійкість пластику при мінусових температурах. Крім того, наша компанія є на даний момент єдиним виробником бирок PP, передбачених для паперової індустрії.


Щодо співпраці ТОВ «Латчбахер Україна» і ДП «Укрлісконсалтинг».


Співробітництво почалось у 2012 році (а не у 2010, як вказано в повідомленні). Весь цей час, ТОВ «Латчбахер Україна» сумлінно виконувало свої зобов'язання, як щодо розробки, впровадження і супроводу Системи, так і щодо постачання обладнання. В той же час, цього не можна стверджувати про ДП «Укрлісконсалтинг».


Так, станом на 26.02.2015 року ДП «Укрлісконсалтинг» не сплатив за роботи і обладнання (все обладнання поставлено в повному обсязі в 2012-2013 роках):

- 349 520,00 – за розроблення та впровадження програмного продукту "Електронний облік деревин"

- 1 184 041,98 – за постачання серверного обладнання для Системи електронного обліку;

- 6 667,60 – за постачання ліцензійного програмного забезпечення "Microsoft"

- 115 137,12 - Роботи з технічної підтримки (супроводу) програмного продукту "Електронний облік деревини " (які надавались ще в 2013 році);

- 59 820,00 – компанії ТОВ «ВінфорстПро Україна» за технічний супровід Системи у листопаді 2014 року.

Всього сума заборгованості становить 1 715 186,7 грн. Погашення даної заборгованості ми були вимушені вимагати у судовому порядку. По всім судовим позовам вимоги ТОВ «Латчбахер Україна» встановлено задовільнити в повному обсязі.


Щодо доходів ТОВ «Латчбахер Україна»


Інформація з уст генерального директора ДП «Укрлісконсалтинг» щодо «виручки» у розмірі 130 млн. грн., яку нібито отримало ТОВ «Латчбахер Україна», є неправдивою. Наша компанія не надавала ДП «Укрлісконсалтинг» жодних відмостей щодо наших прибутків, виручки тощо. Таким чином дане ДП не володіє і не може володіти такою інформацією.
Також звертаємо Вашу увагу на те, що нашою компанією було в повному обсязі профінансовано (поставлено на умовах товарного кредиту):

- 300 комплектів обладнання для нересурсних лісгоспів

- розробка системи ЕОД центрального рівня, а також поставка серверного обладнання
Поставки та роботи були здійснені в 2012-2013 рр.


Оплату за вище зазначені позиції ТОВ «Латчбахер Україна» отримує по сьогоднішній день.
Ми стурбовані висловлюваннями пана Васильєва П.В. та неправдивими публікаціями прес-служби Держлісагентства на адресу групи компанія Латчбахер і реагуватимемо відповідно.


Офіційно повідомляємо, що у разі невиконання вимоги ТОВ «Латчбахер Україна» щодо спростування неправдивої інформації, розміщеної прес-службою Держлісагентства, найближчим часом ми будемо змушені вимагати такого спростування в судовому порядку.

 

З повагою,
Володимир Молочко
представник Групи компаній Латчбахер в Україні


<< Назад