Handheld Algiz XRW

Handheld Algiz XRW

Вищою мірою міцний мобільний комп’ютер для тих, кому потрібен нетбук в захищеному корпусі з повною функціональністю та чудовим дисплеєм, який добре читається при денному світлі.

(автор Конрад Бліккенсторфер; фотографія Карол Коттон - див. версію в PDF)

 

Коли компанія Handheld Group офіційно представила Algiz XRW восени 2010 року, вона назвала його «цілковито захищеним ноутбуком», який відрізняється «ультрасучасною технологією та засобами зв’язку в ультрамобільному форм-факторі, з найкращою вартістю на ринку».  Ми називаємо його захищений нетбук.  Багато хто в цій сфері дійсно очікували того, що компанія Handheld пропонує в Algiz XRW - цілком захищена версія невеликих ноутбуків, які можна використовувати скрізь та, які продавалися десятками мільйонів, і до сих пір продаються, не враховуючи планшети.  В цій статті ми детально розглянемо цей міцний та невеликий пристрій.

 

С тих пір коли я вперше побачив прототип Algiz XRW (який розшифровується як «Xtreme Road Warrior») на конференції партнерів компанії Handheld Group в червні 2010 року в Стокгольмі, мені сподобався зовнішній вигляд та відчуття, створене цим елегантним пристроєм, ідеальних форм, світло-сірого/чорного кольорів, з повністю вбудованими захисними гумовими накладкам. Мало що змінилося в кінцевому виробі: він виглядає як елегантний та захищений нетбук – саме цього багато хто хотів.  

Захищений нетбук? Перше враження.

Ті, хто знайомі зі шведською компанією Handheld Group пам’ятають, що компанія почала свою діяльність як дистриб’ютор комп’ютерів в захищеному корпусі різноманітних фірм-виробників комплектного обладнання, але останні декілька років займається створенням власного бренда з лінійкою продукції Algiz (планшети на базі Windows) та Nautiz (КПК на базі Windows CE/Mobile). Ми від самого початку були здивовані, що компанія Handheld додала ноутбук до передбачуваної нами лінійки планшетів Algiz, хоча це було логічно.  При тому, що планшети є підходящим форм-фактором для багатьох додатків та ніш, практично всі, з ким ми розмовляли, озвучували також потребу в більш традиційному ноутбуці, тому його поява в лінійці Algiz була логічною.

Запропонувати щось нове також було логічним кроком. Є достатня кількість захищених пристроїв серед яких повнорозмірні ноутбуки, але немає практично нічого в класі нетбуків.  Хоча споживчі нетбуки зараз зазнають серйозну конкуренцію зі сторони медіа планшетів в стилі iPad, поява даного форм-фактора закономірна.  Нетбуки мають менший розмір та компактіші, ніж, як правило, дорогі та не дуже захищені «ультратонкі» пристрої.  Вони також простіші, але при цьому мають розмір та функціональність достатні для виконання роботи, яку виконує ноутбук.  Мені особисто подобаються нетбуки за їх ненав’язливі якості. Глянцеві ж та тонкі споживацькі версії пристроїв просто не призначені для функціонування в суворих польових умовах.  

Нам було цікаво, як Handheld Group планує перетворити грубий прототип в кінцевий виріб, і що в процесі цього перетворення буде втрачено.  Гарна новина полягає в тому, що вони все зробили саме так, як потрібно.  Algiz XRW - це однозначно нетбук як по зовнішньому вигляду, так і по відчуттям під час використання.  У нього виражений та елегантний вигляд, його вага не перевищує вагу споживчої версії, але створює враження значно міцнішого пристрою. Часто функціональність та технічні характеристики страждають, коли створюють захищені вироби, але не в цьому випадку.  10,1 дюймовий широкоформатний дисплей XRW передає прекрасне яскраве та чітке зображення, володіє гарною продуктивністю з достатньо великим джерелом живлення, тому проблем з часом роботи акумулятора не виникає та про його захищеність можно не турбуватися.  Відсутнє хромоване або глянцеве покриття, яке можна легко подряпати або пошкодити.

Як і у більшості нетбуків, у Algiz XRW відсутній сенсорний екран.  Дисплей закріплений та не обертається, перетворюючи XRW в планшет.  Отже, це не зменшена версія трансформованого ноутбука, і не спроба отримати вигоду від справжнього раптового успіху мультимедійних планшетів, а набагато міцніша версія стандартного нетбука.  В цьому подібність з більшістю споживчих нетбуків закінчується.  Крім високої роздільної здатності 1366 x 768 пікселів, в дисплеї реалізована технологія MaxView з можливістю читати при сонячному світлі.  Тепер, коли ми побачили його в дії, можна стверджувати, що технологія MaxView реалізована так само успішно у цьому пристрою, як і в Algiz 7 компанії Handheld, який ми нещодавно випробували.  З цим пристроєм ви отримуєте зразкову видимість екрана поза приміщенням, а також роботу без відблисків та відбиття.

Наше перше враження було однозначним: це корисний невеликий пристрій. Невеликий розмір пристрою дозволяє брати його скрізь, але зі значним набором корисних якостей цей пристрій стає чимось більшим, ніж просто компроміс.

Нижче: Handheld Algiz XRW був дуже корисним, коли ми взяли його в експедицію з підводним плаванням до архіпелагу Ревілья-Хіхедо на борт корабля Solmar V (див. Комп’ютери під час дайвінгу та морських досліджень).

Апаратні засоби

Нижче ви бачите, як виглядає Algiz XRW спереду та з інших сторін. Зверніть увагу на те, що всі порти герметично закриті гумовими заглушками, прикріпленими до комп’ютера невеликими хрестоподібними гвинтами, щоб їх можна було легко замінити, якщо вони відірвуться. Міцні кутові вставки з іншого боку є частиною корпусу та під’єднуються в процесі лиття під тиском.

Огляд пристрою з усіх сторін (дивись більш детально на зображенні нижче, з усіма відкритими захисними гумовими заглушками):

Вздовж лівого краю знаходяться живлення, гігабітне гніздо локальної мережі RJ45, та два стандартні порти USB 2.0.  Існує також два металевих кільця, які можна використовувати для ремінця.

Спереду знаходяться дві колонки, роз’єм для навушників, роз’єм для мікрофона, вхід, слот для карток SDHC, пружинний регулятор включения та вимкнення режиму сну та п’ять світлових індикаторів живлення, стан акумулятора, бездротовий зв’язок та Bluetooth, та робота диска.  Вони невеликі та легко помітні, але не дуже яскраві.

Конструкція та компоненти

Як і всі нет- та ноутбуки, Algiz XRW складається з ЖК дисплею та системного корпусу зі всією електронікою та клавіатурою.  Ми повністю не розбирали пристрій, оскільки його планували використовувати на майбутній виставці, а ми не хотіли наражатися (найменшому) ризику пошкодити що-небудь. Зручний доступ до XRW можливий завдяки пластиковій кришці з гумовим ущільненням з внутрішнього боку.

На зображенні праворуч показано XRW зі знятою кришкою доступа. Ви можете помітити декілька розширювальних слотів пристрою.

Зверху знаходиться слот Mini-PCIe з вбудованим модулем PATA SSD на 64 Гб, виготовлений компанією Phison Electronics Corp. Ці модулі схожі на стандартну пам’ять SODIMM, тільки з роз’ємом mini-PCIe. Вони підтримують UDMA5, що означає п’ятий режим доступу до пам’яті з тривалістю циклу 40 наносекунд та максимальній швидкості передачі 100 Мб/секунду. У самого модуля швидкість зчитування складає 50 Мб в секунду, а запису - 40 Мб в секунду.

Знизу ліворуч, всередині відсіку обслуговування, знаходиться картка Sierra Wireless Gobi 2000 компанії Foxconn з антеною, яка встановлена у другий слот mini-PCIe.  Картка, яка є аналогом серії вбудованих інтелектуальних модулей Sierra Wireless, забезпечує незалежність оператора зв’язку та бездротових технологій та є оптимальним вибором модуля WWAN для мереж типу 3G.

Праворуч від слота з карткою Gobi 2000 знаходиться третій слот mini-PCIe, який в нашому пробнику був порожнім та не використовувався.  Його потенційно можна використовувати для альтернативних комунікаційних технологій, таких, наприклад, як Wimax. Крім того, Algiz XRW оснащено двома антенами, з підтримкою технології просторового розносу та діапазоном від 2,5 до 3,5 ГГц. Тут також знаходиться слот картки SIM, отже, пристрій можна використовувати у супутникових мережах передачі голосу та даних стандарта GSM.

Компоновка та розміщення компонентів материнської плати дуже подібні до Algiz 7, який ми також детально розглянули (див. тут).  В тому пристрої четвертий слот mini-PCIe також використовувався для бездротової картки SparkLAN 802.11b/g/n під управлінням чіпсета Ralink RT3070, і скоріше за все XRW використовує такуж саму компоновку та технологію.  Однак це не ідентична плата: в нашому тестованому Algiz 7 також знаходився другий слот SIM, маркований як IPWireless-SIM під модулем SSD, який був відсутнім в XRW (принаймні, на тому місці).

Непомітним був єдиний слот SO-DIMM зайнятий модулем пам’яті SODIMM PC2-5300 на 2 Гб компанії Apacer. Було б непогано мати зовнішній доступ до відділу пам’яті, але багато конструктивних рішень нетбуків не дозволяють цього зробити, можливо, по традиції що сягає корінням часів обмеженої пам’яті нетбуків, заданої компаніями Microsoft та Intel.

Пристрої вводу та виводу знаходяться ліворуч та праворуч від материнської плати.  В Algiz 7 порти були закріплені по краям з одного боку, але знаходилися на окремій платі вводу/виводу з іншого, забезпечуючи просту можливість налаштування. Оскільки ми не розбирали пристрій повністю, ми не знаємо, чи обрала знову компанія Handheld ту саму стратегію.  Зокрема, нам не сподобалося, що герметичність більшості портів залежила виключно від зовнішніх гумових заглушок. Це означає, що вода та пил можуть потрапити всередину Algiz XRW, якщо залишити захисну кришку відкритою.  Ми завжди рекомендували застосовувати подвійний бар’єр/ізоляцію для будь-яких роз’ємів по бокам пристрою, і компанії Handheld слід було це врахувати.

Знизу зображення можна помітити відсік для встановлення акумулятора. Фірмовий літій-іонний акумулятор Handheld забезпечує значну потужність у 57,7 ватт-годин (11,1 вольт, 5 200 мАг) та вставляється ззаду нетбука.  Це велика потужність для нетбука, який працює на Intel Atom та набагато більше двох акумуляторів Algiz 7 потужністю 38,5 ватт-годин взятих разом.

Роз’єм акумулятора не ізольований зсередини, що створює потенційну небезпеку проникнення.             Є гумова/пластикова рамка навколо отвору, яка виступає в якості єдиної ущільнюючої прокладки, притискуючись до нижньої частини акумулятора, але складно повірити в те, що вона здатна забезпечити повну герметичність.

Акумулятор акуратно вбудовано в конструкцію пристрою та забезпечує стійкість завдяки двом гумовим прокладкам. Акумулятор достатньо надійно фіксується пружинним важелем, також його можна зафіксувати за допомогою другого ручного важеля.  Це не так просто зробити, тому цю проблему слід вирішити.

Ліворуч від технічного відсіку знаходиться роз’єм з можливістю поверхневого монтажу для модульного управління. Якщо не використовується, його можна захистити пластиковою кришкою.

Технічні дані

Хоча більшість споживчих нетбуків використовують Intel Atom N270 (нетбуки першого покоління) або N45x/N47x (друге покоління), в продукції вертикального та промислового ринку, як правило, використовуються процесори Silverthorne Atom Z5xx (з причин не завжди очевидних).

Atom Z530, зокрема, здобув велику популярність в промисловій та вертикальній маркетинговій системі, та саме цей процесор компанія Handheld обрала для Algiz 7. Цей процесор працює на частоті 1,6 ГГц та споживає таку ж саму кількістю енергії, як і N270, але в парі з чіпсетом Poulsbo він володіє трохи енергоефективнішими якостями. Однак, хоча Z530 й має достатню продуктивність, він може швидко вичерпати свої можливості на максимальних обертах, а пристрої типу нетбуків, як правило, працюють на максимальних обертах, особливо, якщо в них більша, вища роздільна здатність дисплею.

Тому компанія Handheld вирішила продовжити використовувати сімейство процесорів, які вони вже використовували в Algiz 7, але при цьому впроваджують в деякій мірі швидший та потужніший Atom Z550.  Цей процесор працює на частоті 2 ГГц замість 1,6 ГГц, заради теоретичної переваги у швидкості на 25%. Величина відводу теплової потужності пристрою все ще всього 2,4 ватт (у порівнянні з 2 ваттами для Z530), набагато менше будь-якого процесора Intel Core, що означає здатність компанїі Handheld розробляти XRW без гучного та потенційно проблемного вентилятора.  На зображенні праворуч показано процесор Atom z5xx разом з його чіпсетом SCH US15W.

Щоб наочно показати вам відносну продуктивність продукції Algiz компанії Handheld (ми додали тепер знятий з виробництва Algiz 10), ми скористалися програмою перевірки технічних характеристик Performance Test 6.1 компанії Passmark Software, яка проводить близько 30 тестів роботи центрального процесора, 2D-графіки, 3D-графіки, пам’яті, та диска, а потім обчислює бали по кожній категорії та загальний бал по PassMark. Зверніть увагу на те, що Algiz 7 та 8 використовують процесори того ж сімейства Atom, як і в Algiz XRW, хоча Z510 в першому поколінні Algiz 8 (друге покоління пристроїв працює на 1,6 ГГц N270) працює на частоті 1,1 ГГц.  Algiz 10, з іншого боку використовував популярні старіші процесори Core Duo на 1,2 ГГц, які встановлювали протягом багатьох років в деяких провідних захищених планшетах. Нижче наведені результати тесту:

 

Контрольні показники та порівняльний аналіз Algiz XRW компанії Handheld (PassMark 6.1, 32-bit версія)

 

Порівняння продуктивності

Algiz XRW

Algiz 7

Algiz 8

Algiz 10

Тип процесора:

Intel Atom

Intel Atom

Intel Atom

Intel Core Duo

Модель процесора

Z550

Z530

Z510

U2500

Швидкість ЦП

2.00 ГГц

1.60 ГГц

1.10 ГГц

1.20 ГГц

Величина відводу теплової потужності

2.4 ватт

2.3 ватт

2.2 ватт

10.0 ватт

Жорсткий диск

64 Гб PATA SSD

64 Гб PATA SSD

80 Гб 4200rpm HD

120 Гб 5400rpm HD

Мінімальна приводна потужність BatteryMon

5.8 ватт

8.5 ватт

7.5 ватт

9.8 ватт

CPU Mark

280.4

217.8

107.8

633.2

2D Graphics Mark

80.9

56.7

92.3

125.5

Memory Mark

252.7

208.7

128.6

202.4

Disk Mark

175.9

175.6

245.7

370.9

3D Graphics Mark

23.5

17.7

14.5

96.2

Загальний PassMark

170.8

141.6

116.1

310.7

 

Результати цілком відповідають нашим очікуванням: процесор Z550 на 2,0 ГГц в XRW набагато швидший, ніж Z530 на 1,6 ГГц, який використовується в Algiz 7, який в свою чергу набагато швидший, ніж версія в оригінальному Algiz 8 на 1,1 ГГц.  Але потужність пристроїв на базі Atom не порівняти з процесором Intel Core, який використовується в Algiz 10, хоча той процесор працював на частоті 1,2 ГГц.

Хоча базові показники загального PassMark для Algiz XRW скромні у порівнянні з пристроями на базі Intel Core, при постійному використанні працює достатньо швидко, він також достатньо швидкий для більшості задач (майбутньому споживачеві все ще потрібно з’ясувати чи дозволяє продуктивність рівня Atom працювати з необхідними для нього додатками). XRW вразив своєю здатністю відтворювати відео з високою роздільною здатністю 1080p на повній швидкості, хоча це було неможливо з першим поколінням нетбуків.

Зверніть увагу, що операційна система також грає важливу роль. Дуже скромне апаратне забезпечення має гарну швидкість та реакцію з непродуктивною вбудованою операційною системою, а більш потужному апаратному забезпеченню буває складно впоратися з повнофункціональною ОС. Слід віддати належне Windows 7, він вражаюче добре підходить для апаратного забезпечення малої потужності, і, як результат, Algiz XRW у більшості випадків демонструє гарну швидкість та реакцію.

Ми не відмітили, що результат тесту диска був скромним, і вважали, що швидший диск зможе значно покращити загальний показник продуктивності XRW. В цілому, будь-який твердотільний диск демонструє  кращі показники, ніж майже будь-який жорсткий диск, але тут скромний жорсткий диск оригінального Algiz 8 зі швидкістю 4 200 об/хвилину показав значно кращий результат.  Накопичувач серії Intel SSD 310 на базі SATA, наприклад, як правило має кращий показник і використовує той самий інтерфейс mini-PCIe, але система на базі Atom Z5xx не підтримує SATA.  Ми поговорили про це з Handheld.  Вони сказали: «Випробування диска не відображає практичний досвід. Твердотільний диск відмінно зчитує дані багатьох файлів одночасно, наприклад, запуск Win7. Показники зчитування первинних данних та ефективність запису не найвищі. Однак в реальності, пристрій працює набагато повільніше через жорсткий диск, що обертається, навіть якщо дані випробувань кращі». Ми приймаємо це пояснення.

Акумулятор та строк його роботи

Виробники, як правило, обирають процесори Atom в першу чергу завдяки вартості, низькій приводній потужності та простоті. Однак процесор та чіпсет є лише частиною повного пакету, і загальна приводна потужність буде залежити не тількии від енергоефективності всіх компонентів, але і від архітектури, налаштувань, робочого навантаження і як впроваджені заходи енергозбереження.

В даному випадку, при потужності майже 58 ватт-годин Algiz XRW запасає більший об’єм енергії акумулятора, ніж будь-який споживчий нетбук і більше багатьох повнорозмірних ноутбуків.

Ми застосували програму тестування акумулятора, Passmark's BatteryMon, щоб перевірити приводну потужність XRW. З функцією налаштування живлення в режимі економії енергії та мінімальній яскравості (при якій видимість все одно доволі хороша), при тому, що весь бездротовий зв’язок залишається увімкненим, приводна потужність склала всього 6,8 ватт, що теоретично дорівнює майже восьми годинам роботи. Якщо увімкнути весь бездротовий зв’язок ми відзначили приводну потужність менше шести ватт, що дорівнює більш ніж восьми годинам роботи.

Як щодо максимальної потужності? При максимальній яскравості підсвічування (це ДУЖЕ яскраво), потужність підскочила до близько 12 ватт, що складає 4,5 години.  Дивовижно, коли ми відтворили відео з розширенням 1080p при повній яскравості, що, як правило, швидко садить акумулятор ноутбука, XRW так само споживав 13 ватт, що складає приблизно чотири години роботи.

Це відмінні показники тесту на продуктивність, які перевершують наші очікування, особливо враховуючи швидкий (для Atom) процесор та великий, яскравий дисплей високого розширення. 

Хочемо звернути вашу увагу на те, що і процесор Атом і ОС Windows 7 мають розширені функції енергозбереження. Windows 7, зокрема, вразила нас покращеною якістю енергозбереження у порівнянні з її старішими версіями. З функціями засипання та практично миттєвого пробудження пристрою, заряд акумулятора здатен пропрацювати набагато довше, ніж передбачалося на основі показників тестування.

Клавіатура

Клавіатура XRW з 83 клавіш практично відповідає стандартній розкладці та розміру нетбука, однак, як клавіатура, так і сенсорний екран повністю герметичні.

Є невеликий простір між окремими клавішами, та й самі клавіші не конічні, як буває часто в нетбуках, щоб відокремити одну клавішу від іншої.  Рамка, в якій знаходяться клавіші, глянцеві та чорного кольору, що створює небажане відбиття.

Ми б хотіли, щоб компанія Handheld відійшла від прийнятого стандартного розміру вкрай важливої частини клавіатури QWERTY в нетбуках: вона складає всього 92% від розміру, і, отже, всі, хто звик до повнорозмірної клавіатури, зіткнулися зі складністю викорастання клавіш з ближчим розташуванням.  Ми багато років попонували це розробникам мобільної клавіатури: робіть клавіатуру QWERTY повнорозмірною, за рахунок зменшення розміру кнопок пунктуації праворуч.

Підсвічування клавіатури відбувається не за рахунок підсвічуваних клавіш, а завдяки двом невеликим світлодіодам, розташованих під ЖК-дисплеєм. Підсвічування можна включати та виключати з трьома рівнями яскравості використовуючи комбінацію клавіш.

Функціональна клавіша забезпечує доступ до різноманітних зручних апаратних функцій, наприклад, включення та вимкнення бездротового зв’язку, яскравість, гучність, зовнішній дисплей, і т.п. Цікаво, що гучність, WiFi та яскравість мають свої власні апаратні кнопки на додачу до функціональних клавіш.

Тачпад підходящого розміру, не дуже заглиблений, добре працює, як і захищені ліві та праві кнопки миші, які знаходятся знизу.

Дисплей (супер)

Де знаходиться захищений нетбук компанії Handheld з точки зору характеристик дисплею.  В першому та другому поколінні споживчих нетбуків був дисплей з WSVGA та розширенням 1024 на 600 пікселів, що було просто недостатньо для сучасних додатків та вебсайтів, які розраховані як мінімум на високу роздільну здатність XGA (1024 на 768 пікселів).  Багато нетбуків другого покоління перейшли на 1366 на 768 HD Basic, стаючи практичнішими для користувача, що й пропонує Algiz XRW.  Така роздільність значно вища того, що пропонують багато захищених мобільних планшетів та ноутбуків (так, більшість повнорозмірних ноутбуків в захисному корпусі все ще використовують розширення XGA).

Практично всі сучасні дисплеї комп’ютерів виглядають добре всередині і в приміщенні, де середнє підсвічування ЖК-дисплею достатньо сильне, щоб компенсувати навколишнє освітлення і, де набагато менше відбивання та різного контрасту, ніж на вулиці. На вулиці, однак, навіть найсильніше підсвічування тьмяніє на сонці, відбиття з’являється всюди та сильне денне світло показує слабкість дисплею.  Враховуючи все вищезазначене, будь-яка мобільна система, яка буде використовуватися на вулиці більшу частину часу або тільки деякий час повинна мати гарну якість дисплею для роботи під відкритим небом.  Наскільки дисплей Algiz XRW готовий до роботи на вулиці?

Не вдаючись у деталі теоретичних/фізичних якостей хорошого дисплею для роботи поза приміщенням, основною вимогою є зручне та якісне зображення екрана в будь-яких умовах освітлення. На зображенні нижче, показано Algiz XRW у порівнянні зі стандартним нетбуком першого покоління (Acer Aspire One).  Невеликий Acer насправді добре показав себе при різних типах освітлення, але оптимізований для роботи в приміщенні, в той час як Algiz XRW повинен добре працювати в будь яких умовах.

Нижче на першому зображені представлені дві системи на вулиці в тіні в дуже яскравий та сонячний полудень. В технічних характеристиках не вказана яскравість підсвічування Algiz XRW, але вона значно яскравіша, ніж у ноутбука Acer, який теж дуже яскравий. Зображення у XRW хороше, у той час як у Acer воно трохи гріше через меншу яскравість, (явно) глянцевої рамки та схильності створювати відбиття від глянцевого екрану навіть в тіні.

На другому зображенні комп’ютери розміщені в іншому затінку в стороні від сонячного проміння. Дисплей XRW як і раніше працює на повну яскравість та фактично занадто яскравий для даних умов.  Глянцевий дисплей Acer створює ще більше відбиття, настільки, що відсутнє чітке зображення дисплея.  Це підкреслює важливість використання гарного антиблікового покрытия, а також поляризатор. Це може зіграти важливу роль.

На третьому зображенні знизу системи знаходяться під вкрай яскравим прямим сонячним промінням.  Тут, навіть дуже яскраве підсвічування XRW не порівняти з сонцем та ефективний коефіцієнт контрастності падає, але не так сильно, як у стандартного нетбука.

Перегляд дисплея під кутом частіше за все створює основне відбиття.  Це дуже помітно на зображенні знизу, де стандартний дисплей нетбука виглядає як дзеркало та стає непотрібним, а підготовлений дисплей Algiz XRW залишається яскравим з мінімальним відбиттям.

Спроби створити ідеальну техніку відображення дисплея ще не увінчалися успіхом.  У Apple iPad, наприклад, хороше відображення у приміщенні, однак він стає практично нечитабельним поза нього через надлишкове відбиття та помітні відбитки пальців. Дисплей Algiz XRW MaxView показав відмінну читабельність практично в будь-яких умовах. Він майже не чутливий до плям та відбитків пальців (які дуже докучають на вулиці), а його дуже широкий горизонтальний кут огляду приносить задоволення від використання. Вертикальний кут огляду не настільки хороший, і ви помітете зміни кольору та аберації типові для багатьох LCD-екранів під час обертання пристрою.

Зверніть увагу: підсвічування та всі світлові індикатори можна повністю вимкнути за допомогою функціональних клавіш клавіатури. Це дуже зручно.

В цілому, в Algiz XRW відмінний дисплей, який можна використовувати як в приміщенні, так і поза його межами і навіть на сонці.

Міцність

Головна риса Algiz XRW - це, звісно, міцність. В кінці кінців, задача полягала в тому, щоб створити пристрій розміром з нетбук, який зможе працювати в польових умовах і навіть в найсуворіших умовах навколишнього середовища.  Отже, наскільки міцний Algix XRW? Дуже.

Почнемо з дуже широкого діапазона робочих температур від -6 до 158 градусів по Фаренгейту. Щоб вам було легше зрозуміти, температура комерційних та домашніх морозильних камер близько нуля градусів по Фаренгейту, хоча у деяких вона може опускатися навіть до -10 градусів.  А 158 градусів по Фаренгейту це спекотніше, ніж буває в Долині Смерті, отже, можна сміло стверджувати, що з точки зору температури Algiz XRW витриваліший за людину.

В польових умовах комп’ютери падають весь час і XRW пройшов випробування на падіння згідно стандарту MIL-STD-810G, Методика 516,5, Процедура IV, яка передбачає падіння з висоти чотири фута 26 разів.  Ми очікуємо відповідність цьому стандарту від такого пристрою, як XRW.  Handheld також застосував стандарт MIL-STD-810G, Методика 514,6 Процедура I & II, для проведення випробування на вібрацію (загальна мінімальна цілісність та більш суворе випробування на транспортування).  Щодо вологостійкості, застосовувалися тести згідно стандарту MIL-STD-810G, Методика 507,4 (90% відносної вологості в широкому температурному циклі). Пристрій також здатний витримати висоту до 15 000 футів.

Герметичність є основною властивістю для такого типу пристрою, і Algiz XRW має ступінь захисту IP65. Цифра "6" означає, що пристрій повністю герметичний від проникнення пилу, а цифра "5", що він захищений від струменів води низького тиску з усіх сторін, хоча допустиме невелике проникнення.  В ідеалі, хотілося б побачити захист IP67, що припускає здатність пристрою витримати падіння в воду (що цілком реально в польових умовах). Ми використовували XRW на палубі для пірнань в солоній воді, і пристрій завжди працював безвідмовно.  Однак ми б хотіли, щоб всі зовнішні порти були герметично закриті, а не просто захищені гумовими заглушками, які можуть випасти або бути ненадійно посаженими.

Хоча деякі клієнти можливо забажають побачити лабораторні звіти з більш детальною інформацією, Algiz XRW залишив після себе загальне враження дійсно дуже міцного пристрою, який може витримати багато суворих випробувань.

Висновок: Handheld Algiz XRW

Завдяки Algiz XRW, Handheld Group пропонує покращену, захищену версію нетбука.  Його невеликий розмір та вага дають можливість пропонувати форм-фактор традиційних ноутбуків та функціональність в ситуаціях та застосуванні, де великі та важкі ноутбуки просто непрактичні.

Крім зручного розміру, пристрій має обчислювальну потужність вище середнього в даному класі, не погіршуючи при цьому прекрасний час роботи акумулятора в повному діапазоні перемикань.  Не менш цінним є 10,1-дюймовий широкоформатний дисплей, читабельний при денному світлі з розширенням 1366 на 768 пікселів, що відповідає сучасним більш інформаційно-насиченим додаткам та вебсайтам. Однак ми очікуємо опцію сенсорного екрану і повномасштабну розкладку клавіатури QWERTY.

Algiz XRW достатньо міцний для використання практично в будь-яких умовах, а вбудовані прокладки захищають пристрій від вибоїн та подряпин. Він виглядає дуже міцним та повністю надійним, однак обов’язково слежте за тим, щоб захисні гумові заглушки були завжди на місці.

Пристрій оснащено хорошим вбудованим як дротовим (USB, LAN, аудіо, відео), так і бездротовим (WiFi, WWAN, Bluetooth, WiMAX и т.п.) зв’язком.

Як і більша частина спеціалізованого обчислювального обладнання вертикального ринку, вартість пристрою набагато вища за споживацькі аналоги, але з точки зору функціональності в роботі та загальної вартості придбання та експлуатації, пристрій представляє собою вигідну покупку.

В цілому, Algiz XRW компанії Handheld задовольняє потреби кожного, хто шукав захищений пристрій з розмірами та функціональностями нетбука.

Конрад Х. Бліккенсторфер. Липень 2011 року.

 

Технічні характеристики Handheld Algiz XRW

 

Додано/змінено

Додано 07/2011

Тип

Надміцний ноутбук в захисному корпусі

Процесор

Intel Atom Z550, 512 КБ L2 кеш, 533 МГц FSB

Швидкість процесора

2,00 Гц

ОС

ОС Windows 7 Ultimate

Контролер чипсета

Intel US15W з інтегрованою графікою

Пам’ять

2GB DDR2 з можливістю розширення

Тип дисплея

Читабельний при сонячному світлі екран на 10,1 дюйма "MaxView" TFT з підсвічуванням LED

Роздільна здатність дисплея

WXGA 1366 x 768 пікселя (720p)

Цифровий перетворювач/Перо

Відсутній в нашому пристрої; зі слів компанії Handheld сенсорний екран тепер стандартний

Клавіатура

83 клавіші 90% масштабом, підсвічування LED

Жорсткий диск

64 Гб SSD

Розширення

1 SD Card (SDXC сумісність)

Корпус

Пластмасовий з захисними гумовими краями

Робоча температура

-6 до 158 градусів по Фаренгейту (-21 до 70 градусів Цельсія)

Вібрація/падіння

Стандарт MIL-STD-810F, Метод 514.5 Процедура I & II, Випробування на загальну мінімальну цілісність та суворіше транспортування

Клас герметичності

IP65

Шкідливі матеріали

невідомо

Розмір

10,2 x 7,0 x 1,6 дюймів (260 x 178 x 40 мм)

Вага

3,3 фунти (1,5 кг)

Живлення

Літій-полімерний акумулятор 11,6В, 4,800 мАг, 57.6 ватт-год, "8 годин"

Зв’язок

802.11b/g/n, Bluetooth 2.0 + EDR, GPS, опційно: WWAN (HSDPA/3G, Wimax, GOBI2000)

Інтерфейс

2 USB 2.0, 1 RS232 DB9, 1 VGA, роз’єм, аудіо вхід/вихід, роз’єм підключення пристроїв, стереоколонки, 2 МП камера з автофокусом

Ціна

Від 2 700 дол. США

Брошюра

Algiz XRW product brochure (PDF)

Контакти

Handheld Group www.handheldgroup.com

 

Компанія Handheld Group, заснована в 1997 році, є одним з лідерів поставок КПК в захищеному корпусі для використання в таких галузях, як комунальні послуги, військове призначення, логістика, лісн
<< Назад