Handheld Algiz XRW 2013

Handheld Algiz XRW 2013

Нетбуки зникли, але вдосконалений (та більш швидкий) надміцний Algiz XRW продовжує жити, задовольняючи потребу у зручному ультра-портативному ноутбуці 
(Конрад Бліккенсторфер)

14 січня 2013рокуHandheld Group повідомила про серйозну модернізацію свого надміцного ноутбуку Algiz XRW. По суті, компанія Handheld замінила одноядерний процесор Intel Atom Z550 на більш новий двоядерний Atom N2600. Також з'явився інтегрований GPS для кращої продуктивності у польових умовах, підвищена безпека даних, подвоєний об'єм ОЗП та жорсткого диску та з'явилася можливість встановлення Gobi 3000. Все це доречно, і ми зараз поговоримо про ці оновлення та їх значення для споживачів. 

Навіщо ми присвячуємо цілу сторінку простому опису технічних оновлень? Тому що Algiz XRW, цілком ймовірно, і, скоріше за все, не просто так, знаходиться в унікальній та досить вигідній ситуації на ринку:  це один з небагатьох усе ще перспективних ноутбуків класу нетбук і практично єдиний із захисним корпусом. Хоча компанія Handheld називала XRW надмобільним ноутбуком, ми завжди вважали його цілком захищеною версією зручних та невеликих ноутбуків, які можна використовувати у будь-яких умовах і, які нещодавно продавалися десятками мільйонів.

Чому я підкреслюю цей зв'язок з нетбуком? Хоча нетбуки чи не всі пішли з ринку, як наслідок величезної популярності медіа-планшетів, вони зникли у зв'язку з помилковою думкою.  Форм-фактор нетбуку у дійсності був дуже корисною якістю. Чим не пасували невеликі, компактні ноутбуки, які коштували та важили мало, і крізь поміщалися? Справжня причина зникнення нетбуків пов'язана не стільки з планшетами ( хоча вони безперечно вплинули на зникнення нетбуків), скільки з тим фактором, що споживачі очікували отримати продуктивність та характеристики ноутбуку за ціною нетбуку. Microsoft та Intel, звісно ж, не могли дозволити  цього, оскільки потужні недорогі нетбуки скоротили би продажі дорогих ноутбуків.  Тому розмір та потужність нетбуків зростала до тих пір, поки вони перестали бути нетбуками за розміром та ціною.  А після цього їх повністю витіснили планшети.

У підсумку, на початку 2013 року стало практично неможливо знайти якісний нетбук.  У більшості ноутбуків розмір екрану складає від 14 до 17 дюймів. Це занадто багато та громіздко для багатьох ситуацій. Що ж, усім, кому потрібен справжній захищений комп'ютер з розмірами нетбуку, варто зупинити свій вибір на Handheld XRW.  Площа корпусу складає лише 10,2 на 7 дюймів, що порівняно з колись дуже популярними 10 дюймовими нетбуками.  XRW трохи товщий старих споживчих нетбуків ( 1,6 проти 1,3 дюймів) та важить трохи більше (3,3 фунти проти 2,6 фунтів).  Міцний невеликий Handheld XRW практично незрівнянно більш довговічніший, ніж споживчі пристрої, що є істотним досягненням.

У певному сенсі XRW, звичайно ж, відрізняється від нетбуків споживчого класу: споживчі нетбуки були невеликого розміру, зручні та коштували дуже мало, а XRW,  будучи надміцним професійним пристроєм, має той самий невеликий розмір і зручність, але високу вартість. Це невід'ємна якість по справжньому захищених пристроїв.

Варто зазначити, що Handheld Group розуміла труднощі, пов'язані з продуктивністю нетбуків ще під час створення XRW у 2010 році. Вони розуміли, що споживачу подобається форм-фактор невеликого нетбуку, а не обмежена продуктивність і - зокрема - посередня розділова здатність 1024 на 600, яка завжди врізала частину стандартного формату програм для розділової здатності 1024 на 768 XGA. Тому вони обладнали початковий XRW не популярним процесором Atom N270, що стоїть на мільйонах споживчих нетбуків, і не Atom Z530, під керуванням якого працювали численні ранні промислові пристрої на базі Atom.  Замість цього, вони обрали рідко використовуваний та більш потужний Atom Z550 на 2.0 ГГц. У XRW було прийнятне WXGA з розділовою здатністю 1366 на 768 пікселів, завдяки якому можна було працювати з повноцінним форматом XGA. Більш того, він мав легкий для читання при сонячному світлі екран, який компанія Handheld кличе MaxView.

Що ж нового?

Давайте розглянемо, що саме компанія Handheld змінила у новій версії XRW 2013 року.

  • Старий одноядерний процесор Atom Z550 замінено на двоядерний Atom N2600.
  • Жорсткий диск на 128 Гб вдвічі більше початкового розміру, а замість інтерфейсу РАТА використовується більш швидкий  SATA.
  • Збільшили пам'ять ОЗП удвічі до 4 Гб з більш швидким типом DDR3. Більше пам'яті - це завжди добре, до того ж DDR3 більш енергоефективний.
  • GPS тепер використовує модуль  u-blox сумісний з WAAS/EGNOS/MSAS і тим самим повинен підвищити продуктивність.
  • Є можливість встановлення Gobi 3000 замість Gobi 2000. Gobi 3000 подвоює швидкість низхідної лінії HSPA.
  • Встановлено модуль TPM (Модуль довірчої платформи) для безпеки даних.

Зверніть увагу на те, що процесор N2600, що використовується в даній новій версії Algiz XRW, не є наступником процесору Z550 Silverthorne, що використовується в оригінальному XRW. Навпаки, це третє покоління (з кодовою назвою Cedarview) процесору Atom N270, що працює на мільйонах нетбуків. N2600 (і трохи більш швидка версія N2800) була представлена у кінці 2011 року і з'явилася у той час, коли місце усіх нетбуків вже посіли планшети.

Cedarview – це перше сімейство Atom, що використало технологію 32 нм замість 45 нм, що сприяло появі менших та більш ефективних систем. Усі члени сімейства процесорів Cedarview є двоядерними системами, які раніше використовувалися лише в настільних комп'ютерах версії Atom. Продуктивність графічної підсистеми покращується за рахунок нового конструктивного виконання та більш високої тактової частоти, що подвоює продуктивність графічної підсистеми Intel у порівнянні з другим поколінням Atom. Інтегроване апаратно-прискорене декодування відео у результаті здійснює гладке відео програвання у форматі Full HD (до 1080p).

N2600 використовує чіпсет Intel NM10 Express, доступний вже для другого покоління процесорів Atom.  Завдяки технології 32 нм та додатковим засобам енергозбереження, N2600 має максимальну величину відведення теплової потужності в 3,5 вати, що суттєво менше 5,5 ват N450 другого покоління. Крім того, чіпсет NM10 Express невеликий, з величиною відведення теплової потужності всього 2,1 ват, що робить максимальну привідну потужність об'єднаного ЦПП/Чіпсет всього 5,6 ват.

Після початкової ймовірної оцінки продуктивності покращеного XRW, ми мали можливість порівняти заводський XRW у травні 2013 року. В нижченаведеній таблиці показані контрольні показники нової версії Handheld XRW у порівнянні з оригіналом.

Порівняння нового та старого Handheld Algiz XRW (PassMark 6.1, 32-bit версія)

 

Порівняльні характеристики

Algiz XRW 2013

Algiz XRW оригінал

Тип процесору:

Intel Atom

Intel Atom

Модель процесору

Двоядерний  N2600

Одноядерний Z550

Швидкість ЦПП

1,60 ГГц

2,00 Гц

Величина відводу теплової потужності

3,5 ватт

2,4 ватт

Жорсткий диск

128 Гб SATA SSD

64 Гб PATA SSD

Мінімальна привідна потужність BatteryMon

недоступно

5,8 ватт

CPU Mark

469,6

280,4

2D Graphics Mark

дані відсутні

80,9

Memory Mark

221,8

252,7

Disk Mark

1 631,4

175,9

3D Graphics Mark

55,5

23,5

Загальний  PassMark

499,7

170,8

ALU

9 941

6 622

FPU

7 939

5 120

MEM

7 407

5 846

HDD

26 656

7 299

GDI

1 366

23,5

D2D

507

2 068

OGL

6 192

356

Загальний  CrystalMark

60 008

28 127

Як і планувалося, новий Handheld Algiz XRW достатньо суттєво збільшує потужність у порівнянні з оригінальною моделлю. Зверніть увагу на суттєве збільшення показників Disk Mark та HDD. Ми чекали більш швидкої роботи диску у новому пристрої за рахунок переходу від РАТА (паралельний інтерфейс підключення накопичувачів) до набагато більш швидкої серійної версії SATA. Хоча робочі характеристики накопичувача SATA  суттєво відрізняються, що залежить від конкретного типу та бренду жорсткого диску, компанія Handheld однозначно знайшла дуже швидкий пристрій.

В цілому, ми відмітили покращення порівняльних показників (2,92X) у програмі PassMark, а також покращення (2.13X) показників в програмному пакеті CrystalMark.

Оскільки ми вже провели огляд Algiz XRW, ті хто бажають вивчити усі аспекти цього чудового невеликого захищеного ноутбуку краще, можуть прочитати Повний огляд Handheld Algiz XRW за липень 2011 року. Крім того, ми також описували Algiz XRW в Цільовому Дослідженні: Комп’ютери при зануренні та морських дослідженнях, коли ми брали XRW у морську експедицію до островів Сокорро ( які також відомі як архіпелаг Ревілья- Хіхедо).

Труднощі для XRW.

З якими економічними труднощами зіштовхнувся невеликий ноутбук в захищеному корпусі?  У кінцевому підсумку, це пристрій розміром з нетбук і, хоча нетбуки колись і були дуже популярними, сьогодні вони майже зникли. Тепер варто згадати, з якої причини зникли нетбуки: споживача привертала їх низька вартість, але відштовхувала слабка функціональність та продуктивність.  Тому вони перейшли на недорогі медіа планшети.  З Algiz XRW ситуація інакша. З розмірами нетбуку, пристрій представляє собою дуже потужний інструмент для роботи поза приміщенням і з відповідною ціною.  Нещодавно пристрій отримав приріст продуктивності, порівняний з високопродуктивним  Intel Core 2 Duo.

Чи можна порівняти XRW  з такими провідними повнорозмірними захищеними ноутбуками, як Panasonic CF31? У плані розміру та ваги, корпус XRW на 43% менший, важить на 63% менше ( 3,3 у порівнянні з 8,9 фунтами) та в половину товщий. Дисплей XRW менший (10,1 у порівнянні з 13,1 дюйми), але розділова здатність XRW в дійсності вища (1366 на 768 у порівнянні з 1024 на 768 пікселів). Panasonic на базі Intel Core більш потужний та має чудовий час роботи акумулятору, але XRW також може відпрацювати усю зміну. Обидва пристрої мають ступінь захисту від проникнення IP65 та можуть витримати суворі польові умови.  Обидва обладнані чудовим читабельним поза приміщенням дисплеєм.  Можна навести аргументи на користь кожного з пристроїв, але в деяких випадках та ситуаціях, більш маленький та легкий XRW стає ідеальним вибором для роботи.

Висновок

Algiz XRW є надміцною версією ноутбуку з розмірами нетбуку. Його невеликий розмір та вага надають форм-фактор та функціональність традиційних ноутбуків (типу розкладачка) в ситуаціях та обставинах, коли неможливо використовувати великі та важкі ноутбуки.

Технологічні оновлення, що відбулися на початку 2013 року, торкнулися переходу до істотно більш потужного двоядерного процесору Atom N2600, збільшеної вдвічі оперативної пам'яті (більш швидкий DDR3) і вдвічі більшого розміру жорсткого диску, покращених модулів GPS і WWAN і TPM для забезпечення безпеки даних.

Крім зручного розміру, пристрій тепер володіє обчислювальною потужністю вище середнього у своєму класі (очікуйте покращення в 2,5 рази у порівнянні з оригінальною моделлю),забезпечуючи при цьому роботу акумулятору на протязі усієї зміни. 10,1 дюймовий широкоформатний резистивний сенсорний дисплей, читабельний при денному світлі, з розділовою здатністю 1366 на 768 пікселів пасує для роботи навіть з інформаційно насиченими додатками та веб-сайтами.

Algiz XRW достатньо міцний для використання практично у будь-яких середовищах, а вбудовані прокладки захищають пристрій від вибоїн та подряпин.

Як і все спеціалізоване обчислювальне обладнання вертикального ринку, вартість пристрою набагато вища споживчих аналогів, але з точки зору функціональності в роботі та загальної вартості покупки і експлуатації, пристрій являє собою вигідне придбання.

В цілому, новий оновлений Algiz XRW компанії Handheld задовольнить потреби кожного, хто шукав захищений пристрій з розмірами та функціоналом нетбуку ще більше.

Технічні характеристики Handheld Algiz XRW

Статус

9/2010, оновлено 01/2013

Тип

Надміцний ноутбук в захисному корпусі

ОС

ОС       Windows 7 Ultimate

Процесор

Двоядерний  Intel Atom N2600, 1 Мб L2 кеш

Швидкість ЦПП

1,60 ГГц

Величина відведення теплової потужності ЦПП

3,5 ватт

Чіпсет

Intel NM10

Стандартний/ Максимальний ОЗП

4 Гб DDR3

Диск/привід

128 Гб SSD

Оптичний привід

Зовнішній (опція)

Слот для картки

1 SD Card (SDXC сумісність)

Тип дисплею

Зручний для читання при сонячному світлі екран TFT "MaxView"

Розмір/розділова здатність екрану

10,1 дюймовий HD basic (1366 x 768 пікселів) з підсвічуванням LED

Цифровий перетворювач/ Перо

Резистивний сенсорний дисплей

Клавіатура / Масштаб

83 клавіші 90% масштаб, підсвічування  LED

Корпус

Невідомо, захисні гумові накладки

Температуру експлуатації

-6 до 131 градусів по Фаренгейту (-21 до 55 градусів Цельсія)

Герметичність

IP65

Ударний вплив

Падіння з 4-х футів на бетон 26 разів, що відповідає стандарту MIL-STD-810G Метод 516.6, Процедура IV

Вібрація

Стандарт MIL-STD-810G, Метод 514,5 Процедура I & II, Випробування на загальну мінімальну цілісність та більш суворе транспортування

Висота

15 000 фут (4 572 метрів) за температури 73° F (5 Цельсія)

Розмір (Ш/В/Г)

10,2 x 7,0 x 1,6 дюймів (260 x 178 x 40 мм)

Вага

3,3 фунти (1,5 кг)

Живлення

Літій-полімерний акумулятор 11,6 В, 5 200 мАг, 57.6 ват-год, "8 годин"

Інтерфейс

2 USB 2.0, 1 RS232 DB9, 1 VGA, 1 RJ45 гігабіт, роз'єм, аудіо вхід/вихід, роз'єм підключення пристроїв, стерео колонки, 2МП камера з автофокусом

Бездротовий зв'язок

802.11b/g/n, Bluetooth 2.0 + EDR, u-blox GPS, опційно: Gobi-3000 (HSPA+, quad-band GSM/GPRS/EDGE, CDMA EVDO Rev. A)

Номінальна ціна

У межах 2 700 дол. США

Контактні дані

www.handheldgroup.com

 

Handheld Group
Kinnegatan 17 A
S-531 33 Lidköping
SWEDEN
Web: www.handheldgroup.com

HHCS Handheld USA Inc.
456 SW Monroe Avenue, Suite 106
Corvallis, OR 97333, USA
Tel: (541) 752-0313
Факс: (541) 752-0338
Веб: www.handheld-us.com
Email: info@handheld-us.com

 


<< Назад