Портативний комп'ютер Algiz забезпечив стратегічну перевагу команді яхтсменів

Високі технології у відкритому морі

Портативний комп'ютер підвищеної міцності Algiz компанії Handheld забезпечив стратегічну перевагу команді яхтсменів «Ауді».

Завдання

Створити тактичну інформаційну систему для гоночного човна, якою можна користуватися на палубі при будь-яких умовах, у тому числі при прямих сонячних променях, в темряві і в шторм при високих хвилях.

 

Рішення

Комп'ютер Algiz XRW компанії Handheld розташований під палубою. Він виконує роль центрального комп'ютера: до нього приєднані бортові прилади, він же управляє тактичними програмними додатками. Тим часом другий пристрій - планшет Algiz 7 - оснащено бездротовим з'єднанням для збору та використання тактичної інформації прямо на палубі.

 

Результат

Дані по силі та напрямку вітру знімаються і аналізуються постійно і ефективно, а навігаційні прилади знаходяться на палубі в будь-яких умовах і в будь-який час доби.

Уявіть собі, що ви член команди яхтсменів, і перебуваєте в експедиції або просто подорожуєте. Ви години і дні проводите в морі, на сонці, вас обдуває вітер, а хвилі засипають бризками. Вітрила плескають на вітрі, щогла поскрипує і колишеться, ви гордовито стоїте на слизькій палубі ... які прекрасні і романтичні умови для роботи!

А тепер уявіть, що вам потрібно використовувати портативний комп'ютер. Сонячне світло, вітер, солона вода ... У такому суворому середовищі вам потрібен дуже захищений інструмент для роботи. І тут, як переконалася команда яхтсменів «Ауді», незамінним пристроєм став планшет Algiz. Він забезпечив спортсменів потужним обчислювальним ресурсом, працюючи за будь-яких погодних умовах.

ОДНА КОМАНДА, ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ

У сезоні 2011 року команда яхтсменів «Ауді» брала участь у змаганнях чемпіонату світу в Црес (Хорватія), в національному чемпіонаті Фінляндії / Естонії, Словенії та Хорватії та декількох престижних регатах у Фінляндії. Участь брали два човни: 42-футовий Grand Soleil і 37-футовий Salona.

Головне для кожного члена команди (а їх зазвичай від 8 до 10 осіб) - не просто бути хорошим яхтсменом і володіти базовими навичками, але і справлятися зі спеціальними завданнями відповідно до посади. Так, частина команди зайнята управлінням човном, виставленням та заміною вітрил. Рульовий і шкотовий стежать за швидкістю, яка повинна бути максимальною, і балансом. Решта завдань полягають у тому, щоб визначити оптимальне положення судна по відношенню до вітру, курсом та іншими човнами, що змагаються. Це робота штурмана / тактика.

Завдання тактика - збирати інформацію і своєчасно планувати маршрут руху човна по трасі, використовуючи зібрані дані максимально ефективно. До джерел інформації відносяться не тільки візуально очевидні явища, як хмари і вітер, але і те, що складно оцінити на око. Для цього і потрібні бортові прилади. Так, для отримання та аналізу потрібних даних використовуються прилади для вимірювання вітру, бортовий журнал і електронний компас. За оперативну доставку прогнозу погоди відповідає інтернет (а для цього потрібен хороший зв'язок). Навігація - завдання неймовірно складне і критично важливе, але завдяки GPS і електронним таблицям з даними по погоді виконувати його набагато легше.

ОСОБЛИВІ ТЕХНОЛОГІЧНІ ВИМОГИ

Коли команда яхтсменів «Ауді» прийняла рішення запровадити тактичну інформаційну систему в сезоні 2011 року. Чудово розуміючи, скільки і якого обладнання їм знадобиться, вони врахували ці дані при виборі ПЗ і комп'ютерів. В першу чергу бралися до уваги функції, необхідні для роботи тактика.

Для тактика важливо завжди перебувати на палубі, де і відбувається вся робота. Він повинен бачити весь процес, стан палуби, і одночасно підтримувати зв'язок з рульовим. Коли судно йде проти вітру, кожен член команди знаходиться на леерній стійці, щоб контролювати швидкість і напрямок. Тактик - не виняток. У денний час на екран падають прямі сонячні промені, але деякі гонки проходять і вночі. Час від часу вітер дме в протилежному напрямку, а в складних погодних умовах на палубу потрапляє багато бризок, а то і хвилею може накрити.

УМОВИ ПІДВИЩЕНОЇ СКЛАДНОСТІ

Працювати в таких умовах дуже непросто, вимоги колосальні. Після вивчення всіх можливих варіантів команда «Ауді» вибрала планшети Algiz XRW і Algiz 7 компанії Handheld разом з пакетом програм Expedition.

Ультраміцний ноутбук Algiz XRW з додатком Expedition розташований на навігаційній станції під палубою і підключений до палубної системі приладів (B & G Hercules на човні Grand Soleil 42 R і Tacktick на Salona 37). Algiz 7 знаходиться у тактика на палубі, використовуючи бездротовий зв'язок формату WLAN для обміну даними з тактичної інформаційною системою.

Планшет Algiz 7 був обраний як палубний пристрій з кількох причин. По-перше, він обладнаний яскравим дисплеєм з високою роздільною здатністю, що дозволяє користуватися ним при денному світлі. По-друге, батарея забезпечує тривалий час роботи, а система заміни елементів живлення дозволяє змінюватити їх, не вимикаючи пристрій. І по-третє, гаджет дуже легкий і відповідає стандарту водонепроникності IP65.

Враховуючи, що це повноцінний планшет в захищеному корпусі, Algiz 7 можна використовувати в якості єдиного комп'ютера на човні, здатного керувати програмами Expedition і підтримувати зв'язок з системою приладів на судні. Але команда віддала перевагу конфігурації з двох комп'ютерів, забезпечивши резерв на непередбачений випадок.

Є кілька причин, чому команда вибрала Algiz XRW в якості центрального комп'ютера. Він обладнаний декількома портами USB і COM, ним можна користуватися при денному світлі, він володіє високою енергоефективністю і відповідає стандарту IP65. І хоча цей планшет розташований під палубою, практика показує, що і туди зрідка може проникнути вода або сонячні промені. Саме для цього в пристрої теж використовується захищений корпус.

ВИПРОБУВАННЯ ПРОЙДЕНІ З ГІДНІСТЮ

Команда яхтсменів «Ауді» використовувала Algiz XRW і Algiz 7 в гонці 2011 року в Середземному і Балтійському морях для навігації, аналізу лінії старту і часу, аналізу ефективності, аналізу вітру, вибору вітрил, внесення даних та аналізу після змагань. Обидва комп'ютери показали відмінний результат.

«Гонки на човнах проходять в суворих умовах для комп'ютерів і планшетів - сонце, солона вода, тіснота і порушення режиму експлуатації, - говорить Юкка Ніемінен, тактик команди. - Але жодного разу це не стало перешкодою для роботи комп'ютерів Algiz XRW і Algiz 7 ».

 


<< Назад