Про обов'язкову сертифікацію обладнання

Сьогодні на ринку України з’явилися пропозиції щодо постачання несертифікованих технічних засобів (кишенькових персональних комп’ютерів, термопринтерів тощо) для електронного обліку деревини.

Треба відзначити, що інформація щодо обігу деревини в країні відноситься до Державної інформації і підлягає технічному захисту на законодавчому рівні. Дана обставина продиктована низкою законів, положень та декретів.

Згідно з Положення про технічний захист інформації в Україні, яке затверджено Наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України від «20» грудня  2000 року № 60 із змінами згідно наказу Адміністрації Держспецзв'язку від 28.12.2012 № 806  комп’ютерна система, де обробляється інформація, яка належить до державних інформаційних ресурсів, або інформація, вимога щодо захисту якої встановлена законом, повинні використовуватись засоби технічного  захисту інформації які мають документ, що засвідчує їх відповідність вимогам нормативних документів з питань технічного захисту інформації (експертний висновок та/або сертифікат відповідності). Тобто забороняється  використання персональних кишенькових комп’ютерів, які несертифіковані на території України.

Крім того, Законом України «Про підтвердження відповідності» від 17.05.2001р. визначається, що  підтвердження відповідності здійснюється шляхом видачі сертифіката відповідності, після проведення необхідних процедур, які доводять виконання відповідних вимог. Законом передбачено як обов'язкове, так і добровільне проведення підтвердження відповідності. У сфері, регульованої законодавчо, підтвердження відповідності є обов'язковим як для виробників, так і для постачальників.

Правові та економічні основи системи сертифікації на території України також визначені Декретом Кабінету Міністрів України від 10.05.93 N 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію» . Згідно цього Декрету обов'язкової сертифікації друкувальних і копіювальних пристроїв, комп'ютерної техніки та напівпровідникових елементів електронної техніки підлягає обов'язковій сертифікації в державній системі сертифікації.

IMEI технічних засобів, зокрема, кишенькових персональних комп'ютерів, може використовуватись для підтвердження права легального використання його на території України. Для цього необхідно перевірити його по базі даних, яка контролюється  "Українським державним центром радіочастот"  за наступним посиланням - http://213.156.91.27/index.aspx. Ті технічні засоби, IMEI-код яких не занесений в дану базу даних, вважаються нелегальними.

Компанія «Латчбахер Україна» є основним постачальником обладнання для електронного обліку деревини для підприємств лісогосподарського сегменту бізнесу і представляє продукцію австрійської компанії Latschbacher GmbH, яка сертифікована згідно чинного законодавства України.

У разі відсутності належного сертифікату, використання обладнання для електронного обліку деревини лісовими господарствами суперечить законодавству України і є незаконним.

Сертифікат

Certificate_Nautiz_X3

<< Назад