Handheld Algiz 10X

Handheld Algiz 10X (оновлення для другого покоління версії від квітня 2015 року)

Друге покоління 10-дюймових практичних, недорогих планшетів в захищеному корпусі компанії Handheld Group для тих, кому потрібна ОС Windows для роботи у будь-яких умовах
(автор: Конрад Бликкенсторфер; Фото: Карол Коттон)

Шведська компанія Handheld Group спочатку оголосила про вихід планшету Algiz 10X до кінця  2012 року. Передбачалося, що це буде доповнення до лінійки захищених мобільних комп'ютерів компанії для використання в таких сферах, як комунальні підприємства, військова індустрія, логістика, лісове господарство, транспорт та експлуатація у польових умовах. Для ясності варто відзначити наступне: Algiz 10X не створювався як захищений планшет типу iPad чи Android, призначений для роботи у польових умовах. Замість додатків та ємнісного multitouch-екрану, пристрій працює під управлінням Windows 7 чи Windows 8 та інших програм Windows для резистивного сенсорного дисплея.  Тому можливості даного планшету не пов'язані з перетяганням, збільшенням і горизонтальною прокруткою або купівлею додатків за 99 центів. Компанія Handheld створювала  Algiz 10X для інших цілей.

Метою було створення сучасної технології в традиційному мобільному планшеті Windows. Algiz 10X збільшила лінійку планшетів компанії Handheld, куди вже входили 7- та 8,4 - дюймові пристрої - до популярного 10-ти дюймового розміру.  З розмірами 10,8 x 6,7 x 1,6 дюймів пристрій важить 2,9 фунти. Це більше та важче за споживчі планшети, але Algiz 10X не створювався як масовий пристрій; він створений для сучасних мобільних працівників, які займаються дослідженнями, будівництвом, оглядом та розподілом у польових умовах, де пристрій зазнає низьких температур та вологи, падінь чи ударів.

Однак технології розвиваються сьогодні досить швидко, тому у лютому 2015 року компанія Handheld провела велике оновлення продуктивності для Algiz 10X. Цей звіт - оновлена версія нашого початкового повного огляду планшету, з урахуванням усіх змін, що були зроблені у другому поколінні Algiz 10X.

 

 

Перше враження про Algiz 10X.

У чому відмінності та привабливість Algiz 10X? У існуючих споживачів планшетів Handheld Group великий розмір екрану однозначно викличе позитивні емоції.  Бувають ситуації, коли Вам просто не потрібен великий екран для певної роботи, але іноді необхідно мати більшу кількість пікселів при роботі з додатками, ніж те, що пропонують більш старі пристрої на SVGA (800 x 600 пікселів) та навіть XGA (1024 x 768 пікселів). Дисплей Algiz 10X  пропонує роздільну здатність 1366 х 768 пікселів, що, фактично, означає формат 720p HDTV на сучасному широкоформатному екрані 16:9. Це більше ніж усі ці десятки мільйонів оригінальних iPad та iPad 2s та цілком достатньо для вимогливих додатків GIS та інших програм, яким необхідний великий екранний простір.

Також варто звернути увагу на останню версію технології відображення  MaxView компанії Handheld, яка поєднує в собі оптичну обробку, що робить екран неймовірно яскравим та читабельним практично у будь-яких умовах.  Компанія Handheld використовує спеціальний метод термокомпресії для " сплавки" рідкокристалічного дисплея, антиблікового фільтру та сенсорного екрану, що зводить до мінімуму віддзеркалення та робить екран міцнішим.  Серед багатьох переваг технології MaxView слід зазначити збільшений коефіцієнт контрастності, усунення ефекту паралакса (наприклад, коли положення кінчика пера здається зсунутим внаслідок товщі скла), додаткова зносостійкість та ударопоглинання, і відсутність ризику появи конденсату між шарами.

Ті, хто знайомий зі шведською компанією Handheld Group, пам'ятають, що компанія розпочала свою діяльність як дистриб'ютор комп'ютерів у захищеному корпусі різноманітних фірм-виробників комплектного обладнання, але з тих пір зайнялася створенням власного бренду з лінійкою продукції Algiz (планшети та невеликі ноутбуки на базі Windows) та Nautiz (КПК на базі Windows CE/Mobile і Android). На цей час компанія більше не займається розповсюдженням сторонньої продукції.  Замість цього вони зосередилися на власному бренді, розвиваючи фірмовий стиль, з характерним чорно-білим дизайном.

Позиція Algiz 10X цілком зрозуміла. Компанія Handheld прийняла свідоме рішення створити традиційний планшет Windows для користувачів, яким до вподоби усі ці тонкі споживчі моделі, але яким потрібен практичний, довговічний планшет для роботи з програмами для Windows. Очевидно, що ємнісний multitouch залишається популярним вибором серед споживачів сьогодні, але проблема в тому, що він не спрацьовує від дотику у рукавицях чи в дощ, а користувачі пристроїв Handheld нерідко носять рукавиці та працюють в погану погоду.

Аналогічним чином, хоча споживчі планшети сьогодні стають тоншими та легшими, це також робить їх крихкими та обмежує в місці для портів та роз'ємів промислового стандарту.  Знову таки, користувачі Handheld, можливо, захоплюються усіма цими спокусливими споживчими планшетами, але в польових умовах їх обчислювальні пристрої повинні бути здатними витримати грубе поводження та мати можливість з'єднуватися за допомогою стандартних кабелів та роз'ємів.  А іноді навіть з усе ще розповсюдженими пристроями та периферійним обладнанням, оснащеним перевіреним часом послідовним інтерфейсом RS232. Ось такий цей Algiz 10X. Однак це не означає, що планшет Algiz старомодний. Нічого подібного. 

Апаратні засоби

Нижче Ви бачите, як виглядає  Algiz 10X з переду та з інших сторін. Зверніть увагу на те, що усі порти герметично закриті гумовими заглушками, які кріпляться до комп'ютера невеликими хрестоподібними гвинтами, щоб їх можна було легко замінити, якщо порвуться або відірвуться. Міцні кутові вставки з іншого боку є частиною корпусу, та приєднані за допомогою лиття під тиском.

Особливу увагу слід приділити сторонам пристрою, де знаходяться більшість вбудованих засобів зв'язку (див. подробиці на зображені знизу, де відкриті та вирізані з фотографії деякі захисні гумові заглушки):

  • Вздовж лівого краю (зображення зверху) знаходиться живлення, стандартний відео порт VGA, стандартний порт  USB 2.0  та стандартний традиційний серійний порт DB9 RS232.  Існують також два металічних кільця, які можна використати для ремінця.
  • Вздовж правого краю (зображення знизу) знаходиться гніздо розширення, де розташований слот для картки SIM та SDHC. Обидва слоти розташовані під захисною кришкою на гвинтах. Справа знаходиться ще один блок для входу/виходу з роз'ємом для навушників/мікрофона, (новий на лютий 2015 року) високошвидкісний порт USB 3.0 та роз'єм RJ45 Gigabit LAN.

Конструкція та компоненти

У плані конструкції, корпус Algiz 10X складається з двох пластикових половинок, скріплених між собою за допомогою десяти гвинтів з шестипроменевим заглибленням під ключ. Гумове пазове ущільнення і шпонка запобігають проникненню пилу і вологи.  Передня половина світло-сірого кольору, задня сторона має дуже темний сірий колір. Цей колір використовується для усієї продукції бренду Handheld.

На зображенні праворуч показана задня сторона 10X зі знятою кришкою доступу до розширювального відсіку й акумулятору.   Отвори для гвинтів навколо акумуляторного відсіку призначені для кріплення на автомобіль чи постійне місце.

У розширювальному відсіку пристрою знаходиться мапа серії AirPrime MC7354 стандарту mini-PCIe компанії  Sierra Wireless, що забезпечує зв'язок стандартів LTE, DC-HSPA+, HSPA+, HSDPA, HSUPA, WCDMA, GSM, GPRS, EDGE, CDMA, і GNSS.  Під карткою знаходяться роз'єми для SIM карти.  Другий слот mini-PCIe знаходиться поруч, розташований зверху доступного ззовні слоту micro-SD карти пристрою.

Акумулятор Algiz 10X впритул входить у відсік позаду планшету.  Акумулятор – це частина дизайну, враховуючи, що він не прикривається кришкою.

Щойно гвинти з шестипроменевим заглибленням, що з'єднують дві половини корпусу, будуть прибрані, можна буде обережно підняти нижню частину.  Це надасть Вам можливість уважно роздивитися міцний металічний каркас, прикріплений до лицьової половини корпусу.  Він підтримує та надійно закріплює блок рідкокристалічного дисплея.  Вся мікросхема також прикріплена до передньої панелі.   Нижче можна побачити, як виглядає планшет зсередини.

Даний Algiz 10X  обладнаний твердотілим диском (див. верхній лівий кут). Це твердотілий накопичувач SSE128GPTC0-S81 mSATA на 6 Гб/с з контролером марки Phison, що надійно закріплений за допомогою невеликих гвинтів з шестипроменевим заглибленням . mSATA (що означає mini-SATA) – це компактний, низьковольтний пристрій стандарту SATA, що використовує той самий форм-фактор розміром 51 на 30 мм, як й Mini PCIe.  Роз'єм такий самий і обладнаний 52 контактами, але сигнал передається на головний контролер SATA, а не PCIe.

Відсутній слот модуля ОЗП з можливістю доступу для користувача.  Наші пристрої обладнані 4 Гб ОЗП та це, схоже, єдина доступна конфігурація.

Що стосується охолодження, в Algiz 10Х вентилятор не лише відсутній, але й непотрібний; замість цього, мідна тепловідвідна плата розподіляє тепло від процесора до внутрішньої металевої рамки рідкокристалічних дисплеїв пристрою.  Це елегантне рішення тепловідводу, але початковий 10X усе ж сильно нагрівався за нормальних умов експлуатації.  Цю проблему, схоже, вирішили у версії другого покоління. 

Щоб забезпечити вбудований зв'язок, Handheld використала крайовий роз'єм на материнській платі для аудіо, RJ45 LAN і USB 3.0. Ці інтерфейси герметично зачинені єдиною навісною гумовою фрикційною заглушкою з невеликим металічним півкільцем для відкривання.

Пристрій введення-виведення з іншої сторони 10Х має два окремих модулі введення-виведення, один з яких серійний та USB, а інший VGA  та живлення.  Обидва дуже легко змінюються, що означає а) простий ремонт у разі необхідності, б) просте налаштування пристрою.

Герметизація відсіку для акумулятора та внутрішньої частини комп'ютера здійснюється гумовими ущільнювачами довкола клемної колодки акумулятора.  Стандартний акумулятор забезпечує 39,11 ват-год  (7,4 вольти, 5 300 мАг). Він кріпиться двома пластиковими клямками.  Робота без кришки означає, що можна використовувати за бажанням додатковий акумулятор, не використовуючи іншу кришку акумулятора.

Algiz 10X обладнаний вбудованою 5-мегапіксельною документально оформленою камерою зі світлодіодним спалахом.  Тип модуля GPS відноситься до u-blox6 NEO-6T, що використовує фірмовий мініатюрний форм-фактор  NEO розміром 16,0 x 12,2 x 2,4 мм.  Даний модуль (див. сторінку продукції) є 50-ти канальним автономним ресивером GPS з гарячим стартом, де час до першого визначення місцеположення менше секунди. Горизонтальна точність визначення положення біля 8 футів та трохи менше з SBAS.  Модуль також підтримує онлайн u-blox AssistNow та оффлайн A-GPS сервіси, пасивні та активні антени, і часовий імпульсивний вихід, який можна використовувати для дуже точного вимірювання часу.

В рамках оновлень 2015 року моделі  Algiz 10X тепер обладнані швидким дводіапазонним 802.11ac a/b/g/n WiFi та вбудованим Bluetooth v4.0, що є найостаннішою (та найбільш енергоефективною) версією .

Продуктивність - хороша з початковим Atom N2800, але набагато швидша з чотирьохядерним "Bay Trail" Celeron N2930.

Спочатку, на момент своєї розробки, Algiz 10X  працював, ймовірно, на кращому з існуючих процесорів Atom.  N2800 на 1,86 ГГц забезпечував таку продуктивність, яку процесори Atom повинні були забезпечувати вже давно, але спочатку не могли цього зробити, так як це означало б, що вони працюють швидше за мобільні додатки на Core 2 Duo від Intel на той час.

Core Duo вже давно зникли, а зі швидкістю, що дедалі неймовірно збільшується, та характеристиками ЦПП Intel Core, архітектура  Atom зазнала суттєвих змін у вигляді "Bay Trail".  У лінійку "Bay Trail" входять суттєво покращені ЦПП, достатня потужність яких дозволяє продавати їх не лише під брендом Atom, але й під брендами Celeron та Pentium.  Платформа являє собою першу справжню архітектурну зміну Atom з часу свого представлення в 2008 році.

Процесори Bay Trail використовують до чотирьох ядер, та вперше архітектура мікропроцесору Intel Atom поєднана з графікою у форматі HD від Intel.  Графічні ядра, інтегровані в систему Bay Trail, належать тій самій архітектурі HD 4000 та її різновидам, як й ті, які використовуються у третьому поколінні процесорів "Ivy Bridge" від Intel, хоча з меншою кількістю виконавчих пристроїв (чотири замість більшої кількості, що перевищує його в декілька разів) та більш низькою тактовою частотою.  Присутній також турбо-розгін (називається " частотний сплеск") в деяких процесах, а також декілька хитрих функцій енергозбереження від процесорів Core.

Замість стародавнього Atom N2800, компанія Handheld вирішила обладнати 10Х чотирьохядерним процесором Celeron N2930, однокристальною системою, яка працює на частоті 1,83 ГГц, використовує частотний сплеск 2,16 ГГц, підтримує швидкий, але ефективний ОЗП DDR3L, але при цьому розмір відведення теплової потужності становить всього 7,5 ват.

Наскільки швидко працює  Algiz 10X та як покращилася швидкість, як в цілому, так і лише графіки, у порівнянні з початковою версією. 

Щоб Ви розуміли різницю в продуктивності нового та початкового Algiz 10X, а також двох інших брендів Algiz компанії Handheld, ми скористалися двома стандартними програмами для проведення порівняльного аналізу (Passmark Software's PerformanceTest та CrystalMark) Нижче наведені результати тесту:

Контрольні показники та порівняльний аналіз Algiz 10X компанії Handheld (PassMark 6.1, 32-bit версія)

 

ПОРІВНЯЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Algiz 10x (2015)

Algiz 10x (оригінальний)

ALGIZ XRW

Algiz 7 2013

 

Тип процесора:

Intel Celeron

Intel Atom

Intel Atom

Intel Atom

Модель процесора 

N2930

N2800

N2600

N2600

Ядра/ потоки ЦПП

4/4

2/2

2/2

2/2

Основна швидкість ЦПП

1,83 ГГц

1,86 ГГц

1,60 ГГц

1,60 ГГц

Швидкість сплеску ЦПП

2,16 ГГц

дані відсутні

дані відсутні

дані відсутні

Величина відведення теплової потужності

7,5 ват

6,5 ват

3,5 ват

3,5 ват

Жорсткий диск

256 Гб SATA SSD

128 Гб SATA SSD

128 Гб SATA SSD

128 Гб SATA SSD

CPU Mark

2 196,3

538,4

469,6

461,8

2D Graphics Mark

158,0

38,8

дані відсутні

дані відсутні

Memory Mark

452,9

264,2

221,8

217,6

Disk Mark

2 387,9

1 732,8

1 631,4

1 654,5

3D Graphics Mark

136,9

80,3

55,5

64,9

Overall PassMark

1 190,7

554,5

499,7

502,5

CrystalMark ALU

28 377

12 191

9,941

10 528

CrystalMark FPU

24 109

9 374

7 939

7 681

CrystalMark MEM

19 952

8 654

7 407

7 274

CrystalMark HDD

36 318

27 789

26 656

26 860

CrystalMark GDI

5 262

1 683

1 366

1 451

CrystalMark D2D

3 870

689

507

798

CrystalMark OGL

3 580

8 841

6 192

7 404

Overall CrystalMark

121 468

69 221

60 008

61 996

Коли ми вперше провели порівняльний аналіз оригінального Algiz 10X, його швидкість нас дуже вразила.  Компанія Handheld була однією з небагатьох, хто використовувала більш потужний процесор Intel Atom N2800  замість стандартної версії N2600, і це дало першому Algiz 10X помітну перевагу над конкурентами, які використовували більш повільні процесори, особливо з точки зору графіки, де графічний процесор N2800 працював з тактовою частотою на 60% вище.

Але це було тоді (2013 рік), а зараз інша ситуація. Новий Algiz 10X у два рази швидший за оригінал.  Кожне ядро процесору N2930 більш ніж у два рази потужніше ядер в старому N2800, зараз використовують чотири ядра замість двох.  Пам'ять, графіка, жорсткий диск - все швидке. Винятком є відкрита графічна бібліотека, де N2600 / N2800 показали практично незбагненно високі результати.  Проте в цілому, планшет Algiz 10X демонструє чудові результати, працює так само швидко або навіть швидше, ніж повнорозмірні захищені ноутбуки під управлінням Intel Core лише кілька років назад.

Акумулятор та (покращений) термін його роботи

Виробники, як правило, обирають процесори  Atom в першу чергу по причині вартості, низької провідної потужності та простоти. Однак процесор та чіпсет є лиш частиною повного пакету, та загальна приводна потужність буде залежати не лише від енергоефективності усіх компонентів, але й від архітектури, налаштувань, робочого навантаження і від того, наскільки добре впроваджуються заходи енергозбереження.

В реальних умовах, потужність стандартного комплекта акумулятора Algiz 10X становить лише приблизно 38,5 ват-год.  Це менше, ніж 3-є чи 4-е покоління iPad і десь на 20 ват-год менше, ніж захищений ноутбук Algiz XRW.  Це не так багато для потужного планшета під управлінням Windows з яскравим дисплеєм.  Чи достатньо цього?

Ми застосували програму тестування акумулятора, Passmark's BatteryMon, щоб перевірити приводну потужність Algiz 10X.  З функцією налаштування живлення в режимі заощадження енергії та мінімальним рівнем яскравості, приводна потужність становила всього 5,6 ват, що теоретично відповідає майже семи годинам роботи.  Це на 1,2 вата менше старого пристрою!

З функцією налаштування живлення в режимі "Збалансований" та при використанні біля 40% яскравості екрану за умовчанням, приводна потужність зросла до 6,6 ват, що прирівнюється приблизно шести годинам роботи, та на 2,4 вати нижче, ніж у попередника.

Як щодо максимальної потужності? З функцією налаштування живлення в режимі "Продуктивність" та підсвічуванням екрану на максимальну потужність, споживання підскочило до 9,3 ват, що складає більш ніж чотири години роботи та на неймовірні 5,2 вати менше, ніж у першого покоління пристроїв.  Відтворюючи відео з високою роздільною здатністю 1080р при максимальному рівні яскравості, з максимальною потужністю та з ввімкненням усіх опцій, потужність становила 10,5 ват, що на цілих сім ват менше, ніш у старій версії, і це досі означає приблизно більше 3,5 годин роботи при повному заряді.

Хоча ми оцінювали приводну потужність оригінального Algiz 10X трохи вище, ніж очікувалося (ймовірно вартість за використання більш швидкого процесору Atom N2800 з величиною відведення теплової потужності 6,5 ват в порівнянні з лише 3,5 ват для N2600 з 1,6 ГГц), нова модель на базі N2930 справляється з цією проблемою досить ефективно. Вочевидь, новий процесор всередині Algiz 10X без особливих зусиль виконує навіть більш складні операції, і при цьому споживає значно менше потужності.  Усе зводиться до того, що нова версія не лише в два рази швидша, а й час роботи акумулятора в неї кращий.

Також це означає, що додатковий акумулятор на 77 ват-год, а) не є обов'язковим пристроєм, та б) не призведе до виняткового часу роботи акумулятору.

Клавішна консоль та утиліти

Будучи планшетом, Algiz 10X не обладнано фізичною клавіатурою або клавішною консоллю. Замість них, для введення даних використовується екранна клавіатура та цифрова клавішна панель.

Однак є те, що компанія Handheld кличе панеллю управління екранного меню (див. нижче) з правої сторони екрану.  Тут розташована кнопка живлення, ромбоподібна розкладка кнопок для навігації з кнопкою OK посередині, кнопка Menu та п'ять індикаторних ламп, що показують живлення, стан кожного акумулятора, завантаження диска і статус бездротового зв'язку.  Вони невеликі та легко помітні, але не надто яскраві. Кнопка Menu викликає окрему екранну панель керування для контролю за рівнем яскравості, звуку, стану батареї, ввімкнення та вимкнення Wi-Fi, Bluetooth, WWAN, GPS, камери та встановленої антени.

Функціональні клавіші F1, F2, та F3 на панелі керування екранного меню можна програмувати за допомогою утиліти Hot TAB (внизу показана версія для Windows 7; у Windows 8 використовується стиль "charm"). Дану утиліту можна використовувати для швидкого виклику екранної клавіатури, запуску додатків для камери чи обертання екрана (з кроком 90 градусів).  Її також використовують для призначення функцій, властивостей чи програм трьом функціональним кнопкам.  Кожна клавіша може виконувати дві функції при короткому чи довгому натисненні.

Утиліту Hot TAB можна також використовувати для швидкого перемикання між чотирма різними режимами електроживлення (Енергозбереження, Офіс/Документ, Висока Продуктивність та Максимальна Продуктивність)

Усе ж ми рекомендуємо користувачам Windows 7 оптимізувати дисплей Algiz 10X під режим роботи на планшеті.  В панелі керування Windows скористайтеся налаштуваннями Personalization>Windows Color>Advanced Appearance для зміни розміру кнопки-прапорця, прокрутки, тексту та різноманітних елементів інтерфейсу Windows для кращого керування за допомогою стилуса.  Це важливо, оскільки висока роздільна здатність дисплея Algiz 10X робить деякі елементи надто маленькими для використання.  Більш того, ми би порадили компанії Handheld додати вже оптимізовану конфігурацію.  Щоб зрозуміти, як це зробити  на Windows 8 звертайтеся сюди.

Дисплей з широким кутом огляду з усіх сторін.

Захоплююча річ - розмір екрану в мобільних приладах. Що стосується мобільних телефонів, то спочатку вони стрімко зменшувалися, а тепер стрімко збільшуються. Екрани ноутбуків ставали все більшими, доки не досягли діагоналі 17 дюймів, а потім пішли трохи в зворотній бік. Багато років розмір більшості екранів планшетів був 8,4 дюйма, хоча деякі наважилися на 10 дюймів та навіть 12. Потім з'явився iPad і зробив екран на 10 дюймів розміром за замовчуванням, але раптово стають популярними більш маленькі 7-ми дюймові екрани. Ніколи не знаєш.

Хоча іноді все ж розумієш, що є більш доцільним.  І це особливо помітно з планшетами на базі  Windows, оскільки  Windows не пасує для маленьких екранів.  Бувають ситуації, коли Вам потрібен більший екран для певної роботи, але іноді для роботи з окремими додатками необхідно мати більше пікселів, ніж те, що пропонують пристрої на SVGA і XGA. Тут більш висока роздільна здатність екрана Algiz 10X (1,366 x 768 пікселів) є доречною, як і технологія дисплея MaxView компанії Handheld.

Наскільки ефективно це на практиці.  Спочатку ми думали, що екран нової моделі залишився тим самими що й у старій, оскільки ніде не згадувалося про зміни в матеріалах компанії Handheld.  Однак доволі швидко стало зрозумілим, що дещо змінилося.  Якість дисплея оригінального Algiz 10X  досить висока, але недоліком був вертикальний кут огляду, що призводило до зміни кольору та аберації.  Під час огляду стало зрозуміло, що компанії Handheld слід було встановити чудовий дисплей того самого розміру та пропорцій, який встановлено на захищеному компактному ноутбуці Algiz XRW.

На даний момент в новому екрані вже відсутня проблема з вертикальним кутом огляду, та, скоріше за все, використовується той самий дисплей, яким обладнано XRW.  Користувачі однозначно оцінять це.

Щоб показати, як все це влаштовано в новому Algiz 10X, ми виставили його під весняне каліфорнійське сонечко, а поруч поставили той самий планшет Microsoft Surface RT, який використовували в порівняльному аналізі оригінального Algiz 10X.  На жаль для Microsoft, Surface RT проявив себе не найкраще через скорочену версію Windows на RT, хоча апаратне забезпечення було високої якості, а дисплей чудово проявив себе у приміщенні.

Тому на першому зображені показані дві системи на вулиці та частково у затінку.  Відповідно до специфікації, підсвічування  Algiz 10X має високий показник 600 ніт, хоча візуально він виглядає яскравіше, ніж доволі яскравий дисплей  Surface RT.  Це пов'язано з тим, що в RT дисплей з високим рівнем блиску та ємнісний сенсор, а поверхня дисплея  Algiz 10X значно менш глянцева та обладнана резистивним покриттям сенсорного дисплея.

Однак віддзеркалення на вулиці важко усунути навіть найкращому екрану і, хоча поверхня дисплея 10X не така глянцева як в планшетах Microsoft, розсіяне віддзеркалення все ж таки присутнє.  Він має чудові показники у порівнянні з дисплеєм Surface RT, який стає справжнім дзеркалом. 

На другому зображені комп'ютери розміщені у затінку, як правило, далеко від сонця. Тут дисплей 10X виглядає значно чіткішим, і в нього цілком відсутнє віддзеркалення, а технологія MaxView компанії Handheld без сумнівів цілком справляється із завданням.  Дисплей планшета Surface RT  надто глянцевий, щоб усунути віддзеркалення.

На третьому зображені системи знаходяться у приміщенні.  Тут помітно, що, не дивлячись на резистивне покриття, дисплей ALgiz 10X  виглядає яскраво та якісно, навіть у порівнянні з глянцевим дисплеєм Surface RT.

В цілому, якість дисплея MaxView компанії Handheld відмінна, хоча резистивний сенсорний дисплей пригнічує зображення доволі сильно за певних умов експлуатації.  Ми підкреслюємо недолік резистивного сенсорного екрана, оскільки  Algiz XRW, який (ми вважаємо) використовує той самий екран, але не має покриття цифрового перетворювача, не пригнічує зображення настільки сильно. 

Високий рівень захищеності

Handheld Group характеризує Algiz 10X як надміцний пристрій, що розроблений для роботи в екстремальних польових умовах.  Відповідно до специфікації, Algiz 10x здатен витримати дуже широкий спектр експлуатаційних температур від -4 до 140 градусів за Фаренгейтом (-20 до 60 за Цельсієм). Він має ступінь захисту IP65, де цифра "6" – це цілковитий захист комп'ютеру від пилу, а цифра "5" означає його захист від низького тиску води з усі боків. Algiz 10X також пройшов стандарт MIL-STD-810G 516.6. Випробування згідно Процедури IV на падіння з висоти чотирьох футів на бетон 26 разів. Що все це означає?

Що стосується робочої температури, пристрій можна використовувати в більшості середовищ, де потрібно працювати з комп'ютерами. Робітники компанії Handheld Group, шведи, дещо знають про лід та сніг, і про роботу в холодних умовах, тому здатність пристрою працювати за низьких температур так само корисна, як і відсутність обертових елементів в пристрої.

Відсутність жорсткого диска робить пристрій несприйнятливим до падіння з висоти чотирьох футів, що відповідає висоті, на якій його використовують, коли стоять. До того ж, Algiz 10X важить небагато, а захисні кути забезпечують чудову ударостійкість.

Пристрій має хороший ступінь захисту IP65,але це не IP67, широко поширений в захищених пристроях, що використовуються в польових умовах, завдяки зростаючій кількості смартфонів зі ступенем захисту IP67 та споживачів з активним способом життя.  Так чому ж не ступінь захисту IP67, який захищає пристрій навіть від занурення у воду на глибину біля трьох футів. Напевно через те, що набагато складніше зробити герметичним пристрій з великою кількістю портів стандартного розміру та швидкоз'ємним акумулятором згідно зі стандартом  IP67.  IP65 вважається чудовим ступенем захисту, але нас турбує можливість потрапляння води всередину пристрою, якщо доволі незручні пластикові заглушки встановити невірно.

Опір вібрації було перевірено згідно до стандарту MIL-STD-810G, Метод 514.6, Процедура I та II, на загальну вібрацію у жорсткому кріпленні та випробування на транспортування, однак без детального опису.

Algiz 10X  здатен витримати робочу висоту до 15 000 футів та був випробуваний по стандарту MIL-STD-810G, Метод 507.5 на вологостійкість.

Хоча деякі клієнти, можливо, захочуть побачити лабораторні звіти з більш детальною інформацією, Algiz 10X залишив після себе загальне враження дійсно дуже міцного пристрою, що може витримати багато суворих випробувань.

Висновок: Handheld Algiz 10X

В цілому, планшет  Algiz 10X  слугує продовженням традиції компанії Handheld пропонувати цікаві, різноманітні мобільні комп'ютери, які охоплюють усі можливі частини цільового ринку компанії Handheld.  Цей планшет призначений для будь-кого, кому потрібні як традиції, так і найсучасніша функціональність  Windows  в польових умовах та достатній простір екрану для складних додатків.

Завдяки переходу на більш потужний процесор, оновлений  Algiz 10X другого покоління пропонує значно більш високу обчислювальну потужність, ніж оригінал - у двічі.  Та, не дивлячись на значне збільшення швидкості, в покращеній моделі у дійсності більш довгий час роботи акумулятора.

10,1- дюймовий широкоформатний резистивний сенсорний дисплей, читабельний за денного світла, з роздільною здатністю 1366 на 768 пікселів ідеально пасує для роботи навіть з інформаційно- насиченими додатками та веб-сайтами.  Дисплей був також покращеним, та тепер пропонує чудовий кут огляду з усіх сторін.

Algiz 10X достатньо міцний для використання практично за будь-яких умов, а вбудовані прокладки захищають пристрій від ушкоджень та подряпин. Він виглядає дуже міцним та надійним, однак обов'язково слідкуйте за тим, щоб захисні гумові заглушки були завжди на місці.

Пристрій обладнаний хорошим вбудованим як дротовим (USB, serial, LAN, аудіо, відео), так і бездротовим (WiFi, WWAN, Bluetooth, GPS)  зв'язком.  Оновлення у другому поколінні містить у собі USB 3.0 та набагато більш швидкий бездротовий зв'язок.

Як і у випадку з більшою частиною спеціалізованого обчислювального обладнання вертикального ринку, вартість пристрою значно вища споживчих аналогів, але з точки зору функціональності в роботі та загальної вартості і експлуатації, вартість Algiz 10X обґрунтована.

Якщо підсумувати, Handheld Algiz 10X  задовольняє потреби усіх, хто шукав міцний, надійний планшет на Windows для виконання складних робіт навіть у несприятливих умовах з достатньо великим дисплеєм, на якому зручно працювати.  Тепер він працює ще швидше.  Конрад Х. Бліккенсторфер. Квітень 2015 року.

Специфікація Handheld Algiz 10X ( модель 2015 року):

Статус

Додано 10/2012, оновлено 05/2013, повний огляд 08/2013, оновлено у квітні 2015 року.

Тип

Ультра- захищений планшетний комп'ютер

Процесор

Чотирьохядерний Intel Celeron N2930 с 2Мб L2 кеш

Швидкість процесора

1,83 ГГц базова частота, 2,16 ГГц максимальний сплеск частоти

ОС

Windows 8.1 Pro, Windows 7 скорочена версия ( в наявності)

Контролер Чіпсета

Intel  інтегрований

Графіка

Intel HD Graphics

Пам'ять

4 Гб DDR3

Тип дисплея

Зручний для читання при сонячному світлі екран на 10,1 дюйми  "MaxView" TFT з 600 ніт  LED підсвічуванням та датчиком зовнішнього освітлення

Розділова здатність дисплея

WXGA 1,366 x 768 пікселя (720p)

Цифровий перетворювач/ Перо

4-х дротовий резистивний традиційний сенсорний екран

Клавіатура

Екранна м'яка клавіатура QWERTY, живлення, кнопка меню, 3 клавіші зі здатністю запрограмування, навігація.

Жорсткий диск

128 Гб SSD mSATA 6 Гб/с

Розширення

1 microSDXC

Корпус

Пластиковий з захисними гумовими краями

Робоча температура

-4 до 140 градусів за Фаренгейтом (-20 до 60 градусів Цельсія)

Вібрація/ падіння

Стандарт MIL-STD-810G, Метод 514.6 Процедура I & II, Випробування на загальну мінімальну цілісність та більш суворе транспортування

Клас герметичності

IP65, MIL-STD-810G

Шкідливі матеріали

невідомо

Габарити

10,8 x 6,7 x 1,2 дюймів (275 x 171 x 32 мм)


<< Назад